Jak wiosna wpływa na działania deweloperskie?

Jak wiosna wpływa na działania deweloperskie?

Początek kalendarzowej wiosny był okresem bardzo pracowitym dla poznańskich deweloperów. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym na większości placów budowy trwają wytężone prace, a w biurach sprzedaży panuje ruch. Rozpoczyna się owocny czas na rynku nieruchomości.

 

Wiosna to już tradycyjnie czas ożywienia w branży deweloperskiej. Zazwyczaj oznacza ona rozpoczęcie nowych inwestycji bądź rozbudowę wcześniej oferowanych. W tym roku działania na budowach mogły ruszyć z wyprzedzeniem, dzięki czemu prawdopodobnie uda się uniknąć wielu opóźnień w oddawaniu mieszkań i domów do użytku. Jest to na pewno dobra wiadomość dla przyszłych mieszkańców powstających inwestycji, którzy na bardzo wczesnym etapie budowy zdecydowali się na zakup. – W chwili obecnej ponad połowa mieszkań na Osiedlu Wiosennym w Zalasewie jest zarezerwowana – mówi Tomasz Palacz, prezes zarządu Planetbud Development.

 

Budowę rozpoczęliśmy na początku tego roku i już wtedy zainteresowanie mieszkaniami było duże. Teraz, wraz z nadejściem wiosny tylko rośnie – dodaje. Podobne odczucia mają pozostali poznańscy deweloperzy. – Czujemy to szczególnie w naszym biurze sprzedaży, a ogromny wpływ na tę sytuację ma MdM i możliwość zapoznania się z mieszkaniem pokazowym na naszej inwestycji. Korzystna aura utrzymywała się przez większość zimy, więc na budowach prace mogły przebiegać sprawnie. Początek wiosny to naturalna kontynuacja – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Twoje M. Wiosna to także okres sprzyjający poszukującym własnego M – właśnie teraz w ofertach deweloperów pojawiają się nowe propozycje i atrakcyjne promocje. – Niedawno zdecydowaliśmy się rozpocząć sprzedaż domów z powstającego obecnie II etapu osiedla Rodzinny Zakątek w Bninie-Błażejewku – mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building. – Wszystkie domy kwalifikują się do programu dopłat rządowych Mieszkanie dla Młodych, dzięki czemu zainteresowanie nimi jest bardzo duże – dodaje.

 

 

Czytaj również: Kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym

Nowy dom na wiosnę

Ci, którzy z wprowadzeniem się do nowego lokum nie chcą czekać miesiącami również mają w czym wybierać. Poznańscy deweloperzy dołożyli wszelkich starań, aby wraz z nadejściem wiosny ich inwestycje były gotowe na przyjęcie nowych mieszkańców. – W okres wiosenny wchodzimy z gotowymi mieszkaniami na inwestycji Reduta Nowe Podolany. Niespełna miesiąc temu otrzymaliśmy zgodę na użytkowanie budynku przy Jasielskiej – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży firmy Ekonbud-Fadom.  Aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu mieszkań, wiele firm decyduje się na organizację dni otwartych. To świetna okazja aby z bliska obejrzeć inwestycję, ocenić jakość wykonania czy poszukać inspiracji do aranżacji wnętrz. – W lutym otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie, a tym samym nasze mieszkania są gotowe do odbioru – mówi Marlena Zapalska z Proxin Ogrody. – Między innymi z tych względów zdecydowaliśmy się na organizację Dni Otwartych i prezentację mieszkania pokazowego – nadmienia.

 

 

Czytaj również: Kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym

 

Tegoroczna wiosna na rynku nieruchomości zapowiada się pracowicie dla deweloperów i pozytywnie dla szukających wymarzonego domu. Ci pierwsi na pewno nie będą narzekać na pustki w biurach sprzedaży, zaś wysyp  nowych inwestycji pozwali tym drugim na wybór najbardziej dogodnej oferty.

 

Źródło: Mission Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16348 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >