Izolacje cieplne – lista artykułów

Ochrona ogniowa a wełna mineralna

Włókna wełny mineralnej wytworzonej z kamienia (bazaltu) topią się dopiero w temperaturze ok. 1000 stopni C. To temperatura jak panuje w pomieszczeniu podczas 2 godziny pożaru. Wszystkie produkty wykonane z wełny mineralnej (skalnej i szklanej) uzyskały klasyfikacje materiałów niepalnych (NRO, wg Polskich Norm), określane wg Norm Unii Europejskiej jako klasy A1 lub A2

Ochrona cieplna z wełny mineralnej

Każdy z materiałów budowlanych posiada określone właściwości przepuszczalności cieplnej. Jak do tej pory nie udało się wynaleźć materiału, który w 100% zapobiegałby utracie ciepła. Jedynym rozwiązaniem jest stosowanie dodatkowych form izolacji. Najskuteczniejszą z nich jest wełna mineralna.

Jak znaleźć dobrego wykonawcę?

W jaki sposób należy postępować, aby poznać, że wykonawca, który ma nam zamontować docieplenie, jest profesjonalistą, a nie laikiem?

Najczęstsze błędy popełniane przy docieplaniu budynków z wielkiej płyty

W przypadku docieplania budynków z wielkiej płyty popełniane są zazwyczaj te same błędy, które zdarzają się przy montażu systemów BSO w domach jednorodzinnych. Niestety, konsekwencje tych błędów mogą być o wiele większe.

Docieplanie ścian w technologii lekko mokrej przy wykorzystaniu styropianu

Najczęściej spotykaną technologią ocieplania ścian zewnętrznych, jest technologia "lekka - mokra". Na ocieplenie tą metodą składają się trzy warstwy: izolacyjna (płyty ze styropianu ekspandowanego EPS), wzmacniająca (zaprawa klejąca i siatka z włókna szklanego) oraz elewacyjna (wyprawa tynkarska), które tworzą wzajemnie dopasowany, aktywny system termoizolacyjny.

Błędy projektu i wykonania murów szczelinowych

Artykuł omawia powszechnie spotykane błędy w projektach i realizacjach budynków mieszkalnych ze ścianami zewnętrznymi w postaci muru szczelinowego.

Dwuwarstwowa izolacja dachu za pomocą Ekorolki i Ekopłyty

Dach skośny to wyjątkowo atrakcyjny rodzaj pokrycia, ze względu na walory estetyczne i użytkowe. Umożliwia adaptację przestrzeni poddasza, jednak niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków.

Czym ocieplić wewnętrzne ściany pomieszczeń? Płyty do izolacji z utwardzonego polistyrenu

Zima już tuż tuż. Dla spóźnialskich, którzy chcieliby jeszcze ocieplić mieszkanie przed pierwszymi przymrozkami firma Saarpor proponuje płyty do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń. Łatwy montaż i niski koszt materiałów pozwalają na ocieplenie mieszkania w ciągu kilku dni.

Izolacja pozwalająca utrzymać optymalną temperaturę na poddaszu w upalne dni

Symulacje i eksperymenty w warunkach rzeczywistych wykazały, że temperaturę pokojową można zmniejszyć nawet o 7°C dzięki dynamicznej izolacji, np. przez połączenie izolacji z materiałem przemiany fazowej DuPont™ Energain®.

Jaką wełnę mineralną wybrać? Wełna mineralna do izolacji cieplnej i akustycznej dachów.

Wełna mineralna w rolce Profit-Mata, która razem z ISOVER Multimax 30 i Super-Matą tworzy rodzinę produktów o najniższych współczynnikach przenikania ciepła lambda. To znaczna oszczędność energii niezbędnej do ogrzania domu, a w konsekwencji obniżenie kosztów jego utrzymania.


Stron: 51 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  43 44 45 46 47  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >