Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Czujnik ruchu, zmierzchu, ultradźwiękowy ...- jakie jeszcze sterowniki oświetlenia dostępne są na rynku

Włączą światło, gdy zrobi się ciemno i pozwolą odchudzić rachunki za prąd – jest wiele powodów, dla których warto zatrudnić do pomocy czujniki sterujące oświetleniem. Ważne jednak, by każdy z nich zajmował się tym, na czym zna się najlepiej.

Mity dotyczące inteligentnych budynków

Mądry dom to kosztowna ekstrawagancja, a w dodatku jest trudny w obsłudze – wokół inteligentnych systemów narosło wiele podobnych mitów. W rzeczywistości to rozwiązanie staje się coraz popularniejsze i bardziej dostępne. Mity dotyczące inteligentnych domów zazwyczaj mijają się z prawdą, dlatego postanowiliśmy wspólnie z ekspertami zmierzyć się z najczęściej powielanymi stereotypami dotyczącymi automatyki budynkowej. Inspiracje do nazwania pięciu najpopularniejszych mitów były filmowe, ale scenariusze napisało samo życie, bo każdy z nich powstał na podstawie wieloletnich doświadczeń współpracy z klientami. Przyjrzyjmy się im bliżej, by móc zweryfikować ich prawdziwość.

Czy warto montować automatyczne rolety?

Osłonią przed słońcem, ochronią przed włamaniem i zasłonią przed oczami podglądaczy – jednym słowem rolety. Obecnie budując dom coraz chętniej wybieramy duże przeszklenia, które zapewniają więcej naturalnego światła, efektownie się prezentują oraz pomagają zachować korzystny bilans energetyczny budynku. Aby jednak były one w pełni funkcjonalne i komfortowe, należy wyposażyć je w rolety. Do wyboru mamy wiele modeli o różnym wyglądzie, sposobie montażu, a nawet rodzaju sterowania - w tym dopasowane do inteligentnych domów.

Ważne elementy systemów ochrony przeciwpożarowej budynków

Ogień to żywioł, który trudno opanować. Szybkie rozprzestrzenianie się płomieni powoduje pojawienie się szeregu szkodliwych dla zdrowia i zagrażających życiu czynników, takich jak: dym, niedobór tlenu, toksyczne spaliny oraz płomienie. Pożar niesie ze sobą również duże straty materialne. Co więcej, płomienie uszkadzające konstrukcję budynku mogą stwarzać ryzyko jego zawalenia, stanowiąc tym samym śmiertelne zagrożenie dla życia człowieka.

Inteligentny system alarmowy z kamerą i darmową aplikacją

Zgodnie ze statystykami Policji, w Polsce w samym 2017 roku dochodziło średnio do prawie 180 włamań dziennie. Sprawcę udało się ustalić jednie w 36,5% przypadków. Duża liczba kradzieży i niska wykrywalność sprawia, że warto rozważyć instalację systemu ochrony, który zapewni bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Taką propozycją jest Inteligentny System Alarmowy z Kamerą od Netatmo.

Korzyści z wprowadzenia RFID w przedsiębiorstwie

Technologia identyfikacji radiowej jest z nami już od kilku dekad, jednak wciąż nie wszystkie firmy są przekonane do ewentualnego wdrożenia ich w swoich procesach. Warto zauważyć, że RFID pozwala na optymalizację wielu operacji, co najczęściej przekłada się na zminimalizowanie czasu potrzebnego na identyfikację i jednoczesne zmaksymalizowanie wpływów. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych korzyści płynących z zastosowania technologii RFID.

Inteligentny dom - co to jest i jaki system wybrać?

Nowoczesne technologie opanowały rynek, a podążanie za trendami jest nieodzownym obowiązkiem każdego producenta i sklepu internetowego. Idąc za tezą, iż popyt generuje podaż, coraz częściej obserwujemy wpływ zachodniego rynku na naszym, rodzimym poletku. Obok nowoczesnych gadżetów, których używamy każdego dnia, pojawiają się także rozwiązania, które zastosować możemy w naszych biurach i domach. Modernizacja systemów gwarantuje nie tylko większą funkcjonalność, ale także zapewnia o bezpieczeństwie i naszej wygodzie. Takie właśnie jest założenie tzw. inteligentnego domu.

Smart home - podczas najbliższego remontu warto pomyśleć o wprowadzeniu usprawnień inteligentnego domu

Jak urlop, to remont. Duża część Polaków czas na odpoczynek od pracy przeznacza na remont domu czy mieszkania – w samym 2018 roku było ich aż 46%. Renowacja czy przemeblowanie to dobry moment, by pomyśleć o urządzeniach smart home, które oprócz wielu wymiernych korzyści wniosą do domu powiew nowoczesności.

Nieszczęściu w domu można i należy zapobiegać!

Co pewien czas, szczególnie w sezonie grzewczym, świat obiega kolejna dramatyczna informacja o śmierci przez zaczadzenie lub zatrucie gazem lokatora we własnym domu. Nie zawsze możliwa jest wymiana systemów ogrzewania w domu na zupełnie bezpieczne w każdych warunkach – i takich systemów nie ma! Zawsze przy ogrzewaniu mieszkania paliwem stałym lub ciekłym musi dochodzić do spalania owego paliwa. Nawet fotowoltaika nie gwarantuje stuprocentowego bezpieczeństwa użytkowania, ponieważ współdziała z energią elektryczną. Dlatego też powinniśmy w domach stosować systemy alarmowe – wszak przezorny zawsze ubezpieczony!

Technologia smart home i sztuczna inteligencja w naszych domach

Sztuczna inteligencja (AI) jest coraz bardziej obecna w naszym życiu – choć często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Według badań ponad 75% z nas używa produktów lub usług wykorzystujących AI, jednak tylko co trzecia osoba ma tego świadomość.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18009 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >