Jak ogrzać mieszkanie nowocześnie? Zalety powietrznej pompy ciepła

Jak ogrzać mieszkanie nowocześnie? Zalety powietrznej pompy ciepła

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią kolejny sezon grzewczy. Powietrzne pompy ciepła zajmują dominującą pozycję na europejskim rynku pomp ciepła. W Niemczech stanowią już 70% wszystkich tego typu urządzeń, w Polsce natomiast 40% ze znaczącą tendencją wzrostową. Na intensywny rozwój produkcji mają wpływ nowe technologie, dzięki którym znacząco wzrasta efektywność pomp. Czytaj dalej

 

W ostatnich latach dwukrotnie zwiększyła się liczba modeli powietrznych pomp ciepła dostępnych na rynku. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w zeszłym roku w Polsce rynek powietrznych pomp ciepła wzrósł o 55%. Ich popularność wynika z ceny niższej niż w przypadku innych rodzajów pomp ciepła i łatwości montażu – powietrzne pompy nie wymagają prac ziemnych. Na wzrost sprzedaży pomp wpływają też coraz nowocześniejsze technologie stosowane w ich produkcji.

 

Efektywne działanie 

Powietrzne pompy ciepła są coraz bardziej wydajne. W ciągu kilkunastu ostatnich lat w urządzeniach znacząco wzrósł współczynnik efektywności COP. W nowej pompie marki Saunier Duval GeniaAir Split może on wynosić nawet 5,0. 


jak ogrzewać mieszkanie nowocześnie - powietrzna pompa ciepła

 

Czytaj również: Termomodernizacja budynku z pompą ciepła – dlaczego warto?

 

Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie powietrznymi pompami ciepła o mniejszej mocy grzewczej. Budynki są coraz bardziej energooszczędne, a systemy grzewcze działają w układzie hybrydowym – pompy ciepła są wspierane pracą drugiego urządzenia, np. kotła kondensacyjnego i nie potrzebują tak dużej mocy grzewczej. 

 

Cicha praca

Dzięki rozwojowi technologii, możliwa jest produkcja coraz cichszych urządzeń. Pompa GeniaAir Split w trybie cichym w odległości 3 m emituje dźwięk na poziomie 32 dB – cichszym niż naturalne szmery w domu. Tak nieinwazyjna emisja dźwięku pozwala na instalację pompy nawet w domu stojącym w gęsto zabudowanym terenie. 

 

Aby przekonać się jak cicho pracuje pompa GeniaAir, warto odwiedzić soundbox stworzony przez markę Saunier Duval – narzędzie pozwala na sprawdzenie poziomu dźwięku pompy z różnej odległości, a także na zewnątrz i wewnątrz domu. 

 

Elastyczne działanie

Powietrzne pompy ciepła to odpowiedź na potrzeby tych inwestorów, którzy wymagają elastyczności w budowie systemu grzewczego. To dobre rozwiązanie w przypadku modernizacji ogrzewania – powietrzna pompa ciepła może stanowić wsparcie dla już zainstalowanych urządzeń grzewczych.

 

Pompa GeniaAir Split umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku oraz podgrzewanie wody użytkowej. Jeśli zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest większe niż 188 litrów (taka ilość pokrywa potrzeby czteroosobowej rodziny), istnieje możliwość zamontowania stacji hydraulicznej z wolnostojącym zasobnikiem zamiast centrali grzewczej. Pompa tego typu nadaje się do ogrzania zarówno małych budynków, jak i dużych domów jedno i dwurodzinnych.  

 

Niższe koszty eksploatacji

Podczas projektowania pompy GeniaAir Split, eksperci marki Saunier Duval oprócz efektywności i elastyczności, skupili się na opłacalności działania urządzenia w kilku aspektach. Wyższa klasa efektywności energetycznej A++ pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji. 

 

Czytaj również: Czy zakup pompy ciepła jest inwestycją opłacalną?

 

Dzięki kompaktowym rozmiarom centrali grzewczej (jest wielkości standardowej lodówki), inwestor może oszczędzić na budowie kotłowni i komina, które nie są potrzebne w działaniu powietrznej pompy ciepła. Każde z urządzeń przed wysyłką do klienta jest testowane i posiada 5 lat gwarancji. 

Źródło: They PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Najbardziej ekologiczne ogrzewanie Liczba postów: 18 Grupa: Budowa i re... Wydaje mi się, że obecnie Pompa ciepła + podłogowe jeśli nie ma opcji podłączenia się do gazu. W połączeniu z dofinansowaniem można mieć to w dobrej cenie.
  • zakup rusztowania Liczba postów: 141 Grupa: Firmy budow... Ja ze względów finansowych zdecydowałem się na wynajem, ale w żadnym razie nie odczułem, że z tego powodu jakość sprzętu oraz usługi uległa pogorszeniu ;) Wybór...
  • magazyn Liczba postów: 468 Grupa: Firmy budow... Spółka Ekodynamic od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i wynajmie wysokiej jakości hal namiotowych oraz innych stałych obiektów zadaszonych.....
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 595 Grupa: Budowa i re... Ja natomiast mam do Was pytanie dotyczące przepompowni ścieków. Niedawno sporo o tym czytałem i chciałbym zdecydować się na to rozwiązanie. Znajomy polecił mi f...
  • niesolidni, oszuści i kanciarze - poszukiwani Liczba postów: 1033 Grupa: Firmy budow... Właśnie, czy jest jakaś strona, która gromadzi nieuczciwe firmy czy osoby, które po prostu nie podchodzą do swoich obowiązków profesjonalnie? Chętnie bym się z....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18100 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >