Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Niepalna izolacja – w trosce o ochronę przeciwpożarową budynków

Jednym z potencjalnych niebezpieczeństw dla zdrowia i życia człowieka jest ogień. Tylko do połowy września bieżącego roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej odnotowała w Polsce blisko 83 tys. pożarów, z czego ponad 11 tys. dotyczyło budynków mieszkalnych. Tymczasem wielkość strat powstałych w wyniku pożaru może być uzależniona od rodzaju materiału izolacyjnego użytego w konstrukcji budynku. Dlatego właściwy wybór ocieplenia okazuje się niezwykle ważny nie tylko z powodu jego dobrych właściwości izolacyjnych, ale także ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz użytkownikom i ich mieniu w przypadku wystąpienia pożaru.

Płytki w łazience

Każde pomieszczenie w mieszkaniu ma swoją specyfikę. Inaczej użytkowana jest sypialnia, diametralnie różne warunki panują w kuchni a na inne rzeczy zwracamy uwagę planując pokój dziecka. Wielokrotnie wspominaliśmy, iż podłoga powinna być dobierana pod kątem użytkowania pomieszczenia. Podobnie jest z łazienką.

Wilgoć – nie bagatelizujmy problemu

Wyraźne ożywienie na rynku budowlanym, wsparte sporymi dotacjami unijnymi, sprawiło, że przypomniano sobie również o starych obiektach i potrzebie ich ratowania. Przez ostatnie lata mocno tę kwestię zaniedbano. Niestety większość prowadzonych na starych budynkach prac, polega tylko na odnowieniu elewacji, nie zawsze zresztą zgodnie ze sztuką konserwacji.

Tytan wodochronna izolacja wysokociśnieniowa Styrozol

Tytan wodochronna izolacja wysokociśnieniowa Styrozol to dwuskładnikowy wysokowydajny i szybkoschnący preparat umożliwiający wykonanie izolacji wodochronnej.

ABC…”zdrowego mieszkania” – grzyby i pleśnie

Wilgoć w mieszkaniu to wróg numer jeden naszego zdrowia. Odpowiada za pojawianie się grzybów i pleśni na ścianach i choć na co dzień nie zwracamy uwagi na pozornie nieistotne, negatywne oddziaływania, te jednak po czasie mogą mieć istotny wpływ na naszą kondycje fizyczną.


Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17977 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >