Izolacje cieplne – lista artykułów

Jak przygotować poddasze na ocieplenia pianką poliuretanową?

Prawidłowe ocieplenie domu znacząco podnosi komfort mieszkańców i zapewnia duże oszczędności pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie budynku w zimie. Co więcej, nie pozwala też na nadmierne nagrzanie obiektu w czasie, gdy występują bardzo wysokie temperatury. Szukając więc odpowiedniego produktu, zapewniającego prawidłową izolację termiczną, warto zwrócić uwagę na piankę PUR, która ma bardzo dobre parametry i jest niezwykle trwała.

Zapytaliśmy ekspertów, jak uniknąć błędów przy izolacji systemów instalacyjnych?

Bez względu na rodzaj obiektu, prawidłowo wykonana izolacja systemów instalacyjnych gwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie danego budynku. Błędy i niedopatrzenia w tym zakresie skutkują nie tylko drastycznym zmniejszeniem wydajności instalacji, ale i pracy całego obiektu. Jak zatem uniknąć błędów w doborze izolacji?

Jak przeprowadzić kompleksową izolację budynku i instalacji?

W dobie lawinowo rosnących cen energii, a co za tym idzie – kosztów utrzymania budynków – niezbędne staje się wdrożenie wszelkich możliwych rozwiązań mających na celu minimalizację strat ciepła. Co ważne, do sprawy należy podejść kompleksowo, czyli wziąć pod uwagę wszystkie składowe, które te straty generują: od fundamentów przez ściany aż po dach, nie zapominając o instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Jakie są sposoby na ocieplenie domu od wewnątrz?

Rosnące oczekiwania co do energooszczędności domu sprawiają, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ułożenia izolacji termicznej nie tylko „wokół” budynku (przy gruncie, na ścianach i dachu), ale i w środku.

Termoizolacja białą wełną do wdmuchiwana zyskuje coraz więcej zwolenników

Wyższy komfort użytkowania budynku, niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, czystsze powietrze… Ocieplenie domu niesie za sobą szereg korzyści, które w dużej mierze zależą od tego, czy i jaki materiał termoizolacyjny zdecydujemy się zastosować. Czym zatem najlepiej ocieplić dach, poddasze, stropodach czy ścianę? Nowatorskim rozwiązaniem jest biała wełna do wdmuchiwania. Dlaczego warto na nią postawić? Już wyjaśniamy.

Użycie wełny z welonem szklanym do ocieplenia poddasza zapewnia wysoką jakość izolacji

Wełna mineralna szklana to jeden z najpopularniejszych materiałów, gwarantujących niezawodną izolację termiczną oraz akustyczną. Nowe produkty w rolkach – Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO, zostały wzmocnione welonem szklanym. To innowacyjne rozwiązanie na rynku, opracowane z myślą o wykonawcach i komforcie ich pracy, przy zachowaniu najwyższych parametrów termoizolacyjnych, dzięki technologii ThermiStarTM.

Zastosowanie mat z wełny kamiennej, na siatce w izolacjach przemysłowych

Temperatury sięgające setek stopni Celsjusza, jakie towarzyszą instalacjom przemysłowym czy rurociągom w sieciach ciepłowniczych, to nie lada wyzwanie pod kątem skutecznej izolacji termicznej. W tak ekstremalnych warunkach sprawdza się materiał trwały jak skała – maty z wełny kamiennej na siatce.

Wełna wdmuchiwana - proste ocieplanie metodą wdmuchiwania wełny

Przez dach i ściany może uciekać z budynków nawet do 70% ciepła – to duże koszty zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Istnieje jednak skuteczny sposób, by obniżyć rachunki za ogrzewanie, poprawić komfort mieszkania i zmniejszyć ślad węglowy, jaki po sobie zostawiamy – ocieplenie domu. Podstawa to odpowiedni materiał termoizolacyjny. Rynek oferuje obecnie różne rozwiązania, ale czy istnieje to jedno idealne? W jego poszukiwaniu z pewnością warto przyjrzeć się białej wełnie wdmuchiwanej, będącej jednym z ciekawszych debiutów tego roku.

Ocieplanie celulozą, czyli jak ocieplić dom na lata?

Klimat panujący w Polsce sprawia, że ocieplanie budynków od fundamentów aż po dach nikogo nie dziwi. Jak się jednak okazuje, wykorzystywanego do tego od lat styropian i wełna mineralna, w rzeczywistości przynoszą mierne korzyści. Coraz częściej więc zwraca się uwagę na bardziej wydajne metody ocieplania. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest izolacja celulozowa, o której opowiemy poniżej!

Jak uniknąć wysoleń na elewacji podczas aplikacji bezspoinowych systemów ociepleń (ETICS)?

W okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nawet, gdy temperatura przekracza +5°C, deszczowa i wietrzna pogoda podczas prowadzenia prac elewacyjnych może powodować problemy w postaci pojawienia się białego nalotu, czyli wysoleń na elewacji.


Stron: 51 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19131 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 388

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >