Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Nowoczesne bezpieczeństwo – technologia inteligentnych budynków

Chyba każdy marzy o domu, który żyje i dostosowuje się do aktualnych potrzeb domowników. Inteligentne urządzenia sprawiają, że życie staje się dużo prostsze, oszczędniejsze i bezpieczne. W jaki sposób?

Zabezpiecz skuteczne swój dom przed włamaniem, w okresie świątecznym

Przerwa świąteczna dla większości z nas to przede wszystkim czas wypoczynku. Niemniej nie można zapomnieć o wyjątkowo przedsiębiorczych włamywaczach, którzy co roku z powodzeniem czerpią profity wynikające z nieobecności domowników. W jaki sposób uchronić się przed kradzieżą i sprawić, aby tegoroczne święta były i spokojne, i bezpieczne?

Tradycyjne klucze odchodzą do lamusa - drzwi domów mogą otwierać karty, breloki, a nawet czytniki linii papilarnych

Wielki pęk kluczy, który często gubimy może sprawić nam kłopot. Okazuje się, że klucze mogą zostać zastąpione kartami lub brelokami. Nowe technologie wkraczają do naszych domów i zapobiegają wielu kłopotom.

Komfort na rolce, czyli rolety i bramy

Budynki muszą mieć otwory drzwiowe i okienne – wiadomo. Są to elementy konieczne, ale również mniej lub bardziej kłopotliwe: może się przez nie dostać do wnętrza intruz, wpadają przez nie promienie słoneczne, które dają nie tylko światło, ale i uciążliwie wysoką temperaturę latem, zimą następuje z kolei mniejsza lub większa utrata ciepła. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków decyduje się na rolety zewnętrzne. Nie są to rolety tanie, ale ich możliwości są dziś ogromne, zwłaszcza w połączeniu z najnowocześniejszymi systemami sterowania.

Dlaczego alarm, a nie sąsiedzi

Około 30 lat temu policja próbowała zachęcać społeczeństwo do tworzenia systemów „sąsiedzkiej samoobrony”. Chodziło tu przede wszystkim o integrację mieszkańców w celu wzajemnego monitorowania sytuacji na osiedlach domków jednorodzinnych i na klatkach schodowych budynków. Odpowiednio umówieni sąsiedzi mieli „mieć oko” na swoje domy i mieszkania nawzajem i reagować, gdyby działo się coś podejrzanego.

Zarządzaj budynkiem w nowoczesny sposób

Nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie. Sprawiają, że codzienne funkcjonowanie staje się prostsze i bezpieczniejsze. Dotyczy to również zarządzania budynkami. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, na które dziś może sobie pozwolić już nawet przysłowiowy „przeciętny Kowalski”, problemy z zabezpieczeniem domu przed złodziejem czy koniecznością wymiany zamków po zagubieniu klucza mogą bezpowrotnie zniknąć – i to zarówno w domach jednorodzinnych, jak i większych budynkach.

Kable i maty grzejne zapobiegające oblodzeniom - dlaczego warto stosować

Wydaje się, że coraz łagodniejszy klimat, czasami wręcz jesienna pogoda, oznacza mniejszą ilość zagrożeń, do których przyzwyczaiły nas srogie zimy. W praktyce jednak to właśnie zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, budynków oraz pojazdów. Wystarczy nawet kilka śnieżnych lub mroźnych dni, odwilż i znowu lekki przymrozek, a chodniki i podjazdy przy naszych domach zamieniają się w niebezpieczne powierzchnie, na których możemy się przewrócić lub w coś uderzyć. Systemy przeciwoblodzeniowe zapobiegają takim problemom. Instalując je zabezpieczamy chodniki i schody, podjazdy i rampy, rynny i rury spustowe oraz połacie dachowe.

Nowoczesny bezprzewodowy system alarmowy

Potencjał technologii smart od kilku lat wykorzystywany jest przez twórców urządzeń, które każdego dnia ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Koncepcja smart living zaczyna obejmować coraz to nowsze aspekty naszego życia. Nic zatem dziwnego, że twórcy nowoczesnych rozwiązań postanowili przenieść tę ideę także w sferę naszego bezpieczeństwa. W ten sposób powstała platforma Yale Smart Living, czyli system bezprzewodowego zarządzania bezpieczeństwem w domu, ze swoim flagowym produktem – systemem alarmowym Smartphone SR 3200i.

Sterowniki nawadniania – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Stając przed wyborem sterownika do systemu nawadniania, zazwyczaj zależy nam na skutecznym i prostym w obsłudze urządzeniu, na którym będziemy mogli polegać przez wiele lat. Co powinniśmy wiedzieć o sterownikach nawadniania? Czym charakteryzuje się ich praca?

Zarządzaj ogrzewaniem online z aplikacją firmy TECH Sterowniki

Wszechstronność, praktyczność, wygoda – to trzy cechy, które doskonale łączy w sobie opracowana przez pracowników firmy TECH Sterowniki unikalna aplikacja do zdalnego zarządzania ogrzewaniem eModul. Jest na tyle uniwersalna, że pozwala zarządzać pracą różnego rodzaju sterowników i w ten sposób kontrolować i edytować parametry pracy kotła grzewczego, kominka, kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy złożonej instalacji domowej, a także dokonywać zmian temperatury w pomieszczeniach


Stron: 59 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17994 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 284

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >