Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Jak izolować dachy płaskie, aby zapobiegać skraplaniu się wilgoci?

Lato, szczególnie w lipcu i w sierpniu, to najbardziej mokra pora roku w Polsce. Z drugiej strony jesienią i zimą często dochodzi do zjawiska dyfuzji i potencjalnej kondensacji pary wodnej od wewnątrz. Co zrobić, aby ustrzec dach płaski przed wilgocią i wodą penetrującą wnętrze konstrukcji? Można na przykład pomyśleć o jej… bieżącej wentylacji!

Skąd się bierze i jak pozbyć się wilgoci z domu?

Wilgoć w domu jest poważnym problemem i może być trudna do usunięcia. Istnieje wiele różnych przyczyn wilgoci w domu, ale wilgoć kapilarna jest jedną z nich, która nie była zbyt często omawiana. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub jak to naprawić, czytaj dalej!

Osuszanie zawilgoconego budynku metodą iniekcji - jak przeprowadzić takie prace samodzielnie?

Intensywne opady w okresie letnim mogą znacząco uwidocznić problem z wilgocią pojawiającą się na ścianach budynków. Jeżeli tak się dzieje, to może być sygnał, że izolacja pionowa czy pozioma została uszkodzona lub zdegradowana. Pamiętajmy, że woda przenika bardzo szybko, czyniąc nieodwracalne straty, więc jeżeli zauważymy, że ściany są zawilgocone, należy szybko przystąpić do działania.

Jak uchronić przydomową studnię przed wysychaniem wody?

Od kilku lat w Polsce coraz bardziej zauważalne są deficyty wody. Jednym ze skutecznych sposobów na przeciwdziałanie suszy jest magazynowanie tego cennego zasobu, na przykład w studni, która dobrze sprawdzi się na działce. Taka konstrukcja, aby dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być skutecznie uszczelniona. Jak o to zadbać?

Jak chronić balkony i dachy płaskie przed wilgocią?

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. To jedna z tych rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.

Systemy izolacyjne - hydroizolacja od fundamentu po dach

Wilgoć w budynku to poważny problem dla każdego inwestora. Potrafi osłabić konstrukcję i zniszczyć ściany. Dlatego już na etapie budowy warto zadbać o właściwą izolację zarówno fundamentów jak i dachu, co pozwoli uniknąć kosztownych remontów. Mury wymagają ochrony zarówno przed wodą opadową, jak i tą bardziej destrukcyjną - gruntową. O niezawodności zabezpieczenia Do jej wykonania idealnie posłuży modyfikowana masa dyspersyjna.

Syndrom chorego budynku - jakie skutki dla zdrowia powoduje mieszkanie w takim domu?

Spędzamy teraz większość czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki ma to wpływ na nasze zdrowie? Bo chorzy mogą być nie tylko ludzie ale także budynki.

Igłofiltry – pomoc w regulacji wód gruntowych

Igłofiltry są niezastąpione w przygotowywaniu gruntów pod place budowlane. Często korzysta się z nich także przed wykonaniem wykopów kanalizacyjnych. Są to urządzenia pozwalające na osuszenie terenów dużych rozmiarów, na obniżenie poziomu wód gruntowych oraz przeprowadzenie innych, specjalistycznych działań. Zapraszamy do krótkiej lektury, w trakcie której poznasz specyfikę igłofiltrów i dowiesz się więcej o ich wykorzystaniu.

Jak pozbyć się wilgoci z mieszkania czy pięknych kamienic?

Wilgoć obecna w budynku wpływa nie tylko na jego stan techniczny, ale również na zdrowie i warunki mieszkalne użytkowników. Uszkodzona elewacja może okazać się najmniejszym problemem, ponieważ grzyby czy pleśń mogą prowadzić do przewlekłych chorób. Jak pozbyć się wilgoci i jednocześnie jej skutków?

Kiedy zawilgocone mury potrzebują osuszania metodą iniekcji - jak wykonać izolację metodą iniekcji?

Problem z zawilgoconymi ścianami może pojawić się zarówno w starym budownictwie, jak i nowo wybudowanych domach - na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. By osuszyć mury, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku (podcinania fundamentu), warto wykorzystać metodę iniekcji – szczególnie teraz, wiosną, kiedy zawilgocenia stają się widoczne, szpecąc i osłabiając ściany.


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 339

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >