Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Inteligentne programowanie instalacji wodnej w budynku i cyfrowe nią zarządzanie

Poszerzony o dodatkowe elementy system zarządzania instalacją wodną SWS zapewnia jeszcze więcej możliwości w zakresie dbania o jakość, higienę i oszczędność wody pitnej w całym budynku. Nowoczesny system zapobiega namnażaniu się bakterii dzięki regularnemu przepłukiwaniu wszystkich punktów czerpalnych, ale to tylko jedna z inteligentnych funkcji.

Inteligentne sterowanie domem - by Twoje życie było wygodniejsze

Na inteligentne sterowanie domem decyduje się coraz więcej Polaków. Z czego to wynika? Inteligentny dom jest niezwykle wygodny pod wieloma względami. Przede wszystkim sterowanie oświetleniem, monitoringiem czy innymi elementami wyposażenia za pomocą aplikacji nie wymaga od Ciebie żadnych specjalnych umiejętności, a gwarantuje wygodę oraz komfort.

Automatyczne szlabany parkingowe

Laura z trudem znalazła miejsce na parkingu przy Ikei. Jezu! Czy ci wszyscy ludzie zjedli przez święta swoje meble? – pisała Zuzanna Dobrucka w jednym ze swoich utworów[1]. Słowa te obrazują doskonale jeden z problemów, z którymi musimy się mierzyć w wielkim mieście – zbyt mała ilość miejsc do parkowania. Na szczęście, w przestrzeni miejskiej funkcjonują także zamknięte parkingi, np. na potrzeby osiedli mieszkaniowych. Trzeba nimi jednak zarządzać i chronić przed niepowołanym dostępem. To zadanie ułatwia nowoczesna technologia, choćby pod postacią szlabanów parkingowych – dziś o nich słów kilka.

Urządzenie, które pozwala w szybki sposób identyfikować ważność Certyfikatu COVID w miejscach publicznych

Właściciele kin i teatrów, organizatorzy koncertów oraz imprez sportowych czy restauratorzy w Polsce często rozkładają ręce w kwestii konieczności weryfikacji paszportów covidowych, zasłaniając się brakiem dostępu do skutecznych narzędzi kontroli. Nice Polska na początku 2022 roku wprowadza do swojego portfolio czytnik kodów QR, który może spowodować, że dostęp do danego budynku ograniczymy wyłącznie do osób legitymujących się ważnym europejskim paszportem covidowym. Sprawdzi się w takich miejscach jak: szpitale, biura, centra handlowe, placówki rządowe, markety, hotele, uniwersytety, etc.

W postanowieniach noworocznych pomaga wytrwać technologia smart

Współczesny dom to nie tylko cztery ściany urządzone według najnowszych trendów architektonicznych – to nasz partner w codziennym życiu, który daje komfort i dba o nasze bezpieczeństwo. Inteligentny dom może również pomóc w realizowaniu postanowień noworocznych.

Zabezpiecz swoje podwórko. Jaką kamerę wybrać?

Kamera to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony domu oraz jego otoczenia przed złodziejami i wandalami. Postęp techniki jest nieustanny i już niewielkie urządzenie jest w stanie kontrolować, czy ktoś nieproszony nie przebywa na terenie naszej posesji. Umieszczona na budynku czy maszcie kamera ma również za zadanie zniechęcić potencjalnego przestępcę do podejmowania działania. Urządzenie daje jasny sygnał, że każdy kto zbliży się do domu będzie pod stałą obserwacją. Ale jaka kamera do monitoringu podwórka będzie najlepsza?

Czujniki poziomu cieczy – dlaczego warto zainwestować?

Inteligentny dom, to bezpieczny dom. Pełna automatyzacja domostwa zapewnia nie tylko komfort wynikający z technologicznych udogodnień, ale też i pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na terenie naszej posesji. Przepełniony zbiornik na ciecz jest jednym z wielu niepożądanych scenariuszy, które mogą nas zaskoczyć. W efekcie sytuacja ta może doprowadzić do niepotrzebnych kosztów oraz niekomfortowych warunków mieszkalnych.

Wybór fotokomórki do automatycznej bramy wjazdowej

Wiele osób nie może sobie wyobrazić kawy bez mleka, tostów bez sera czy truskawek bez bitej śmietany. To połączenia znane i lubiane. Idealne pary można znaleźć jednak nie tylko w świecie kulinariów, lecz także systemów automatyki do domu. Dlatego bramę wjazdową warto wyposażyć zarówno w napęd, jak i fotokomórkę. To pierwsze rozwiązanie zapewni nam wygodę, a drugie bezpieczeństwo. Koniec listopada to najlepszy czas na zakupy, gdyż zbliża się Black Friday i Cyber Monday, a więc jest duża szansa, że „upolujemy” te funkcjonalne produkty z atrakcyjnym rabatem.

Napęd do bramy ukryty w słupku lub podłożu

Komfort, bezpieczeństwo, innowacyjność – za pomocą tych trzech skojarzeń można zdefiniować hasło: smart home. Nic więc dziwnego, że inteligentne systemy zarządzania domem cieszą się dużą popularnością, dobrze odpowiadają bowiem na potrzeby współczesnych odbiorców. Co więcej, zaawansowane technologie coraz częściej wyróżniają się dyskretną konstrukcją. Niewidoczne dla naszych oczu mogą być nawet siłowniki do bram, dzięki którym zyskamy estetyczny, w pełni zautomatyzowany wjazd na posesję. Dziś o nich właśnie słów kilka.

Regulacja pracy kotła grzewczego przy pomocy automatyki to nie tylko wygoda ale i oszczędność

Od nowoczesnego ogrzewania oczekujemy nie tylko zaspokojenia komfortu cieplnego, ale także oszczędnej pracy i pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. To jak funkcjonuje ogrzewanie domu, może być uzależnione od wielu czynników. Aby poprawić jego wydajność, warto postawić na zaawansowane systemy automatyki, które będą sterować ogrzewaniem, zapewniając odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.


Stron: 65 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17562 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 401

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >