Jak wybrać kabinę prysznicową?

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa powinna charakteryzować się określonymi właściwościami. Przede wszystkim powinna ona być na tyle duża, aby zmieściła się w łazience, ale jednocześnie zapewniała też dużo wolnej przestrzeni poza nią. Ponadto powinna być łatwa w czyszczeniu oraz komfortowa w użytkowaniu. Dlatego też wybór kabiny prysznicowej wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie można przecież zapomnieć jeszcze o względach estetycznych. Design kabiny musi także pasować do aranżacji łazienki. Czytaj dalej

 

Kabina prysznicowa radaway - co ją wyróżnia?

Kabiny prysznicowe radaway wyróżnia przede wszystkim bezpieczeństwo, które gwarantuje specjalne szkło o grubości nawet ośmiu milimetrów. Ponadto kabiny radaway są wręcz niezawodne,  to wszystko dzięki zastosowanym systemom nowoczesnych uszczelek, szerokich drzwi i wygodnemu wejściu. 


 Jak wybrać kabinę prysznicową?


Czytaj również: Kabina prysznicowa bez brodzika to komfort w użytkowaniu i utrzymaniu czystości

 

Atrakcyjny design w połączeniu z elastycznością pozwalają dobrać odpowiednią kabinę prysznicową do aranżacji łazienki. Czystość gwarantuje specjalna powłoka Easy Clean, która chroni szyby przed osadzaniem się brudu oraz kamienia. DOdatkowo na każdy prysznic nakładana jest trzyletnia gwarancja.


Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Wybierając kabinę prysznicową należy zwrócić na kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest jej usytuowanie. Zazwyczaj kabiny są dopasowane do miejsca, w którym mają stanąć. Jeśli nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów, najlepszym wyborem będzie prysznic narożnikowy, który jest także bardzo łatwy w czyszczeniu. 


 Jak wybrać kabinę prysznicową?


Czytaj również: Brodzik z powłoką antypoślizgową, która gwarantuje bezpieczeństwo podczas kąpieli


Kolejnym czynnikiem wpływającym na zakup danej kabiny jest sposób otwierania drzwi. Jest to istotny element całej konstrukcji, ponieważ dzięki odpowiedniemu dobraniu można zyskać naprawdę sporo miejsca. Jeśli na tym aspekcie nam najbardziej zależy, powinniśmy wybrać drzwi przesuwne. Materiał wykonanie to czynnik, który często jest pomijany, a powinno się zwracać nawet na tak drobne elementy, jak uszczelki, rolki do przesuwania drzwi, bateria prysznicowa, czy wszelkiego rodzaju uchwyty. 


 Jak wybrać kabinę prysznicową?


Często przy wyborze kabiny prysznicowej zapomina się także o sposobie montażu. Warto upewnić się, czy aby na pewno każdy element kabiny będzie zapakowany osobno i wystarczająco zabezpieczony. To pozwoli znacznie szybciej skompletować cały prysznic podczas jego montażu. Dodatkowo jeśli nie będziemy korzystać z pomocy fachowca może dojść do uszkodzenia kabiny podczas montażu. Można również dopytać, czy wszystkie prace związane z postawieniem prysznica nie będą wymagały specjalistycznej wiedzy.


Czytaj również: Jak wybrać odpływ liniowy do kabiny prysznicowej

 

Jak wybrać kabinę prysznicową?


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15997 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 109

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >