Hałas podczas prac budowlanych - jak chronić słuch i jednocześnie mieć kontakt z otoczeniem

Hałas podczas prac budowlanych - jak chronić słuch i jednocześnie mieć kontakt z otoczeniem

Seria słuchawek Secure do ochrony słuchu oraz komunikacji podczas pracy w miejscach o wysokim natężeniu hałasu. Te aktywne słuchawki chronią słuch, tłumiąc hałas, przy jednoczesnym dopuszczaniu do uszu sygnałów ostrzegawczych i ludzkiej mowy z zewnątrz. Umożliwiają też słuchanie muzyki oraz swobodną komunikację telefoniczną. Nowe modele charakteryzują najwyższe parametry tłumienia oraz ergonomiczna konstrukcja zapewniająca wygodę, wytrzymałość i trwałość w trudnych warunkach. Dostępne są trzy modele słuchawek, różniące się zakresem funkcji dodatkowych. Czytaj dalej

 

Bogato wyposażony model Secure 2H Synergy (49002-001) posiada radio AM/FM oraz Bluetooth umożliwiający bezprzewodowe połączenie z telefonem komórkowym, przesyłanie muzyki i słuchanie radia internetowego. Wyposażony jest też w mikrofon z tłumieniem szumów, zapewniający niezakłóconą komunikację w hałasie. Posiada funkcję „sidetone” pozwalającą na odsłuch własnego głosu i automatyczną regulację głośności. Czas ładowania wynosi 3h. Baterie wytrzymują 62 godziny pracy. W zestawie akumulatory i kabel. Cena w sprzedaży detalicznej: ok. 1 700 zł.


Hałas podczas prac budowlanych - jak chronić słuch i jednocześnie mieć kontakt z otoczeniemSecure 2H Synergy

 

Czytaj również: W jakich butach latem na budowę

 

Model Secure 2H React (46002-001) posiada radio AM/FM oraz mikrofon pracujący w trybie zależnym od poziomu hałasu. Czas ładowania oraz pracy podobnie jak w przypadku Secure 2H Synergy wynosi 3 (ładowanie) i 62 (praca) godziny. Cena w sprzedaży detalicznej: ok. 900 zł.


Hałas podczas prac budowlanych - jak chronić słuch i jednocześnie mieć kontakt z otoczeniem

Secure 2H React 


Model Secure 2H Active (47002-001) z mikrofonami z trybem pracy zależnym od poziomu hałasu w sprzedaży oferowany jest w cenie ok. 600 zł.


Hałas podczas prac budowlanych - jak chronić słuch i jednocześnie mieć kontakt z otoczeniemSecure 2H Active

 

Czytaj również: Niebezpieczne warunki pracy w wysokich temperaturach - w co ubrać pracowników, aby zapewnić im ochronę

 

Wszystkie modele z serii Secure posiadają w poduszkach nausznych miękką piankę wchłaniająca pot. Poduszki można w każdej chwili wymieniać i czyścić. W zależności od zastosowania producent oferuje różne wersje słuchawek: do montażu na kasku, z pałąkiem na głowę i z pałąkiem na szyję.

 

Rozwiązania z serii Secure przeznaczone do użytkowania z kaskiem wyposażone są w bezpieczne mocowanie, które zapewnia uniwersalny adapter. Dodatkowy mocny stalowy mechanizm sprężynowy rozprowadza wygodny nacisk wokół uszu. Mogą być noszone w trzech różnych pozycjach.

 

Wersja "na głowę" wyposażona jest w bezpieczną, trwałą opaskę, rozdzielającą  równomiernie nacisk na głowę i okolicę uszu. Dla zwiększenia komfortu użytkownika producent zadbał o teleskopową jednopunktową regulację rozmiaru oraz miękkie i wygodne poduszki nauszne.

 

Ochrona słuchu z pałąkiem na szyję przeznaczona jest do użytku z czapkami lub hełmami bez szczelin. Pałąk wykonany jest ze stalowego drutu w celu zapewnienia izolacji. Dla zwiększenia możliwości dopasowania słuchawki wyposażone są w jednopunktową regulację rozmiaru z centralną nasadką na ucho. Posiadają też pasek podtrzymujący na rzepy, który zwiększa bezpieczeństwo noszenia. Ta wersja ochrony dedykowana jest pracom DIY, hobbystycznym i domowym.

 

Modele Secure są kompatybilne z produktami Hellberg Safety do ochrony twarzy Safe.

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 286 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 18 Grupa: Robimy dach Ja nie przekonałem się co do blachodachówki i dlatego postanowiłem jednak wybrać dachówkę oraz wykonać porządną więźbę dachową. Teraz z biegiem lat nie żałuję.....
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza W kwestii ciekawych ozdób na ścianę do dziecięcego pokoju, bardzo interesujące porady możecie znaleźć na stronie http://dekoratordomu.pl/co-na-sciane-w-p okoju-d...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 316 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Stolarka budowlana i jej korzyści Liczba postów: 370 Grupa: Montujemy o... sorki ale mam pytanie z innej beczki. Korzystał ktoś z ich usług http://twoje-okna.com ?
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 166 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17912 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >