Ipomea niebieska

Ipomea niebieska

W ciągu jednego sezonu,kupując porcję nasion, możesz mieć 30m kolorowego, pięknego żywopłotu.

 

Ipomea bardzo obficie kwitnie i ma jeszcze jedną zaletę; jej kwiaty otwierają się w dni pochmurne a w dni słoneczne są otwarte do godz. 12 a potem przed wieczorem.Kwiaty są duże do 8cm, w kształcie lejkowatych dzwonków z białymi lub kolorowymi gardzielami i kolorowymi paskami. Bardzo szybko rośnie a sercowate liście szczelnie pokrywają płoty, siatki, pergole, drzewa,altanki itp.Jest to jedna z najładniejszych, jednorocznych roślin pnących.

 

Czytaj również: Złotokap

 

 

Uprawa i pielęgnacja:

Lubi ziemię wapienną, ale rośnie na każdej. Nie lubi zbyt mocnego nawożenia bo wtedy zawiązuje mniej kwiatów . wysiew nasion; można bezpośrednio do gruntu w maju . Jeżeli chce się mieć szybciej kwiaty można już wysiać do doniczek po 2-3 nasionka-aby szybciej wykiełkowały można namoczyć w ciepłej wodzie przez 12 godz.Bardzo ładnie kiełkują w 85%.

 

Czytaj również: Trytoma groniasta

 

Źródło: Cleome / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak urządzić ogród marzeń Liczba postów: 8 Grupa: Ogród i dzi... Jak idzie o ogrodzenia, to ja mam palisadowe od Płot Budu- dobra, porządna firma, która zna się na rzeczy.
  • Trawnik zawsze modny Liczba postów: 24 Grupa: Zagospodaro... To jeszcze można zastanowić się nad fajnym oświetleniem ogrodu, polecam stronę,http://lampyogrodowe.com.pl/ mają spory wybór, doradzą i pomogą w doborze odpowie...
  • Płyty tarasowe wysokiej jakści Liczba postów: 3 Grupa: Ogród i dzi... Fajnie się prezentują bo wyglądają jak naturalny kamień.
  • plaga kretów Liczba postów: 13 Grupa: Zagospodaro... U mnie w walce z nimi pomógł preparat Kretox który znalazłem u http://www.hruzewicz.pl/preparaty-inne.h tml . Od czasu jego zastosowania problem zniknął.
  • Kot w mieszkaniu Liczba postów: 31 Grupa: Nasze zwier... Takie zabawki dla kota to idealne akcesoria by im urozmaicić czas i psoty, zwłaszcza gdy nas nie ma w domu. U mnie to działa. Raczej niczego nie niszczą :-) No....

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18983 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >