Jak wzmocnić osłabione podłoża?

Jak wzmocnić osłabione podłoża?

Najpopularniejszy błąd podczas prac malarskich? Pominięcie gruntowania. Zastosowanie właściwego gruntu jest szczególnie istotne przy osłabionych gładziach gipsowych lub powierzchniowo osypujących się tynkach. Przed problemami uchroni nas preparat gruntujący Super Spec P27 marki Benjamin Moore. Czytaj dalej

 

Malowanie mieszkania lub domu wydaje się zadaniem pozornie prostym, które w przeciwieństwie do większości czynności remontowych możemy wykonać samodzielnie. Przed przystąpieniem do prac malarskich trzeba jednak pamiętać o kilku kluczowych zasadach, które uchronią nas przed problemami, ponownym malowaniem i w efekcie nadmiernie wysokimi kosztami remontu. Podczas wyboru kolorystyki wnętrz i zakupu farb bardzo często zapominamy, że ściany powinny zostać wcześniej zagruntowane. Zastosowanie odpowiedniego gruntu redukuje i wyrównuje chłonność podłoża, wzmacnia je, ogranicza zużycie farby i finalne koszty malowania.

 

Czytaj również: Niezwykłe wykończenie ścian

 

Gruntowanie ma również kluczowe znaczenie w przypadku słabej jakości podłoża - pylącej gładzi gipsowej lub powierzchniowo osypującego się tynku mineralnego. Pierwsza z wymienionych sytuacji jest bardzo częsta na polskim rynku materiałów do szpachlowania ścian. W większości przypadków jakość gładzi gipsowych  pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości preparatu gruntującego, który dodatkowo wzmocni osłabione powierzchnie i zapewni odpowiednią przyczepność farby nawierzchniowej. W tej roli doskonale sprawdzi się produkt Super Spec® P27 marki Benjamin Moore.

 

 

Super Spec® P27 to wodorozcieńczalny preparat akrylowy o wszechstronnym zastosowaniu (we wnętrzach i na zewnątrz) w zakresie przygotowania podłoża przed malowaniem (gruntowanie) i zabezpieczenia uprzednio pomalowanych ścian i elewacji (impregnowanie). Super Spec® P27 doskonale wzmacnia gładzie gipsowe oraz powierzchniowo osłabione tynki. Zastosowanie produktu nie powoduje tzw. „zeszklenia powierzchni”. Preparat minimalizuje ryzyko pojawienia się pęcherzy lub wykwitów solnych na powierzchni ścian. Zaimpregnowane elewacje budynków (stare warstwy malarskie i tynki) wykazują wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych. Super Spec® P27 sprawdzi się również jako lakier na wewnętrznych, pionowych podłożach drewnianych oraz jako pierwsza warstwa aplikowana na spoiny z mas uszczelniających o symbolach 465, 466, 467 marki Benjamin Moore. Grunt jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Super Spec® P27 charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia i można nanosić go nawet na  wilgotne podłoża (bez zalegającej wody).

 

Czytaj również: Najbardziej odpowiednie kolory do pokoju dziecięcego


 

Super Spec® P27 stosowany jest do przygotowania przed malowaniem następujących rodzajów podłoży: tradycyjnych wypraw wapienno-cementowych i cementowych, gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, budowlanych bloczków konstrukcyjnych, betonu i drewna. Produkt marki Benjamin Moore jest transparentny i nie wpływa na wybraną kolorystykę ścian, sufitów czy tynków zewnętrznych. Przy impregnacji wymalowań i tynków akrylowych pozostawia na ich powierzchni charakterystyczną warstwę ochronną o półmatowym stopniu połysku. Możliwość rozcieńczenia preparatu wodą (w proporcji 1:1 – 1:3 w zależności od chłonności i rodzaju podłoża) decyduje o jego bardzo dobrej wydajności, która uzależniona jest m.in. od struktury i chłonności podłoża oraz zastosowanej metody aplikacji. Litr produktu pozwala na zagruntowanie od 8 do 24 m².

 

 

Po zastosowaniu preparatu gruntującego Super Spec® P27, Benjamin Moore & Co. rekomenduje zastosowanie farb nawierzchniowych tej samej marki, najlepiej z linii Aura, Regal, ben lub Super Spec Green. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

 

Źródło: B.M. Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17220 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >