Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Automatyka w służbie człowiekowi - inteligentne systemy FIBARO w Twoim domu!

Współczesny człowiek może korzystać z coraz bardziej zaawansowanych technologii z zakresu automatyki budynkowej. Takie systemy zwiększają funkcjonalność domu, sprawiając, że może być lepiej dopasowany do potrzeb użytkowników. Nowoczesny Smart Home jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Zdaniem ekspertów, instalacje inteligentne pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej dotychczas energii na ogrzewanie o ponad 30%, a na oświetlenie aż o 50%.

Regulatory pogodowe w inteligentnych domach zwiększają efektywność energetyczną budnku

Reżyserzy filmów science fiction – takich jak „Gwiezdne Wojny”, „Star Trek”, „Powrót do przyszłości” czy „Łowca androidów” – znanych większości z nas, przy kreowaniu światów przedstawionych czerpią z dorobku nauki. Pomijając fabułę i efekty specjalne, największe zainteresowanie widzów skupia się wokół wizji technologii stosowanych w przyszłości. Wyobrażenie o tym, jak można zdalnie sterować różnymi urządzeniami, niegdyś było jedynie fantazją naukową. Dzisiaj natomiast jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać niemal każdy. Czym jest dom inteligentny?

Skuteczne zabezpieczenie drzwi przed włamaniem - inteligentny zamek

Zamek działa na baterie i można go obsługiwać za pomocą pilota lub smartfona. Niewidoczna blokada, którą można szybko i prosto zamontować do każdego rodzaju drzwi – zarówno metalowych, jak i drewnianych – a także okien. Do zamka dołączone są cztery piloty służące do otwierania go od wewnątrz i od zewnątrz. Zabezpieczenie chroni przed włamaniem przy użyciu najpopularniejszych narzędzi.

Inteligentny dom, który wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców i dba o ich komfort

Jeszcze kilkanaście lat temu rzeczą niewyobrażalną był dom, który wykonuje polecenia właściciela. Dziś inteligentne domy stają się rzeczywistością, a trend Smart Home jest jednym z silniejszych we współczesnym budownictwie. Zobaczmy, w jakie potrzeby wsłuchują się domy inteligentne.

Co zrobić, żeby dom był bezpieczny podczas świątecznych wyjazdów?

Już za kilka dni wielu Polaków ruszy w drogę, by na Święta Bożego Narodzenia odwiedzić najbliższych. Kiedy jednak będą celebrować wolny czas z rodziną, włamywacze swój zaplanują wyjątkowo pracowicie. To podczas świąt i długich weekendów bardzo często dochodzi bowiem do przestępstw związanych z wtargnięciem na teren nieruchomości. Aby podczas wizyty u krewnych móc w pełni się zrelaksować, warto więc pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu domu.

Inteligentny sterownik do ogrzewania podłogowego

Współczesne rozwiązania do sterowania ogrzewaniem podłogowym oferują coraz więcej funkcji w zakresie kontroli temperatury w domu. Mogą być wyposażone w inteligentne technologie oraz zaskakiwać niebanalnym wzornictwem. Oto dowody!

Okna, które reagują na polecenia głosowe - teraz z nowym systemem sterowania to mozliwe

Od teraz każdy użytkownik smartfona może wygodnie kontrolować klimat w swoim domu za pomocą mowy. Inteligentny system sterowania oknami i roletami VELUX ACTIVE with NETATMO jest już kompatybilny z Google Assistant. To oznacza, że można otwierać i zamykać okna dachowe za pomocą prostych poleceń głosowych.

Elektroniczny system kluczy do drzwi - bezpieczeństwo i kontrola dziecka wracającego ze szkoły

Kto z nas nie chodził z kluczem zawieszonym na szyi do szkoły? Kto choć raz jako dziecko nie zgubił kluczy, nie zapomniał zamknąć drzwi, nie zatrzasnął się w domu? Takie sytuacje zdarzają się wszystkim, ale dla dzieci bywają wyjątkowo stresujące. Dziś, aby zadbać o bezpieczny dostęp do domu i komfort – szczególnie tych najmłodszych użytkowników – mamy do wyboru sporo innowacyjnych rozwiązań.

Czujnik ruchu, zmierzchu, ultradźwiękowy ...- jakie jeszcze sterowniki oświetlenia dostępne są na rynku

Włączą światło, gdy zrobi się ciemno i pozwolą odchudzić rachunki za prąd – jest wiele powodów, dla których warto zatrudnić do pomocy czujniki sterujące oświetleniem. Ważne jednak, by każdy z nich zajmował się tym, na czym zna się najlepiej.

Mity dotyczące inteligentnych budynków

Mądry dom to kosztowna ekstrawagancja, a w dodatku jest trudny w obsłudze – wokół inteligentnych systemów narosło wiele podobnych mitów. W rzeczywistości to rozwiązanie staje się coraz popularniejsze i bardziej dostępne. Mity dotyczące inteligentnych domów zazwyczaj mijają się z prawdą, dlatego postanowiliśmy wspólnie z ekspertami zmierzyć się z najczęściej powielanymi stereotypami dotyczącymi automatyki budynkowej. Inspiracje do nazwania pięciu najpopularniejszych mitów były filmowe, ale scenariusze napisało samo życie, bo każdy z nich powstał na podstawie wieloletnich doświadczeń współpracy z klientami. Przyjrzyjmy się im bliżej, by móc zweryfikować ich prawdziwość.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15903 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >