Grupa ATLAS i ciągłe kontrole kolorystyki produktów

Grupa ATLAS i ciągłe kontrole kolorystyki produktów

GRUPA ATLAS kolntroluje kolorysykę produktów i półproduktów przy pomocy urządzeń pomiarowych Konica Minolta. Nowoczesne spektrofotometry, współpracujące z oprogramowaniem do recepturowania barw, znajdują zastosowanie w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym ATLASA. Czytaj dalej

ATLAS – największy polski producent chemii budowlanej
ATLAS zaczynał od kleju do glazury. Dziś jego oferta to  ponad 200 produktów, w tym systemy technologiczne złożone z wielu uzupełniających się wyrobów. GRUPA ATLAS zatrudnia ponad 2 tysiące osób. W jej skład wchodzi 14 fabryk przetwarzających surowce z 5 własnych kopalni gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Wartość marki ATLAS szacowana jest na ponad 240 mln zł. Polacy, zapytani z jakich marek są dumni, jakie poleciliby cudzoziemcom i z jakich sami najchętniej korzystają (badania TNS OBOP z marca 2010), bezapelacyjnie wskazali na ATLAS, który uzyskał najwięcej wskazań (54%), wyprzedzając marki z innych branż (Hortex 48%, Zelmer 46%, Opoczno 42%). Kręgosłupem marki ATLAS od lat pozostaje dobry produkt. Jednym ze sposobów na kontrolę jego jakości są pomiary kolorymetryczne.

Kontrola jakości wymagająca pomiarów
Zakładowe Laboratoria Kontroli Jakości  GRUPY ATLAS od kilkunastu lat wyposażone są w urządzenia umożliwiające szybką i precyzyjną ocenę kolorystyczną przydatności dostarczanych surowców oraz wytwarzanych półproduktów. Większość surowców wykorzystywanych do produkcji wyrobów barwnych, stosowanych np. w systemach ociepleń, to materiały pochodzenia naturalnego (kruszywa i wypełniacze mineralne). Muszą one podlegać selekcji pod kątem barwy tak, aby zachowana została powtarzalność koloru finalnego wyrobu. Do tego celu wykorzystywane są spektrofotometry Konica Minolta. - Na początku 2007 roku wszystkie urządzenia Konica Minolta (wówczas jeszcze marki Minolta), używane w zakładowych Laboratoriach Kontroli Jakości, zostały wymienione na sprzęt nowszej generacji – mówi Piotr Stolarski, koordynator ds. kontroli jakości GRUPY ATLAS. - Zależało nam na tym, aby wszystkie laboratoria, na czele z Laboratorium Badawczo-Rozwojowym, posiadały możliwie najlepszy sprzęt do pomiarów kolorymetrycznych. Polski oddział firmy Konica Minolta zapewnił, na dogodnych warunkach, wymianę starych urządzeń na spektrofotometry CM-2500d, w tym szkolenie personelu i wsparcie techniczne. Urządzenia te są proste w obsłudze, o kompaktowej konstrukcji, ich wykonanie jest bez zastrzeżeń - mają już na swoim koncie ponad trzy lata codziennej bezawaryjnej eksploatacji. Spektrofotometry Konica Minolta doskonale sprawdzają się zarówno w badaniach odbiorczych surowców, jak i w procesie przygotowywania  półproduktów, np. baz farb i tynków dyspersyjnych.

10 tysięcy nowych kolorów z Laboratorium Badawczo-Rozwojowego
Dzięki wykorzystaniu spektrofotometru Konica Minolta, współpracującego z oprogramowaniem do recepturowania barw Colibri, w ciągu 5 lat w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym - GRUPY ATLAS powstała baza około 10 tysięcy różnych kolorów. Wiele z nich – na specjalne życzenie klientów. - Rozwiązanie to w znacznym stopniu upraszcza i przyspiesza proces recepturowania nowego koloru – mówi Piotr Michałowski z Laboratorium Badawczo-Rozwojowego GRUPY ATLAS.
To nie jedyne zastosowanie, jakie znajdują spektrofotmetry w firmowym laboratorium. W kluczowej dla ATLASA grupie produktów, jaką stanowią materiały elewacyjne, znaczenie koloru i jego niezmienność są niezwykle istotne. - Aby zachować wiodącą pozycję na rynku i spełnić wymogi naszych klientów, dostarczamy wyrób powtarzalny o wysokich parametrach jakościowych – tłumaczy Piotr Michałowski. - Nieodzowna jest kontrola składowych świetlnych surowców i wyrobów gotowych. Rewelacyjnie w tej roli sprawdzają się spektrofotometry Konica Minolta CM-2500d. Działają one w czterech naszych zakładach produkcyjnych od kilku lat i pozwalają uzyskać wiarygodne wyniki tam, gdzie ludzkie oko jest zawodne. 

Konica Minolta - urządzenia pomiarowe nie tylko do laboratorium
CM-2600d/2500d to przenośny spektrofotometr z intuicyjnym i wszechstronnym interfejsem użytkownika. Urządzenie posiada wiele innowacyjnych funkcji, zwiększających możliwości kontroli barwy w terenie i podczas procesu produkcji. - Konica Minolta koncentruje swoje wysiłki na rozwoju mierników, które ustanawiają nowe standardy w zakresie ergonomii i intuicyjności konstrukcji – mówi dr Leszek Latacz z polskiego oddziału Konica Minolta Sensing Europe. - Tak, by laboratoryjna precyzja pomiarów dostępna była także w warunkach produkcji i w terenie. Urządzenia takie jak przenośny spektrofotometr CM-2600d/2500d oraz stacjonarny spektrofotometr CM-5, to owoc właśnie tej filozofii oraz 30-letniego doświadczenia w zakresie technologii pomiaru barwy i połysku.

 

Źródło: Royal Brand PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 226 Grupa: Trudne tema... Dużym wsparciem będzie na pewno kontakt z psychologiem, jeśli chcemy być bardziej anonimowi to zawsze można skorzystać z pomocy psycholog online.
  • fotografia biznesowa Liczba postów: 62 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • samochód Liczba postów: 130 Grupa: Trudne tema... Czy korzystaliście również z jazdy próbnej?
  • Studia - ważny wybór Liczba postów: 43 Grupa: Trudne tema... Jest mnóstwo czynników determinujących opłacalność zapisania się na studia wyższe, opłacenie czesnego i rozpoczęcie zdalnej edukacji. Choć nauka na odległość wy...
  • Zabawki dla dzieci Liczba postów: 39 Grupa: Trudne tema... W jaki sposób Wy dbacie o zdrowie Waszych dzieci i dlaczego? Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowałem się na zakup produktów medycznych dla dzieci, np. aspiratora....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 427

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >