Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Nowelizacja ustawy o świadectwie energetycznym budynku

Kolejny raz wprowadzono regulacje ustawowe pod kątem wypełnienia dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 16 grudnia 2002 r. w zakresie sporządzania charakterystyki energetycznej budynku oddawanego do użytkowania, lokalu mieszkalnego a także części budynku stanowiącego samodzielną całość techniczno-użytkową.

Poddasze bez pleśni

Jeśli przyjrzeć się wszystkim nowym domom jednorodzinnym budowanym w naszym kraju, to wniosek może być tylko jeden – poddasze użytkowe jest obiektem pożądania praktycznie każdego właściciela takiego domu.

Hydroizolacja podłoża: płynna folia i akcesoria do hydroizolacji Tytan Professional

Do podpłytkowego uszczelniania podłoży w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci lub przepływającej bezciśnieniowo wody fachowcy rekomendują SYSTEM IZOLACJI PRZECIWWODNEJ Tytan Professional. Jego stosowanie pozwala wykonać szczelną i elastyczną powłokę przed przyklejaniem okładzin z płytek ceramicznych.

Otulina CONLIT ALU – ognioochronna izolacja rur z tworzyw sztucznych

Przejścia instalacyjne w stropach i ścianach, przez które przeprowadzone są rury z materiałów palnych i niepalnych stanowią bardzo ważny element przegrody pożarowej. W momencie wybuchu pożaru zabezpieczenia z tworzyw sztucznych natychmiast ulegają stopieniu. Ogniotrwałe zabezpieczenie takich przejść przy zastosowaniu nowego produktu firmy ROCKWOOL - Otuliny CONLIT ALU może zapobiec wielu stratom.

Systemy izolacji: Papa podkładowa 200 firmy Swisspor BIKUTOP - skuteczna izolacja i ochrona antyradonowa

Nowością Firmy SWISSPOR Polska w 2009 roku jest papa BIKUTOP podkładowa 200. Papę tą można stosować nie tylko do ochrony fundamentów przed wilgocią, ale również jako barierę antyradonową.

Izolacja dachu - szpachla dekarska DEKABIT do izolacji i naprawy dachów

Szpachla dekarska DEKABIT to kolejny środek z jarocińskiej Izolacji do wykonywania profesjonalnych hydroizolacji. DEKABIT jest jednorodną masą koloru czarnego o konsystencji pół-płynnej lub pastowatej do stosowania na zimno bez podgrzewania.

Materiały izolacyjne - sucho i szczelnie nad głową

Chcąc przygotować nasz dom na srogie działanie zimy i mrozów nie żałujemy pieniędzy na dobre ocieplenie ścian zewnętrznych, energooszczędne okna, dachówkę i ocieplenie dachu. Wszystko po to, aby zatrzymać ciepło wewnątrz domu i zabezpieczyć go przed wilgocią. Dobre materiały użyte do wykonania i ocieplenia dachu to nie wszystko. Ważne jest precyzyjne zaizolowanie połączeń pomiędzy różnymi elementami pokryć dachowych, tak by wilgoć, woda, deszcz i śnieg nie przenikały do nich i nie przedostawały się do środka domu (wilgoć przechodząc na materiały dociepleniowe i izolacyjne np.: wełnę mineralną, płyty gipsowe i styropianowe niweczy nasze starania, aby dom był ciepły i suchy). Warto poświęcić czas na wyszukanie tych łączeń, bo jeśli nie my, to na pewno woda je znajdzie…

Osuszanie budynków – techniki i technologie

Zawilgocenie budynków potrafi być prawdziwą zmorą lokatorów. Utrzymywanie się wilgoci w przegrodzie budowlanej może stać się przyczyną powstawania i rozwoju korozji biologicznej, obniżenia trwałości muru, pogorszenia parametrów mikroklimatu i warunków zdrowotnych. Duża wilgotność powoduje też zwiększenie strat ciepła oraz powstawanie wtórnego zawilgocenia, wywołanego kondensacją pary wodnej na powierzchni i wewnątrz ścian.

Drenaż domu

Wody gruntowe to rodzaj wód podziemnych zalegających płytko pod powierzchnią terenu. Jeśli okaże się, że znajdują się na poziomie planowanych fundamentów, woda będzie dopływać do budynku. Nadmierna ilość wody może zagrażać fundamentom oraz całej konstrukcji domu. Zagrożeniem są również wody gruntowe zalegające poniżej poziomu fundamentów. W związku z opadami, ich poziom zmienia się w ciągu roku – latem jest najniższy, a wiosną może się podnieść o ponad metr. Może to zagrozić piwnicy. Jej zalewanie to nie tylko uciążliwe wypompowywanie wody, ale przede wszystkim niebezpieczeństwo dla ścian i fundamentów. Przy wysokim stanie wód gruntowych posiadanie drenażu (nawet gdy mamy wykonaną zaawansowaną hydroizolację ścian piwnic i fundamentów) jest na dobrą sprawę koniecznością.

O zmianie ustawy - Prawo budowlane

USTAWA z dnia 27 marca 2003 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz o zmianie niektórych ustaw


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >