Jak ogrzać mieszkanie nowocześnie? Zalety powietrznej pompy ciepła

Jak ogrzać mieszkanie nowocześnie? Zalety powietrznej pompy ciepła

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią kolejny sezon grzewczy. Powietrzne pompy ciepła zajmują dominującą pozycję na europejskim rynku pomp ciepła. W Niemczech stanowią już 70% wszystkich tego typu urządzeń, w Polsce natomiast 40% ze znaczącą tendencją wzrostową. Na intensywny rozwój produkcji mają wpływ nowe technologie, dzięki którym znacząco wzrasta efektywność pomp. Czytaj dalej

 

W ostatnich latach dwukrotnie zwiększyła się liczba modeli powietrznych pomp ciepła dostępnych na rynku. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w zeszłym roku w Polsce rynek powietrznych pomp ciepła wzrósł o 55%. Ich popularność wynika z ceny niższej niż w przypadku innych rodzajów pomp ciepła i łatwości montażu – powietrzne pompy nie wymagają prac ziemnych. Na wzrost sprzedaży pomp wpływają też coraz nowocześniejsze technologie stosowane w ich produkcji.

 

Efektywne działanie 

Powietrzne pompy ciepła są coraz bardziej wydajne. W ciągu kilkunastu ostatnich lat w urządzeniach znacząco wzrósł współczynnik efektywności COP. W nowej pompie marki Saunier Duval GeniaAir Split może on wynosić nawet 5,0. 


jak ogrzewać mieszkanie nowocześnie - powietrzna pompa ciepła

 

Czytaj również: Termomodernizacja budynku z pompą ciepła – dlaczego warto?

 

Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie powietrznymi pompami ciepła o mniejszej mocy grzewczej. Budynki są coraz bardziej energooszczędne, a systemy grzewcze działają w układzie hybrydowym – pompy ciepła są wspierane pracą drugiego urządzenia, np. kotła kondensacyjnego i nie potrzebują tak dużej mocy grzewczej. 

 

Cicha praca

Dzięki rozwojowi technologii, możliwa jest produkcja coraz cichszych urządzeń. Pompa GeniaAir Split w trybie cichym w odległości 3 m emituje dźwięk na poziomie 32 dB – cichszym niż naturalne szmery w domu. Tak nieinwazyjna emisja dźwięku pozwala na instalację pompy nawet w domu stojącym w gęsto zabudowanym terenie. 

 

Aby przekonać się jak cicho pracuje pompa GeniaAir, warto odwiedzić soundbox stworzony przez markę Saunier Duval – narzędzie pozwala na sprawdzenie poziomu dźwięku pompy z różnej odległości, a także na zewnątrz i wewnątrz domu. 

 

Elastyczne działanie

Powietrzne pompy ciepła to odpowiedź na potrzeby tych inwestorów, którzy wymagają elastyczności w budowie systemu grzewczego. To dobre rozwiązanie w przypadku modernizacji ogrzewania – powietrzna pompa ciepła może stanowić wsparcie dla już zainstalowanych urządzeń grzewczych.

 

Pompa GeniaAir Split umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku oraz podgrzewanie wody użytkowej. Jeśli zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest większe niż 188 litrów (taka ilość pokrywa potrzeby czteroosobowej rodziny), istnieje możliwość zamontowania stacji hydraulicznej z wolnostojącym zasobnikiem zamiast centrali grzewczej. Pompa tego typu nadaje się do ogrzania zarówno małych budynków, jak i dużych domów jedno i dwurodzinnych.  

 

Niższe koszty eksploatacji

Podczas projektowania pompy GeniaAir Split, eksperci marki Saunier Duval oprócz efektywności i elastyczności, skupili się na opłacalności działania urządzenia w kilku aspektach. Wyższa klasa efektywności energetycznej A++ pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji. 

 

Czytaj również: Czy zakup pompy ciepła jest inwestycją opłacalną?

 

Dzięki kompaktowym rozmiarom centrali grzewczej (jest wielkości standardowej lodówki), inwestor może oszczędzić na budowie kotłowni i komina, które nie są potrzebne w działaniu powietrznej pompy ciepła. Każde z urządzeń przed wysyłką do klienta jest testowane i posiada 5 lat gwarancji. 

Źródło: They PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa maszyn Liczba postów: 353 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was planuję zakup nowych wtryskarek lub urządzeń wspomagających produkcję a może macie już park maszynowy, ale potrzebujesz wdrożyć i uruchomić no...
  • Rodzaje maszyn budowlanych Liczba postów: 109 Grupa: Budowa i re... Dobrze jest to wiedzieć. Specjalnie rozglądam się za tego typu artykułami, bo wiedza na temat maszyn budowlanych będzie mi niezbędna, skoro chcę je wypożyczyć.....
  • Malowanie elewacji, czyli dlaczego ochrona Twojego... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... W ostatnim czasie przeczytałam wiele wpisów na ten temat, aby malowaniem swojej elewacji zająć się jak najlepiej. Zamierzamy pomalować ją w tym roku razem z męż...
  • Podnośnik koszowy - dowiedz się więcej o maszynie... Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... Długo szukałam artykułu, który w prostych słowach wytłumaczy mi czym jest podnośnik koszowy i w jakim celu można go wykorzystać. Po przeczytaniu tego czuję, że....
  • Jak zdobyć maszyny budowlane? Liczba postów: 445 Grupa: Budowa i re... Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z ofertą firmy, która oferuję takie działania jak wynajem żurawi to polecam zapoznać się z ofertą firmy https://www.dz...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17352 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >