Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Technologia smart home i sztuczna inteligencja w naszych domach

Sztuczna inteligencja (AI) jest coraz bardziej obecna w naszym życiu – choć często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Według badań ponad 75% z nas używa produktów lub usług wykorzystujących AI, jednak tylko co trzecia osoba ma tego świadomość.

Wyjeżdzając na urlop nie zapominajmy o zabezpieczeniu domu przed włamaniem

Sezon wakacyjny to czas wzmożonych podróży oraz… dużej aktywności włamywaczy. Dlatego zanim wybierzemy się na długo wyczekiwany urlop, warto zadbać, aby dom został odpowiednio zabezpieczony. Wystarczy zastosować kilka pomysłowych rozwiązań, by podczas wypoczynku spać spokojnie, nie obawiając się przykrej niespodzianki po powrocie.

Zbliża się sezon urlopowy - jak zabezpieczyć dobrze dom podczas naszej nieobecności

To czy padniemy ofiarą włamania w dużej mierze zależy od nas. Aby w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko wtargnięcia intruza do domu, wystarczy skorzystać z prostych rozwiązań technologicznych oraz zastosować się do kilku wskazówek. Warto o nich sobie przypomnieć zwłaszcza przed wyjazdem na urlop.

System master key - czym jest i jak można wykorzystać go w firmie?

Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach czy biurach. System master key to rozwiązanie znane już od jakiegoś czasu, które pozwala uzyskać nowoczesność i bezpieczeństwo w firmie nawet bez sięgania po rozwiązania elektroniczne.

Siłowniki do bram garażowych - niezbędne do zamontowania napędu

Każdy posiadacz auta chciałby, aby jego pojazd był dobrze chroniony. Kto ma taką możliwość, parkuje w garażu. Schowany za masywną bramą pojazd jest dobrze zabezpieczony nie tylko przed czynnikami atmosferycznymi, ale też przed ewentualnym złodziejem. Kłopot w tym, że drzwi garażowe bywają problematyczne w obsłudze, a często są po prostu ciężkie. By zapobiec codziennemu siłowaniu się, warto pomyśleć o ich automatyzacji.

Automatyka bramowa - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Każdy z nas chce chronić bezpieczeństwo swojej posesji oraz mienia. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej bramy ogrodowej oraz garażowej. To właśnie one bezpośrednio chronią nas przed wtargnięciem osób, których nie chcemy widzieć.

Zamki wpuszczane kontra nawierzchniowe — które warto wybrać?

Zamki w drzwiach są gwarantem bezpieczeństwa. Jednak, aby zyskać pewność, że nikt niepowołany nie wtargnie do naszego domu, musimy wcześniej dokonać wyboru pomiędzy zamkami wpuszczanymi a nawierzchniowymi. Poniżej dowiesz się, czym różnią się oba rodzaje zamków i gdzie najlepiej je kupić.

Nawet, kiedy nie ma Cię w domu możesz wiedzieć, kto Cię odwiedza - inteligentny wideodzwonek

Na targach CES 2019 w Las Vegas zaprezentowano dzwonek do drzwi, który sprawi, że już nigdy nie przegapisz żadnej przesyłki, a gości przywitasz nawet spoza domu. Inteligentny wideodzwonek może być również stróżem drzwi do domu lub mieszkania.

Czy warto zainstalować alarm na budowie?

Kradzieże sprzętu i materiałów z budowy niestety się zdarzają. Mało kto rozważa wynajęcie stróża do pilnowania budowy domu w nocy, a rabusie oczywiście zdają sobie z tego sprawę i korzystają z okazji.

W okresie okołoświątecznym warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia domu - inteligentny monitoring

Zima, a w szczególności sezon świąteczny oraz ferie, to czas rodzinnych wyjazdów i… rosnącego zagrożenia włamaniami. Dlatego warto pomyśleć o instalacji kamery, która zadba o bezpieczeństwo domu lub mieszkania podczas naszej nieobecności. Ostrzeże również przed wizytą niespodziewanego gościa i bynajmniej nie chodzi tu o Świętego Mikołaja.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >