Jak harmonijnie wkomponować rolety do wystroju wnętrza? Nowa kolekcja rolet Velux

Jak harmonijnie wkomponować rolety do wystroju wnętrza? Nowa kolekcja rolet Velux

Estetyka wnętrz jest tak samo ważna, jak i ich funkcjonalność. Nowa kolekcja rolet VELUX oferuje 70 kolorów, dzięki którym stworzysz wyjątkowe stylizacje na poddaszu, a także zapewnisz sobie komfortowe warunki do pracy i odpoczynku o każdej porze dnia. Nowa gama kolorystyczna została opracowana wspólnie ze skandynawskim instytutem trendów i kolorów Pej Gruppen. Czytaj dalej

 

Kolory mają duży wpływ na samopoczucie ludzi, dlatego ważne jest, aby dobrze dopasować je do przestrzeni, w których na co dzień przebywamy. Firma VELUX wprowadziła kolekcję rolet w 70 odświeżonych kolorach, które zwiastują nowe trendy wnętrzarskie. O ich zgodność z prognozami zadbał wiodący instytut kolorów i trendów Pej Gruppen. Nowa paleta inspirowana jest skandynawską prostotą i zawiera barwy, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. To, co czyni tę kolekcję jeszcze bardziej wyjątkową, to bogata gama typów rolet z różnymi efektami przyciemniania światła, od całkowitego zaciemnienia po lekką przezierność.

 

Roleta dekoracyjna VELUX dostępna w odcieniach opracowanych zgodnie z najnowszymi trendami kolorystycznymi sprawdzi się zarówno w nowoczesnych wnętrzach z odważnym wzornictwem, jak i w klasycznych aranżacjachRoleta dekoracyjna VELUX

W kolekcji znajdują się rolety dekoracyjne, zaciemniające, plisowane, podwójnie plisowane, rolety 2w1 zaciemniająco-plisowane oraz żaluzje o nowoczesnym designie. Co więcej, oprócz klasycznych prowadnic z matowego aluminium, dostępne są również białe prowadnice, która idealnie komponują się z białymi oknami dachowymi VELUX. Dodatkowo prowadnice boczne oraz górna listwa są tej samej szerokości i są wyjątkowo wąskie. Po zwinięciu tkaniny, rolety nie zasłaniają światła słonecznego i zapewniają wyjątkowy efekt estetyczny. Wszystkie rolety posiadają certyfikat OEKO-TEX®, który gwarantuje, że są wolne od szkodliwych substancji. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, w roletach nie ma także sznurków, ani innych wiszących elementów. Modna baza 70 kolorów została uzupełniona opcją zamówienia rolet dekoracyjnych, zaciemniających oraz zaciemniająco-plisowanych w dowolnym kolorze z 1800 barw palety NCS i RAL. Zależnie od modelu, roletami można operować ręcznie lub gdy są poza zasięgiem za pomocą klawiatury naściennej (w wersji elektrycznej lub solarnej), a także aplikacji w telefonie, jeśli mamy system VELUX ACTIVE. Rolety VELUX są dostępne już od 135 zł, można je zamówić on-line lub kupić w dobrych sklepach stacjonarnych z artykułami dekoracyjnymi oraz w hurtowniach materiałów budowlanych. 

 

Roleta zaciemniająca VELUX DKLRoleta zaciemniająca VELUX DKL zapewnia całkowite zaciemnienie i komfortowy odpoczynek o każdej porze dnia. Trójwarstwowa tkanina jest bezpieczna dla zdrowia, co potwierdza certyfikat OEKO-TEX®. Można nią operować ręcznie lub w wersji elektrycznej i solarnej za pomocą klawiatury naściennej lub aplikacji w telefonie, gdy mamy system VELUX ACTIVE.

Jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

„Nowa kolekcja rolet została zaprojektowana tak, aby umożliwiała łatwy wybór odpowiedniego kolory i modelu, który zaspokoi potrzeby domowników niezależnie od funkcji pomieszczenia i ich stylu życia. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, możemy zamontować różne typy rolet w bliskim sąsiedztwie z zachowaniem spójności kolorystycznej. Jest to ważne, gdyż często nasze wnętrza są wielofunkcyjne i muszę odpowiadać na potrzeby kilku domowników” - mówi Dominika Majchrzak, Kierownik Produktu w VELUX.

 

Roleta zaciemniająco-plisowana VELUX FHCDo wnętrz, w których uczymy się lub pracujemy, warto wprowadzić chłodne odcienie, które sprzyjają koncentracji. Dzięki energooszczędnej rolecie zaciemniająco-plisowanej VELUX FHC zapewnisz sobie skuteczną osłonę przeciwsłoneczną i zapobiegniesz odbiciom światła na ekranie komputera, a dodatkowo lepszą izolację okna w chłodne dni.

 

Czytaj również: Zasłony okienne w inteligentnym domu są w pełni zautomatyzowane

 

Wachlarz właściwości rolet osiągnięto dzięki zastosowaniu różnych tkanin, faktur i konstrukcji. Rolety plisowane VELUX, dające efekt rozproszenia światła, można obsługiwać za pomocą górnej i dolnej prowadnicy. Dzięki temu osłonę można zatrzymać w dowolnym miejscu i wygodnie regulować dopływ światła słonecznego w czasie dnia bez konieczności całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, a także zyskać gwarancję prywatności. Jeśli zależy nam na pełnej kontroli światła i możliwości zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia, dobrym rozwiązaniem są rolety zaciemniające lub zaciemniająco-plisowane. W przypadku tych drugich, dzięki części zaciemniającej możemy zyskać przyjemne zaciemnienie, gdy świeci intensywne słońce, a gdy potrzebujemy tylko ochrony przed delikatnymi promieniami, wystarczy, że rozwiniemy część plisowaną. Inne funkcje zyskamy decydując się na roletę energooszczędno-zaciemniającą wykonaną z tkaniny o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową zatrzymującą ciepło wewnątrz pomieszczenia podczas zimnych nocy. Łazienka to strefa prywatna, dlatego ważne jest, aby wybrać roletę zapewniającą zaciemnienie światła i intymność. Żaluzje są idealnym rozwiązaniem odpornym na wilgoć. Sprawdzą się również w kuchniach. Istotną zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli i ilości wpadającego światła w zależności od pory dnia. Na stronie producenta można pobrać poradnik które rolety wybrać.

 

Żaluzje VELUX PALŻaluzje VELUX PAL są idealnym rozwiązaniem odpornym na wilgoć. Istotną zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli i ilości wpadającego światła w zależności od pory dnia.

Czytaj również: Jak chronić poddasze przed upałami? Markizy zewnętrzne i rolety wewnętrzne na oknach dachowych

 

Wszystkie rolety z kolekcji są idealnie dopasowane do rozmiarów okien dachowych VELUX, dlatego nie marszczą się i są łatwe w użytkowaniu. Aby wybrać odpowiedni rozmiar rolety, wystarczy spisać kod z tabliczki umieszczonej na skrzydle okna. Żadne pomiary nie są konieczne Dodatkowo okna VELUX wyposażono w system instalowanych fabrycznie mocowań - dlatego instalacja rolet VELUX jest niezwykle prosta i można wykonać ją samodzielnie.

 

Roleta dekoracyjna VELUX RFLDo jadalni możesz wybrać półprzezroczystą roletę dekoracyjną VELUX RFL w naturalnym odcieniu, dzięki której delikatnie rozproszysz światło i zapewnisz sobie prywatność.

Energooszczędna roleta zaciemniająca VELUX FHC

Energooszczędna roleta zaciemniająca VELUX FHC łączy efekt zaciemnienia z poprawą izolacyjności okna. Tkanina o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczenia podczas zimnych i chłodnych nocy.

Źródło: Velux / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16548 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >