Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac remontowych? Rozpoczęła się ogólnopolska akcja - Klient Bezpieczny

Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac remontowych? Rozpoczęła się ogólnopolska akcja - Klient Bezpieczny

Trwa ogólnopolska akcja informacyjna, której celem jest zapewnienie klientów, że wizyty w punktach handlowych oraz powiązane z nimi usługi w domach i mieszkaniach mogą się odbywać z zapewnieniem najwyższych standardów higieny. „Klient Bezpieczny” to inicjatywa skierowana przede wszystkim do klientów rynku remontowo-budowlanego, ale nie tylko. Dzięki niej wiele placówek handlowych jest już bezpiecznych higienicznie. Czytaj dalej

 

Miesiące pełne wyzwań

Brak decyzji zakupowych wśród klientów był w ostatnich miesiącach największą bolączką wielu branż funkcjonujących w Polsce. Klienci wstrzymują się z wydatkami ze względu na niepewność sytuacji ekonomicznej, ale też wątpliwości dotyczące zapewnienia standardów higienicznych podczas wizyt w punktach sprzedaży, czy podczas realizacji usług w ich domach i mieszkaniach. Stąd akcja Klient Bezpieczny, która ma rozwiać wszelkie wątpliwości. Usługi remontowo-budowlane i pokrewne, ale też wizyty w salonach sprzedaży mogą się odbywać z zastosowaniem najwyższych standardów higienicznych. O tym właśnie głośno komunikuje akcja.      

 

Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac remontowych? Rozpoczęła się ogólnopolska akca - Klient Bezpieczny

 

Czytaj również: Trwają wirtualne, największe targi sztuki współczesnej w Polsce!

 

Akcja Klient Bezpieczny została zainicjowana przez Stowarzyszenie Dom Bezpieczny. – Awaria sprzętu AGD, zaplanowany od długiego czasu remont, czy chęć wymiany nieszczelnych starych okien w tym sezonie to w dobie pandemii spory problem dla wielu klientów. Obawa przed wpuszczeniem do domu fachowców w dobie koronawirusa stała się realnym problemem, który utrudnia życie zarówno inwestorom, jak i przede wszystkim przedsiębiorcom – zauważa Karol Klos, prezes Stowarzyszenia Dom Bezpieczny. – Postanowiliśmy stworzyć i promować zasady bezpiecznej obsługi klientów w punktach handlowych oraz podczas świadczenia usług w ich domach i mieszkaniach. Podstawą tej idei była branża remontowo-budowlana, ale jestem przekonany, że również reprezentanci innych gałęzi gospodarki wyciągną masę korzyści z udziału w akcji Klient Bezpieczny – dodaje.

 

Razem dla bezpieczeństwa

W konsultacji z partnerami stowarzyszenia powstały uniwersalne wytyczne i zalecenia dotyczące zasad higieny do stosowania zarówno przez punkty handlowo-usługowe jak i fachowców. Są one sukcesywnie upowszechniane wśród właścicieli salonów sprzedaży, przedsiębiorstw usługowych oraz wśród klientów. W kampanię zaangażowane są m.in. media ogólnopolskie, branżowe oraz organizacje pracodawców. Do akcji dołączyły już znane powszechnie marki, m.in. firmy Velux, Porta, Krispol, Eko-Okna, Pol-Skone, Aluplast, OknoPlus, Vetrex czy Vikking. Rekomendują one te zasady i stosują je w swoich punktach handlowych oraz podczas wykonywania usług u klientów. W wyniku tych działań powstaje mapa z setkami punktów handlowych różnych branż, spełniających surowe zasady i dbających o bezpieczeństwo klientów.

 

Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac remontowych? Rozpoczęła się ogólnopolska akca - Klient Bezpieczny

 

Czytaj również: Kto może skorzystać z rządowego programu "Czyste Powietrze" wg nowych zasad?

 

Branża remontowo-budowlana otrzymała dzięki akcji Klient Bezpieczny istotne wsparcie w trudnych czasach pandemii. W rezultacie wprowadzenia nowego standardu obsługi salony sprzedaży oraz usługi wykonywane w domach klientów stały się bezpieczne higienicznie.

 

W akcję zaangażował się merytorycznie oraz informacyjnie Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa. – Nasz związek i jego członkowie włączył się w akcję zainicjowaną przez Stowarzyszenie Dom Bezpieczny, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno konsumentów jak i pracowników sklepów z wyrobami budowlanymi i ekip montażowych. Opracowaliśmy wytyczne dotyczące bezpieczeństwa higienicznego do stosowania przez punkty handlowo-usługowe oraz podczas wykonywania usług montażowych i apelujemy do wszystkich przedsiębiorstw sektora budowlanego o ich stosowanie i upowszechnianie – mówią przedstawiciele Związku.

 

Słowa uznania dla organizatorów akcji Klient Bezpieczny wyraziło również Ministerstwo Rozwoju. - W okresie epidemii wszelkie inicjatywy branżowe, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i klientów oraz uniknięcie zagrożenia zdrowotnego związanego z pracami remontowymi, zasługują na najwyższe uznanie – powiedział Robert Nowicki, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

Branża gotowa na jesień

Choć obostrzenia związane z pandemią są luzowane, a obowiązków nałożonych na sklepy oraz ich klientów jest coraz mniej, poczucie bezpieczeństwa jest nadal sprawą priorytetową. Zagraniczni oraz polscy eksperci przewidują, że jesienią możemy mieć do czynienia z drugą falą zachorowań na COVID-19. Na szczęście coraz więcej wiemy już o tym wirusie, a co najistotniejsze, branża remontowo-budowlana dzięki akcji Klient Bezpieczny jest dobrze już przygotowana na ewentualne wyzwania czekające nas wszystkich jesienią.  

 

Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac remontowych? Rozpoczęła się ogólnopolska akca - Klient Bezpieczny

 

Szczegółowe informacje o akcji oraz możliwości dołączenia do niej znajdują się na stronie: klientbezpieczny.pl

2020-06-26
Źródło: Forum Branżowe / budnet.pl

Pliki do pobrania

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Reklama firmy Liczba postów: 221 Grupa: Trudne tema... Ja moją reklamę firmy zawiesiłem na bardzo dużej wysokości. Znaczy to nie ja wywiesiłem,a firma usługi alpinistyczne Bydgoszcz . Tę firmę polecił mi kolega.
  • samochód nowy czy używany Liczba postów: 430 Grupa: Trudne tema... Tak naprawdę nie ma znaczenia na jaki samochód się zdecydujesz. O każdy warto dbać. Trzeba pielęgnować go zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Teraz na rynku są...
  • Jakie jest Wasze hobby? Liczba postów: 102 Grupa: Trudne tema... Rozwijanie swojego hobby to jedno z przyjemniejszych zadań jakie mamy do zrealizowania jeśli chodzi o naszą codzienność. Warto więc zadbać o to wraz z dobrymi s...
  • Sklep internetowy Liczba postów: 25 Grupa: Trudne tema... A czy ktoś kojarzy sklep https://ktpi.pl/category/kosmetyka? Dostałem zadanie zamówić kilka rzeczy do gabinetu kosmetycznego i zastanawiam sie ofere jakiego skl...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1269 Grupa: Trudne tema... Należy pamiętać o aktywności fizycznej oraz kupowaniu zdrowej żywności.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16007 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >