Gdzie w Łodzi znaleźć miejsce na biuro? Nowe powierzchnie biurowe do wynajęcia w Łodzi

Gdzie w Łodzi znaleźć miejsce na biuro? Nowe powierzchnie biurowe do wynajęcia w Łodzi

Po 120 latach na Księży Młyn wraca wielki biznes! Już w piątek 16 stycznia, na terenie XIX-wiecznego imperium włókienniczego Karola Scheiblera w Łodzi, nastąpi uroczyste otwarcie nowoczesnego kompleksu biurowego - Textorial Park. Czytaj dalej

Textorial Park (Łódź, ul. Fabryczna 17), to zespół trzech niezależnych budynków biurowych klasy A, połączonych przeszklonym atrium. Centralnym punktem kompleksu jest zrewitalizowany magazyn bawełny z ok. 1890 r. (wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków), zaprojektowany przez znanego architekta Hilarego Majewskiego.


Projekt architektoniczny kompleksu oraz jego koncepcja użytkowa nawiązują do historycznego oblicza Księżego Młyna. Zadbano nawet o odtworzenie detali, np. odbudowano  stylową 171–metrową rampę biegnącą wzdłuż budynku magazynu, zaznaczono również szlak kolejowy, służący przed wiekiem do transportu bawełny.
- Budowa centrum rozpoczęła się jesienią 2007 roku i trwała do czerwca ubiegłego roku. Po uroczystości zawieszenia wiechy, 27 czerwca 2008  przystąpiono do prac aranżacyjnych- mówi Jolanta Całka, kierownik projektu z ramienia inwestora St. Paul’s Developments Polska. - Textorial Park stał się integralną częścią fabrycznego Księżego Młyna. Udało nam się połączyć XIX- wieczną architekturę przemysłową  ze stylem zabudowy XXI wieku.  Ta synergia tradycji i nowoczesności tworzy niepowtarzalny klimat – uważa Radosław Kozubski, prezes zarządu St. Paul’s.


Kompleks położony jest w centrum miasta, ale z dala od zgiełku, za to z widokiem na malowniczy Park Źródliska. Zapisze się w historii Łodzi, jako pierwsze centrum biznesowe o standardzie klasy A. Na 12 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni biurowej pracę znajdzie blisko 1200 osób.  Międzynarodowy gigant informatyczny Fujitsu Services, właśnie tu ulokował swój polski oddział (już rozpoczął rekrutację).


Atutami podnoszącymi komfort pracy w Textorial Park jest dostęp do naturalnego światła, lub klimatyzacja z indywidualnie regulowaną temperaturą oraz wilgotnością powietrza dla każdego najemcy. Pracownicy mają możliwość odpoczynku w atrium, patio, czy na tarasach. Kompleks jest w pełni przystosowane do poruszania się po nim osób niepełnosprawnych.
– Kolejnymi etapami rozwoju centrum będą: otwarcie restauracji, banku, klubu fitness oraz centrum konferencyjnego. Naszą ambicją jest, aby Textorial Park stał się jednocześnie miejscem spotkań ze sztuką. Już podczas otwarcia zaprezentujemy gościom prace malarskie łódzkiej artystki Anety Skibińskiej, myślimy również o zorganizowaniu cyklu koncertów w ogrodowym patio w przyszłości – ujawnia Radosław Kozubski.

Dzięki umowom partnerskim inwestora z Łódzką Specjalną Strefa Ekonomiczną oraz z Urzędem Miasta Łodzi, najemcy Textorial Parku mogą liczyć na liczne udogodnienia: m. in. obniżenie podatków, zmniejszenie kosztów pracy, pomoc w nawiązywaniu kontaktów z łódzkimi uczelniami i możliwość zatrudnienia najzdolniejszych absolwentów.

Zdaniem prezesa Kozubskiego, otwarcie Textorial Parku to potężny zastrzyk energetyczny dla zabytkowej okolicy Księżego Młyna i krok w kierunku rewitalizacji sąsiednich terenów.

Textorial Park.Gdzie tradycja spotyka się z przyszłością. Biznes ze sztuką. Księży Młyn. Odkryty na nowo


•    Pierwsze w Łodzi powierzchnie biurowe o standardzie Klasy A (podnoszone podłogi techniczne, podwieszane sufity, wzmocnione stropy w serwerowniach, czterorurowa klimatyzacja fan coil - HVAC system)
•    Ochrona terenów zielonych (podczas realizacji inwestycji ścięto tylko 2 drzewa znajdujące się na terenie budowy
– inwestor zasadził 5 nowych drzewek nieopodal Textorial Park)
•    24-godzinny dostęp do budynków
•    Bezpieczeństwo – BMS centralny system zarządzania
•    Możliwość relaksu w atrium, ogrodowym patio, na tarasach
•    Luksusowe biura w przeszklonych powierzchniach Penthouse z dostępem do tarasów
•    Możliwość indywidualnej aranżacji wynajętych powierzchni, w tym biur gabinetowych dla małych firm
•    Integracja z okolicznymi inwestycjami mieszkalnymi – teren Textorial Park połączony z projektem ”U Scheiblera 2”
•    Zachowanie historycznego charakteru Księżego Młyna – rewitalizacja
XIX-wiecznego magazynu bawełny Karola Scheiblera
•    W planach: liczne funkcje okołobiznesowe (restauracja, bank, klub fitness, centrum konferencyjne)
•    W planach: imprezy artystyczne

Źródło: KmStudio.com.pl / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >