Jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki domowymi sposobami

Jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki domowymi sposobami

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się otworzyć lodówkę i poczuć wydobywający się z niej nieprzyjemny zapach. Nie jest to chyba dla nikogo przyjemne uczucie, szczególnie, jeśli zapach ten dobiegnie też gości, których zaprosiliśmy na kolację lub obiad. W jaki zatem sposób możemy poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami z lodówki? Czytaj dalej

 

Po pierwsze należy zadać sobie pytanie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Przecież na pierwszy rzut oka wydaje się, że w naszej lodówce utrzymujemy porządek i nie przechowujemy w niej zepsutych potraw oraz napojów. Jednakże niekoniecznie nasza lodówka jest tak sterylna, jak może nam się wydawać. Powinniśmy zatem dowiedzieć się w jaki sposób powinniśmy przechowywać poszczególne produkty, tak aby nie ulegały one szybkiemu zepsuciu. 

Warto zdać sobie sprawę z tego, że powinniśmy kontrolować świeżość produktów, które znajdują się w lodówce każdego dnia. Nie powinno to sprawiać nam dużego kłopotu, przecież codziennie zaglądamy do niej przynajmniej kilka razy. Jest to ważne ze względu na pleśń, która potrafi bardzo szybko rozprzestrzeniać się, a zatem przechodzić z produktów zepsutych na te ciągle świeże. 

Niezmiernie ważne jest odizolowanie świeżego mięsa od innych produktów przechowywanych w lodówce. Powinno być ono trzymane na innej półce niż np. ser czy wędliny. Dodatkowo nie można przechowywać go w lodówce dłużej niż jeden dzień. Zatem, jeśli mamy zamiar przygotować je dopiero za dwa lub trzy dni to zamroźmy je, choćby miało być zamrożone tylko przez jeden dzień. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będzie świeże i nie spowoduje zepsucia innych produktów (co za tym idzie zaoszczędzimy pieniądze). 

 

 

Czytaj również: Blat z kamienia


Co zrobić w sytuacji, gdy nie udało nam się jednak zachować pełnej sterylności w naszej lodówce i zaczynają z niej dobiegać nieprzyjemne zapachy. 

Po pierwsze nasza lodówka powinna zostać poddana bardzo dokładnemu czyszczeniu. Do tego celu powinniśmy używać płynu do mycia naczyń oraz octu. Silne detergenty nie są wskazane. Po umyciu powinniśmy dokładnie ją osuszyć, gdyż wilgoć sprzyja rozwijaniu się pleśni. Pamiętajmy o tym, że lodówkę należy myć regularnie, co kilka tygodni. 

Po umyciu, gdy będziemy już zapełniać lodówkę produktami spożywczymi, pamiętajmy o tym aby te z nich, które wydzielają intensywny zapach pakować do specjalnych plastikowych pojemników na żywność. Bez problemu kupimy je w każdym markecie. 

 

Czytaj również: Ulubione smaki na dłużej - urządzamy spiżarnię



Stosować możemy również wszelkiego rodzaju pochłaniacze zapachów. W tym celu świetnie nada się węgiel drzewny, który możemy umieścić na spodzie lodówki lub pojemnik z octem, który również wspaniale neutralizuje przykre zapachy. 

Podsumowując, pamiętajmy o tym, że aby lodówka pozostawała nieskażona i czysta wystarczy odrobina naszego wysiłku. Regularne czyszczenie i odpowiednie przechowywanie żywności zapewni nam brak jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z niej. 

Więcej o tym jak dbać o lodówke by oszczędzić prąd przeczytacie Państwo w tym artykule: http://www.restartagd.pl/jak-dbac-o-lodowke-oszczedzac-prad/)

Źródło: restartagd / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >