Innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji w nowych energooszczędnych  oknach

Innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji w nowych energooszczędnych oknach

W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym aspektem staje się termoizolacja przegrody zewnętrznej. Na pierwszy plan wysuwa się izolacja termiczna okien i przeszkleń, które przestają być wyłącznie elementem dekoracyjnym naszych domów, a stają się głównym źródłem energooszczędności. Odpowiedzialnym wyborem będzie innowacyjny pakiet szybowy. Czytaj dalej

 

Już na etapie projektowania wymarzonego domu ważne jest, z jakich materiałów i technologii będziemy korzystać. Warto więc wcześniej poszukać rozwiązań, które będą odpowiednie nie tylko dla nas, ale również dla środowiska. Od 1 stycznia 2021 na budynki narzucone zostaną restrykcyjne wymagania z zakresu efektywności energetycznej przegród zewnętrznych, uregulowane przez nowe Warunki Techniczne.

 

Innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji w nowych energooszczędnych oknach

 

Jednym z ważniejszych elementów warunkujących odpowiednią izolację cieplną naszego domu jest wybór odpowiednich okien wraz z pakietami szybowymi, które wpływają na ich parametry nawet w osiemdziesięciu procentach. Te najwyższej jakości posiadają powłokę niskoemisyjną, która redukuje straty ciepła przepuszczając energię słoneczną do środka pomieszczenia, blokując jednocześnie jej wydostawanie się na zewnątrz.

 

Warunki Techniczne 2021 ściśle określają wartość maksymalną współczynnika przenikania ciepła U dla okien fasadowych na 0,9 W/m2K oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych. Biorąc pod uwagę te wielkości, najbardziej odpowiednią jawi się propozycja od Saint-Gobain Building Glass – szkło z innowacyjnej linii ECLAZ.

 

Im więcej komór, tym lepiej

Na rynku dostępne są okna najczęściej jednokomorowe oraz dwukomorowe – to znaczy z dwiema lub trzema szybami o grubości 4 mm lub 6 mm. Dobre okna energooszczędne powinny składać się z trzech szyb z ciepłymi ramkami dystansowymi Swisspacer między nimi (o grubości do 16 lub 18 mm), wypełnionymi gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem). Użyte do ich produkcji szyby powinna cechować idealnie płaska powierzchnia, przez którą do wnętrz przedostanie się więcej promieni słonecznych (wysoki współczynnik przepuszczalności światła Lt) przez co zyskujemy idealnie doświetlone pomieszczenia.

 

Innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji w nowych energooszczędnych oknach

 

Czytaj również: Plastikowe czy drewniane? Podpowiadamy, jakie okna wybrać

 

Od ilości komór i zastosowanych powłok niskoemisyjnych w pakiecie szybowym uzależnione są właściwości izolacyjne okien co oznacza, że pakiety dwukomorowe (z trzema szybami) zdecydowanie lepiej zabezpieczą okno przed utratą ciepła, niż pakiety jednokomorowe. Dodatkową „blokadą” zatrzymującą ciepło jest niewidoczna ale zaawansowana technologicznie powłoka niskoemisyjna pokrywająca wewnętrzne powierzchnie szyb. Dzięki temu okna wielokomorowe mają niższy współczynnik przenikania ciepła (od 0,3 W/m2K do 07 W/m2K), a my możemy być pewni, że spełniają nowe Warunki Techniczne.

 

Szyby ECLAZ? Coś więcej niż szkło!

ECLAZ to innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji pokryte powłoką niskoemisyjną, które łączą izolację cieplną szyb dwukomorowych z dużą ilością światła naturalnego charakterystyczną dla zespoleń jednokomorowych.

 

Nowoczesna technologia zastosowana do produkcji pakietów szybowych ECLAZ pozwoliła na uzyskanie doskonałej izolacji cieplnej – współczynnik przenikania ciepła Ug wynosi 0,5 W/m2K, przepuszczalności światła dziennego na poziomie Lt=77%, a także najwyższych zysków cieplnych z energii słonecznej g=60%.

 

Innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji w nowych energooszczędnych oknach

Czytaj również: Czym się różni montaż okien energooszczędnych od zwykłych

 

Specjalna powłoka szyb ECLAZ zapobiega utracie ciepła z pomieszczeń oraz zapewnia odpowiedni komfort cieplny domowników latem i zimą. Doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju przeszkleniach, oknach oraz drzwiach balkonowych, szczególnie od strony północnej i wschodniej, a wysoka estetyka wykonania szyb będzie pasować do każdego stylu wnętrza.

 

Myśl przyszłościowo – wybierz pakiet szybowy ECLAZ!

Okna do domu już dawno przestały pełnić rolę jedynie dekoracyjną. Liczy się nie tylko kolor ram i kształt profili, ale przede wszystkim parametry szyb, warunkujące nasz komfort w pomieszczeniach, zapewniające termoizolację, optymalne oświetlenie pomieszczeń oraz opcjonalnie podwyższoną ochronę przed hałasem z zewnątrz.

 

Wybierając ECLAZ zyskamy pięknie doświetlone, cieplejsze i stylowe wnętrza, a co za tym idzie – mniejsze rachunki za ogrzewanie i światło. Podziękuje nam za to nie tylko stan naszego konta, ale również (a możne nawet przede wszystkim) środowisko.

 

Innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji w nowych energooszczędnych oknach

Źródło: Tower Communications / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16298 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >