Ipomea niebieska

Ipomea niebieska

W ciągu jednego sezonu,kupując porcję nasion, możesz mieć 30m kolorowego, pięknego żywopłotu.

 

Ipomea bardzo obficie kwitnie i ma jeszcze jedną zaletę; jej kwiaty otwierają się w dni pochmurne a w dni słoneczne są otwarte do godz. 12 a potem przed wieczorem.Kwiaty są duże do 8cm, w kształcie lejkowatych dzwonków z białymi lub kolorowymi gardzielami i kolorowymi paskami. Bardzo szybko rośnie a sercowate liście szczelnie pokrywają płoty, siatki, pergole, drzewa,altanki itp.Jest to jedna z najładniejszych, jednorocznych roślin pnących.

 

Czytaj również: Złotokap

 

 

Uprawa i pielęgnacja:

Lubi ziemię wapienną, ale rośnie na każdej. Nie lubi zbyt mocnego nawożenia bo wtedy zawiązuje mniej kwiatów . wysiew nasion; można bezpośrednio do gruntu w maju . Jeżeli chce się mieć szybciej kwiaty można już wysiać do doniczek po 2-3 nasionka-aby szybciej wykiełkowały można namoczyć w ciepłej wodzie przez 12 godz.Bardzo ładnie kiełkują w 85%.

 

Czytaj również: Trytoma groniasta

 

Źródło: Cleome / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Meble do ogrodu i na taras Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Pani Małgorzato jak sprawdzaja się meble, ponieważ kilka dni temu mąż oglądał ofertę w sklepie dajar, zastanawialiśmy się czy zakupić u nich meble właśnie.
  • Relaks w hamaku Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Pani Małgorzato, myślę, że mam takie samo łóżko jak Pani, moja żona jest z niego bardzo zadowolona. W sklepie dajar jest bardzo duży wybór, wspaniałe rzeczy.
  • Meble ogrodowe Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Pani Małgorzato ja również robiłam zakupy w sklepie dajar, także mam od nich meble ogrodowe i jestem bardzo zadowolona.
  • Czy budując altankę na działce rekreacyjnej musimy... Liczba postów: 1 Grupa: Ogród i dzi... mój mąz stawiał fundament, ponieważ ja chciałam mieć tam cały czas meble ogrodowe wystawione i nie chciałam żeby przelewała sie tam woda lub wyrastały jakies zi...
  • Z czego wybrać meble do ogrodu? Liczba postów: 1 Grupa: Ogród i dzi... ja wybrałam technorattan ze sklepu dajar, duży zestaw mebli ogrodowych, które moge przenosić gdzie tylko chcę.

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19576 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 397

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >