Inwestycje – lista artykułów

Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w kolejnym budynku na Osiedlu Beauforta w Gdyni

Osiedle Beauforta położone przy ul. T. Kościuszki w Pogórzu k. Gdyni to miejsce idealne zarówno dla osób pragnących żyć blisko tętniącej życiem aglomeracji, jak i ceniących sobie odpoczynek oraz aktywność fizyczną w otoczeniu zieleni. Komunikację z centrum Gdyni gwarantuje rozwinięta sieć autobusowa oraz stale unowocześniana infrastruktura drogowa. Cicha okolica, nowa infrastruktura drogowa, perspektywa rozbudowy linii kolejowej, a przede wszystkim atrakcyjnie zagospodarowane, rozległe tereny rekreacyjne i sportowe to tylko niektóre atuty tej inwestycji.

Osiedle Lumea powstaje na warszawskim Bemowie

Deweloperzy spojrzeli na Bemowo przychylnym okiem. Korzystając z dużej liczby wolnych działek chętnie budują w tej dzielnicy. Analitycy rynku uważają, że trend ten w najbliższych latach powinien się utrzymać bowiem wolnych parceli w dzielnicy nie brakuje. Nowe osiedle Lumea powstanie na Chrzanowie, wyróżni się nowoczesnym i kameralnym klimatem, minimalistyczną stylistyką i roślinami na ścianach, a przede wszystkim szerokim wyborem mieszkań, które właśnie trafiły do sprzedaży.

Czy banki chętnie finansują zakup działki budowlanej?

Od majówki zaczyna się zwykle wzrost zainteresowania działkami budowlanymi. Wbrew powszechnej opinii kredytowanie zakupu działki budowalnej nie różni się w znaczący sposób od zaciągnięcia kredytu pod zakup domu lub mieszkania. – W każdym z tych przypadków bank zabezpiecza się na nieruchomości, a różnica dotyczy w szczególności wymaganej dokumentacji, jaką należy złożyć do banku, ponieważ mają one inne wymagania przy zakupie działki niż np. mieszkania,

Kupno sprzętów AGD na raty. Czy darmowe raty są tak samo darmowe, co darmowa pożyczka?

Polacy chętnie sięgają po system ratalny na zakup nowego sprzętu RTV lub AGD. Kuszą nas także szybkie i darmowe pożyczki pozabankowe. Obie formy finansowania obiecują brak dodatkowych kosztów – która więc jest bardziej korzystna? Na to pytanie odpowiada ekspert finansowy.

Ubezpieczenie prac budowlano-montażowych - od czego chroni?

Działalność firm budowlanych, zajmujących się między innymi wznoszeniem budynków oraz montażem konstrukcji, obarczona jest szeroką grupą ryzyka. W związku z powyższym niezwykle ważne jest, aby każda działalność tego typu była chroniona odpowiednio dobraną polisą ubezpieczeniową. Co tak naprawdę jest przedmiotem takiej ochrony i jaki jej zakres oferuje ubezpieczenie prac budowlano-montażowych?

Finansowanie z gwarancją de minimis na nowych, lepszych warunkach w czasach pandemii koronawirusa COVID -19 dla MŚP proponuje Bank Pocztowy

Zwiększenie maksymalnego zabezpieczenia z 60 proc. do 80 proc. kwoty kredytu, wydłużenie okresu gwarancji dla kredytu obrotowego z 27 do 39 miesięcy oraz zniesienie stawki opłaty prowizyjnej z 0,5% do 0% w okresie do 31 grudnia 2020 r. - takie udogodnienia w ofererowanych kredytach z gwarancją de minimis wprowadził Bank Pocztowy. Wprowadzenie nowej oferty ma w opinii Zarządu Banku ułatwić uzyskanie finansowania w czasach pandemii szczególnie firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Pierwsza w Polsce kolej widokowa, która ma połączyć Białkę Tatrzańską ze szczytem Litwinki w Czarnej Górze

Na Podhalu rusza nowa inwestycja - pierwsza w Polsce kolej widokowa, która ma połączyć Białkę Tatrzańską ze szczytem Litwinki w Czarnej Górze. Podobne, funkcjonujące przez cały rok rozwiązania, można spotkać obecnie m.in. w Barcelonie.

Trwa budowa Ocean Office Park w Krakowie u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej

Ocean Office Park to kompleks budynków biurowych realizowany przez polskiego inwestora i dewelopera Cavatina Holding w Krakowie. I etap inwestycji powstaje w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. Budynek będzie liczył 5 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Obecnie na ukończeniu jest czwarta z pięciu kondygnacji.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt hipoteczny w dobie koronawirusa?

Pandemia koronawirusa ma swoje następstwa w zmianach na rynku kredytów hipotecznych. Zaciągnięcie kredytu nie jest tak łatwe i szybkie, jak przez kilkoma tygodniami. Eksperci Gold Finance i Alex T. Great przygotowali odpowiedzi na pytania dotyczące zmian na rynku, które najbardziej nurtują przyszłych kredytobiorców.

Trwają prace budowlane węzła integracyjnego w Gdyni-Chyloni

Na Placu Dworcowym rozpoczęły się prace związane z realizacją fundamentów parkingu podziemnego. Nowoczesny węzeł integracyjny pozwoli tysiącom mieszkańców na swobodne przesiadanie się z auta do SKM-ki, trolejbusu lub autobusu i zmniejszy liczbę aut wjeżdżających do centrum miasta. Wykonawcą prac w zakresu fundamentowania specjalistycznego jest Soletanche Polska, lider światowego budownictwa podziemnego.


Stron: 500 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15827 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >