Inwestycje – lista artykułów

Nowa inwestycja w Krakowie Bagry House - ruszyła budowa osiedla domów z widokiem na zalew

Jedno z cieszących się największą popularnością miejsc rekreacji w Krakowie – zalew Bagry – już wkrótce wzbogaci się o nowe sąsiedztwo.W samym sercu zielonego Płaszowa ruszyła budowa kameralnego osiedla domów. Planowane zakończenie inwestycji przewidywane jest na II kwartał 2021r.

Kontrowersyjne mikroapartamenty - nowy trend powrotu do centrum miast

Temat mikroapartamentów wzbudza dużo kontrowersji. Z jednej strony krytykowane są za małą powierzchnię i jednoczesny wysoki koszt metra kwadratowego, a z drugiej cieszą się ogromnym popytem wśród inwestorów i najemców. Czy trend budowania kompaktowych lokali wpływa na to, jak z mieszkań korzystamy czy też jest odwrotnie – to zmiany społeczne i obecny styl życia wpływają na ewolucję mieszkalnictwa? Jak na tę sprawę zapatrują się projektanci budynków z mikroapartamentami?

Jak po zakupie mieszkania lub domu pozbyć się uciążliwych służebności?

Kwestia służebności obciążających nieruchomość mieszkaniową, najczęściej pojawia się w kontekście działek zabudowanych domami. Jeżeli chodzi o lokale mieszkalne, to może być z nimi powiązana jedynie służebność mieszkania. W przypadku działek, mamy natomiast do czynienia z szerokim wachlarzem różnych służebności (np. służebnością drogi koniecznej i służebnością przesyłu). Wiele osób decyduje się na zakup domu nie przywiązując większej wagi do istniejących służebności. Tacy nabywcy działki zabudowanej domem dopiero po pewnym czasie zaczynają rozważać możliwość pozbycia się kłopotliwych obciążeń. Wyjaśniamy, czy zlikwidowanie służebności ustanowionej za czasów jednego z poprzednich właścicieli domu jest możliwe bez większych kosztów. Wyjaśniamy, czy takich obciążeń można się pozbyć.

Radzimy, jak można zaoszczędzić podczas kupna mieszkania

Polacy chcą kupować mieszkania, ale kredyty drożeją. Chcąc zachęcić nabywców, deweloperzy proponują korzystne dla nich rozwiązania, między innymi finansowanie 20/80. Wsparciem jest przy tym bezpłatna pomoc doradcy.

Jakie błędy najczęściej popełniają sprzedający mieszkanie?

Nawet teraz, gdy mieszkania sprzedają się w dość szybkim tempie, można zaprzepaścić szansę uzyskania dobrej ceny. Powodem są zbyt wysokie oczekiwania sprzedających. Znacznie zawyżona cena ofertowa odstraszy każdego klienta.

Kupujesz mieszkanie w Warszawie? Którą dzielnicę wybrać? Podpowiadamy!

A więc decyzja zapadła! Czas na własne miejsce do życia. Tylko którą ze stołecznych inwestycji wybrać, skoro jest ich tak wiele, a każda ma swoje wady i zalety? Wyselekcjonowaliśmy cztery najlepsze dzielnice, które warto rozważyć, jeśli szukasz mieszkania w Warszawie.

Artystyczny mural powstał na warszawskiej Pradze

Odwrócony do góry nogami praski grajek z akordeonem pojawił się na ścianie budynku przy ul. Wrzesińskiej 6 na Pradze-Północ. Mural wg projektu krakowskiego artysty Mateusza Kołka ozdobił budynek Atelier Praga II.

Jak sfinansować zakup mieszkania od dewelopera?

Zakup nowego mieszkania w nowoczesnej inwestycji deweloperskiej to marzenie wielu młodych osób. Niestety ceny mieszkań ciągle utrzymują się na stosunkowo wysokim poziomie w odniesieniu do przeciętnych zarobków. Ludziom młodym, którzy dopiero rozpoczynają życie zawodowe jest szczególnie trudno pozyskać pieniądze na swoje pierwsze mieszkanie. Na szczęście jest kilka dobrych sposobów na to by stać się właścicielem wymarzonego mieszkania.

Podczas sprzedaży mieszkania pomoc sąsiada niezastąpiona

Znalezienie skutecznego agenta nieruchomości nie jest prostym zadaniem. Właściciel lokalu powinien poszukać pośrednika, który nie tylko bardzo dobrze zna okolicę, ale i mieszka w pobliżu. Zwiększy to szansę na zrealizowanie transakcji w sposób najbardziej efektywny. Tak dla sprzedającego, jak i kupującego.

Rozpoczął się ostatni etap inwestycji przy ul. Lewandowskiego IV w Szczecinie

Prace budowlane już trwają. W ramach tego projektu powstanie 67 mieszkań, które będą gotowe do odbioru na początku 2022 roku. Sukces szczecińskiego osiedla po części podyktowany jest świetną lokalizacją inwestycji. Blisko stąd do ścisłego centrum miasta, dworca PKP, szkół i przedszkoli, a jednocześnie samo położenie osiedla osłania mieszkańców od zgiełku głównych miejskich ulic.


Stron: 498 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15891 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >