Jak usunąć silikon? Najlepszym rozwiązaniem na ten kłopot Remover Tytan Professional firmy Selena

Jak usunąć silikon? Najlepszym rozwiązaniem na ten kłopot Remover Tytan Professional firmy Selena

Silikony to doskonałe środki uszczelniające, głównie ze względu na ich niezwykłą elastyczność. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie żółkną lub pokrywają się pleśnią, tracąc swoje walory estetyczne Czytaj dalej

Szeroka gama dostępnych na rynku produktów silikonowych daje możliwość dobrania właściwego produktu do warunków w jakich będzie eksploatowany. Silikony uniwersalne, sanitarne, szklarskie, wysokotemperaturowe dzięki swoim właściwościom chemicznym przeznaczone są do różnych zastosowań. W łazienkach i kuchniach ze względu na wodoszczelne właściwości szczególnie przydatne przy pracach wykończeniowych są silikony sanitarne. Dzięki nim zespolimy płytki ceramiczne, uszczelnimy zlewy i blaty kuchenne.

Jeżeli jednak zaobserwowaliśmy brunatne wykwity na spoinach jest to oznaka, że zastosowano silikon uniwersalny, nie mający właściwości grzybobójczych. Innym problemem jest żółknięcie spoin na które może mieć wpływ wiele czynników o charakterze chemicznym. Powoduje je np. żelazo zawarte w wodzie, środki do czyszczenia łazienki, czy nawet kleje do ceramiki i inne silne środki chemiczne.

Usuń i nałóż z powrotem
Przebarwienia i pleśń wrastają w strukturę materiału, więc jedynym wyjściem pozostaje jego wymiana. Usunięcie utwardzonego silikonu z przestrzeni pomiędzy płytkami to wyjątkowo trudne zajęcie. Niektórzy próbują sobie radzić za pomocą noży do tapet, szpachli czy żyletek. Mechaniczne usuwanie silikonu jest pracochłonne i nie gwarantuje dokładnego wyczyszczenia miejsc spoinowania. Firma Selena proponuje szybką metodę chemiczną, czyli użycie Środka do usuwania silikonów Remover marki Tytan Professional. Dzięki niemu zaoszczędzisz czas, ochronisz ceramikę w łazience a także własne ręce przed okaleczeniem.

Nałóż taką ilość środka na starą spoinę, aby była ona trzykrotnie grubsza od warstwy silikonu. Żeby ograniczyć zużycie preparatu i skrócić czas jego działania, można mechanicznie usunąć spoinę do grubości 3 mm. W przypadku cieńszej powłoki, wystarczy odczekać zaledwie godzinę aż środek przereaguje. Standardowo jednak zaleca się odczekanie 12 godzin, po upływie których można usunąć rozpuszczoną spoinę za pomocą ręcznika papierowego a następnie zwilżonej gąbki. Użycie metody chemicznej Tytan Professional gwarantuje dokładne usuwanie silikonu, czego nie możemy być pewni w przypadku prac mechanicznych. Tytan Professional Remover dodatkowo przygotowuje podłoże pod powtórne spoinowanie, poprawiając jego przyczepność. Teraz możemy nałożyć nowo zakupiony silikon wzdłuż szczelin pomiędzy ścianą a wanną, a także między płytkami

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Siatki i osłony rusztowaniowe Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... powiedziałbym, że nawet więcej niż 50% wiatru. Dodatkowo na przykład taka siatka zabezpiecza ścianę przed nadmiernym wysychaniem.
  • Aluminiowe drzwi przeciwpożarowe Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... Dokładanie. Niestety zdarzają się niedociągnięcia. Mój znajomy pracuje w firmie budowlanej i mówił, że ostatnio montował takie drzwi – masywne, ciężkie, no i w...
  • magazyn Liczba postów: 60 Grupa: Firmy budow... Mi się podczas budowy magazynu bardzo przydały usługi http://www.hst2.pl/ , spojrzcie sobie na stronkę, moze i wy coś skorzystacie z ich oferty.
  • Koszt hali magazynowej Liczba postów: 74 Grupa: Moja budowa To fakt, koszta są spore. Sam brałem kredyt, ale dzieki temu udało mi się kupić stalową konstrukcję na halę, a także sporo produktów http://www.ekt.net.pl/ , wy...
  • Jaki wybrać tynk - Tynki silikonowe i silikonowo-a... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... W wyborze tynków pomocny może sie okazać ten tekst http://firma-tynk.com/technologie , mi przynajmniej ułatwił zadanie.

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18583 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 337

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >