Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Kurtyny dymowe ważny element w ochronie przeciwpożarowej budynków użyteczności publicznej.

Szklane kurtyny dymowe pełnią we współczesnych budynkach użyteczności publicznej bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest magazynowanie oraz ukierunkowanie dymu powstałego na skutek pożaru do odpowiednich stref technicznych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników tych obiektów rozwiązania oferowane przez ich producentów powinny być stale ulepszane.

Kupujesz system automatyki – kupuj z pewnego źródła i u jednego producenta.

By uniknąć kłopotów podczas eksploatacji systemu automatyki do bram i drzwi garażowych, powinniśmy wszystkie elementy kupować u jednego producenta. Korzystajmy też z autoryzowanych ekip montażowych i serwisowych.

Inteligentny zamek do drzwi wejściowych.

Nowoczesne domy wypełnione są inteligentnymi urządzeniami, których zadaniem jest podnoszenie komfortu życia. Rynek oferuje też rozwiązania, które poza wygodą zapewnią dodatkową ochronę domowników. Do grona takich produktów dołącza właśnie prekursorski zamek do drzwi ENTR.

Piloty do bram automatycznych – co warto o nich wiedzieć, by uniknąć problemów?

Jeżeli chcemy mieć sprawnie działające piloty do obsługi bramy automatycznej czy garażu, to po pierwsze powinniśmy wybrać odpowiednie modele, a po drugie w czasie eksploatacji dbać o nasze urządzenia.

Napęd do trudnych warunków - FAAC S450 H

Ten model to jeden z hybrydowych napędów firmy FAAC – hydrauliczny, a jednocześnie zasilany napięciem 24 V. Sprawność tych napędów jest bardzo wysoka, urządzenie mogłoby pracować przez pewien czas nawet non stop (przy temperaturze do 55°C). FAAC S450 H jest przeznaczony do bram skrzydłowych, do użytku przydomowego oraz na niewielkich osiedlach.

Szlaban na wjeździe na osiedle – zadbajmy o bezpieczeństwo

Coraz częściej na osiedlach mieszkaniowych są stosowane szlabany do organizacji ruchu pojazdów po terenie. Najważniejsze, by pamiętać, że to urządzenia przeznaczone tylko i wyłącznie do miejsc, gdzie jest ruch samochodowy, a nie pieszy. Wszelkie zagrożenia wynikają stąd, że mieszkańcy o tym zapominają i niestety zdarzają się przypadki uderzenia przechodzącej osoby przez ramię szlabanu.

Osiedla zamknięte – jak są zabezpieczone?

Nowoczesne osiedla zamknięte korzystają z zaawansowanych systemów ochrony, dzięki którym mieszkańcy mogą poczuć się bezpieczniej. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się ogrodzenie terenu, kontrolowanie wjazdu na osiedle, monitoring i nadzór firmy ochroniarskiej.

Kamera do monitoringu z sygnalizatorem mocy sygnału sieci Wi-Fi

Kamera mydlink™ HD Wi-Fi (DCS-936L) to wszechstronne narzędzie do monitoringu w wysokiej rozdzielczości i nagrywania filmów z wyjątkową elastycznością zastosowań

Słupki niekoniecznie na stałe

W przestrzeni miejskiej w wielu miejscach powstaje konieczność wydzielenia stref, w których trzeba ograniczyć ruch pojazdów. Potrzeba kontroli ruchu pojawia się w strefach mieszkalnych, handlowych, przemysłowych. Wyznaczone obszary ogranicza się często słupkami stałymi czy łańcuchami. A lepszym rozwiązanie są automatyczne słupki drogowe FAAC z linii J.

Biometria – wejście bez klucza.

Nie dotyczy już jedynie obiektów szczególnie strzeżonych, gdzie kontrola wejść i wyjść jest oparta na zabezpieczeniach biometrycznych, czyli skanowaniu linii papilarnych palców lub siatkówki oka. Dziś różnego typu skanery linii papilarnych są używane również do otwierania drzwi domów prywatnych


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22916 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 347

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >