Jak wybrać materiały budowlane dobrej jakości?

Jak wybrać materiały budowlane dobrej jakości?

Temat materiałów budowlanych nie obchodzi nas wcale, dopóki nie podejmiemy decyzji dotyczącej wybudowania własnego domu. Z tego powodu, przed rozpoczęciem budowy powinniśmy nabrać chociaż odrobiny wiedzy, która pomoże nam w wyborze odpowiednich materiałów budowlanych takich jak cegły, pustaki ceramiczne, czy bloczki. Czytaj dalej

 

 Oczywiście można się w tym temacie poradzić osoby obsługującej nas w hurtowni budowlanej (np. takiej jak ta: http://arbud24.pl/materialy-budowlane-srem-2/) jednak trudno jest stwierdzić, czy w takim przypadku doradca pomaga nam wybrać coś, co będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom, czy wprost przeciwnie. 


Materiały budowlane - jak określić ich jakość?

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji bardzo dużą ilość hurtowni budowlanych, w których ofercie można znaleźć bardzo dużą ilość materiałów budowlanych. Jak w tym się odnaleźć - to proste, w większości przypadków wystarczy nam sprawne oko i ręka. Dzięki tym zmysłom z powodzeniem da się wybrać budulec dobrej jakości - tak jest szczególnie w wypadku materiałów takich jak cegły, pustaki ceramiczne i bloki betonowe. Wtedy warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:


  • twardość - warto, aby materiały, z których budujemy dom, czy inny budynek były twarde - świadczy to bardzo dobrze o wytrzymałości. Można ją sprawdzić w bardzo łatwy sposób - wystarczy stanąć na sprawdzanym przedmiocie - jeżeli pojawią się jakieś uszkodzenia, to lepiej wybrać coś innego.

  • zbita struktura - to można ocenić na pierwszy rzut oka - jeżeli w pustaku, czy bloku znajdują się pęcherzyki powietrza, może to świadczyć o błędzie w trakcie produkcji. W takich przypadkach najlepiej unikać tej partii materiału - oczywiście tylko w przypadku, gdy mamy możliwość kupienia towaru z innej partii produkcyjnej.

  • odpowiednia masa - warto jest sprawdzić przy pomocy wagi, czy materiały rzeczywiście mają deklarowaną masę. W wielu przypadkach może okazać się, że brakuje kilku lub nawet kilkudziesięciu gramów - takie coś może świadczyć o wadzie produktu.

 

Jak wybrać materiały budowlane dobrej jakości?

 

Czytaj również: Produkty, dzięki którym można w zimnie prowadzić prace budowlane

 

W większości przypadków jednak najlepiej kierować się ceną - w większości przypadków te najdroższe materiały budowlane są najlepsze, ponieważ przy ich produkcji używane są najlepszej jakości surowce.


Opcja druga - znaleźć rzetelną hurtownię materiałów budowlanych.

W niektórych przypadkach zamiast samemu skupiać się na znalezieniu materiałów dobrej jakości, warto poradzić się specjalistów. Jednak istnieje tutaj ryzyko, które opisaliśmy we wstępie - jak sobie z tym poradzić? To proste - wystarczy poszukać marketów budowlanych z dobrymi opiniami. Taką na pewno jest Ar-bud. Wtedy możemy mieć pewność, że na pewno doradzą nam, jakie materiały wybrać, aby spełniały one wszystkie nasze oczekiwania.

 

Czytaj również: Materiały budowlane mają duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie - jak budować zdrowo?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 286 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 18 Grupa: Robimy dach Ja nie przekonałem się co do blachodachówki i dlatego postanowiłem jednak wybrać dachówkę oraz wykonać porządną więźbę dachową. Teraz z biegiem lat nie żałuję.....
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza W kwestii ciekawych ozdób na ścianę do dziecięcego pokoju, bardzo interesujące porady możecie znaleźć na stronie http://dekoratordomu.pl/co-na-sciane-w-p okoju-d...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 316 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Stolarka budowlana i jej korzyści Liczba postów: 370 Grupa: Montujemy o... sorki ale mam pytanie z innej beczki. Korzystał ktoś z ich usług http://twoje-okna.com ?
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 166 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17880 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >