Grzejnik z inteligentnym sterowaniem, który sam się włącza i wyłącza.

Grzejnik z inteligentnym sterowaniem, który sam się włącza i wyłącza.

Przykładowo, zaraz po naszym wyjściu z domu o godz. 7:00, grzejnik sam wyłącza się, obniżając temperaturę do 16,5 st.C. Natomiast zanim wrócimy, włączy się, aby w porze naszego powrotu o 18:00, temperatura wynosiła 20 st.C. Dzięki inteligentnemu sterowaniu, możemy zaoszczędzić 45% kosztów ogrzewania elektrycznego. Czytaj dalej

 

Za pomocą czujnika ruchu urządzenie rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu, a następnie zapamiętuje te dane. Co tydzień są one weryfikowane i analizowane. Dzięki temu Oniris włącza się przed powrotem użytkowników do domu, tak aby zapewnić komfortową temperaturę, gdy wrócą. Natomiast w czasie, gdy sensor nie wykryje ruchu, gdyż domownicy są w pracy lub szkole, temperatura jest obniżana.


 Dzięki inteligentnemu sterowaniu, możemy zaoszczędzić 45% kosztów ogrzewania elektrycznego.

 

Co w sytuacji, gdy wrócimy wcześniej?

Ten radiator potrafi dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji, gdyż wbudowany sensor pozwala zarejestrować wcześniejszy powrót do domu. Dzięki temu szybko nagrzewa pomieszczenie po naszym powrocie.

 

Aż do 45% oszczędności.

Dzięki inteligentnemu sterowaniu, możemy zaoszczędzić 45% kosztów ogrzewania elektrycznego. Przykładowo, dla domu o powierzchni 70 metrów kw., który został zbudowany pomiędzy 1975, a 1988 r., oszczędność w skali roku, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego, wyniesie 914 zł.

 

Czytaj również: Grzejniki z aluminiową płytą promieniującą


Grzejnik włączy się, kiedy wrócisz

 

Aplikacja mobilna dla wielu grzejników.

Jeśli chcemy sterować grzejnikiem zdalnie, przy użyciu aplikacji mobilnej w smartfonie, wówczas oprócz zakupu centralki Cozytouch, niezbędny będzie również zakup zewnętrznego sterownika Cozytouch Pass. Łączy się on szeregowo, z danym urządzeniem lub grupą urządzeń. Może obsłużyć do 15 grzejników, które połączone ze sobą w jednej strefie, będą wykonywały te same polecenia.

 

Radiacja wykorzystuje naturalne promieniowanie cieplne, przez całą powierzchnię grzejnika, które emitowane jest do otoczenia jeszcze przez jakiś czas, po odłączeniu radiatora od źródła zasilania.

 

Czytaj również: Najlepszy system ogrzewania w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach - grzejniki kanałowe.

 

grzejnik z inteligentnym sterowaniem

 

2 elementy grzewcze

W Oniris wbudowano 2 oddzielne elementy grzewcze:

- główny, który wykonano z aluminium

- folię grzewczą, która pokrywa przednią obudowę.

Dzięki ich dużej powierzchni, ciepło jest stopniowo uwalniane do otoczenia. Gwarantuje to jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia oraz wysoką jakość powietrza.


Obudowę, którą wykonano z aluminium, pomalowano lakierem epoxy-polyester, w kolorze antracytowym. Urządzenie o mocy 1000W kosztuje 2 321 zł, 1500W - 2 760 zł, a 2000W - 3 074 zł. Z kolei koszt centralki systemu sterującego wynosi 571 zł, a sterownika 188 zł.

 


Źródło: atlantic / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Stolarka budowlana i jej korzyści Liczba postów: 369 Grupa: Montujemy o...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 203 Grupa: Ogrodzenia... A czy nie myślałeś na przykład nad tym aby pójść w przypadku frontowego ogrodzenia na rozwiązanie w zakresie muru samonośnego , który wyróżnia się świetnym desi...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 241 Grupa: Robimy stro... Deski znajdziesz także w ofercie firmy www.tartakjejkowice.pl. W zeszłym roku zamawiałem stamtąd deski na taras. Posiadają dobrej jakości produkty i konkurencyj...
  • Gdzie kupić projekt domu w okolicach Lublina ??? Liczba postów: 51 Grupa: Zanim wybud... Teraz jest wiele możliwości na znalezienie ciekawego projektu. W internecie można znaleźć biuro projektowe, które wszystkie konsultacje przeprowadzi online, a o...
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 109 Grupa: Robimy fund... Właśnie ruszam z budową. Czy możecie polecić mi jakąś dobrą firmę, która wykonuje wykopy pod fundamenty? W sieci trafiłam na https://koparki-wykopy.pl, ponoć wy...
  • Rozbiórki Liczba postów: 79 Grupa: Stawiamy śc... Jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów, którzy wykonają Ci efektywną rozbiórkę to zgłoś się do firmy z Jaktorowa https://anion-transport.pl/wyburzenia-i. ..

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19135 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >