Jak zoptymalizować system zarządzania nieruchomością? Poznaj technologię stworzoną dla administratorów budynków

Jak zoptymalizować system zarządzania nieruchomością? Poznaj technologię stworzoną dla administratorów budynków

Właściciele i zarządcy nieruchomości mogą wreszcie sprawić, by ich wnętrza stały się interaktywne i inteligentne. Powstało efektywne narzędzie, które umożliwia cyfrowe połączenie pomiędzy człowiekiem a fizycznym otoczeniem. Technologia ta dostarcza precyzyjną lokalizację wewnątrz budynków oraz pozwala na analizę ruchu pieszych. Dzięki analityce danych zebranych administratorzy obiektów mogą lepiej poznać swoich klientów i świadomie zarządzać przestrzenią. Czytaj dalej

 

Cenne (i niedostępne) informacje o ruchu wewnątrz budynków

Nawigacja wewnątrz budynków nie była dotychczas dostępna, nie zbierano więcdanych na temat obecności i ruchu pieszych we wnętrzach. Ograniczony dostęp doinformacji na temat przyzwyczajeń i zachowań klientów utrudniał zarządcomnieruchomości dostosowywanie się do ich potrzeb i aktywności. Indoorway  -inteligentne narzędzie służące prostej i intuicyjnej digitalizacji zadaszonych obiektów - pozwala zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający obcują z przestrzenią i innymi osobami. W połączeniu z danymi płynącymi z systemu automatycznego sterowania budynkiem (BMS), Indoorway tworzy niezawodne narzędzie do optymalizacji zużycia energii. Pomaga więc zoptymalizować system zarządzania nieruchomością, a takżepodnieść jej standard i wartość.

 

Technologia w służbie administratorom budynków

Indoorway dostarcza użytkownikom cyfrową nawigację po obiekcie, umożliwia zaprojektowanie usług opartych o dokładną lokalizację, a także oferuje zarządcom dostęp do danych na temat ruchu osób w ich budynku. Firma ma za sobą pilotażowe wdrożenie w fabryce Electrolux, gdzie dostarcza narzędzia do zbierania i analizy danych o ruchu pieszym wewnątrz gmachu oraz pomaga optymalizować procesy produkcji. Jednak Indoorway może być używany w różnego rodzaju obiektach - nie tylkoprzemysłowych. W centrach handlowych system będzie nawigował gości dokonkretnych sklepów czy miejsc na parkingu, a zbliżenie się do określonego punktumoże spowodować np. wysłanie spersonalizowanej oferty handlowej. Indoorway możerównież posłużyć jako cyfrowy asystent na dworcach i lotniskach, w biurach, muzeach,hotelach czy innych przestrzeniach publicznych.

 

Jak zoptymalizować system zarządzania nieruchomością? Poznaj technologię stworzoną dla administratorów budynków i ogranicz straty energii

 

Czytaj również: Transformacja chmurowa niezbędna w zarządzaniu kosztami i przychodami przedsiębiorstwa po pandemii


Mimo rosnącej popularności trendu smart building na rynku nieruchomości, w dużychobiektach handlowych i publicznych nadal sięga się po mało skuteczne metodykomunikacji z odbiorcą, takie jak info kioski, stojaki czy banery reklamowe. Naszerozwiązanie pozwala na zdigitalizowanie obiektu, wejście w interakcję z jejużytkownikami i zwiększanie ich zaangażowania. Jednocześnie zarządcy mogąanalizować, co aktualnie dzieje się w ich przestrzeni. Indoorway uwalnia cennebiznesowe dane, by ułatwić im podejmowanie decyzji oraz zwiększyć komfort iefektywność przestrzeni fizycznej. Misją Indoorway jest tworzenie nowoczesnych iresponsywnych budynków na miarę cyfrowej ery - mówi Grzegorz Koblański, CEOIndoorway.

 

Łatwość wdrożenia i precyzja

Narzędzie Indoorway można pobrać i wypróbować bezpłatnie. W przeciwieństwie doinnych dostępnych na rynku metod nawigacji wewnątrz budynków Indoorway jest łatwyw implementacji. Może zostać zintegrowany z już istniejącą lub dopiero powstającąaplikacją mobilną, a wdrożenie technologii jest szybkie i niedrogie. Digitalizacjaprzestrzeni o powierzchni 2000 m2 zajmuje ok. 4 godziny. Indoorway zbiera informacje zwielu czujników i dzięki technologii sensor-fusion umożliwia nawigację z dokładnościądo 1-2 metrów. Oprócz możliwości tworzenia precyzyjnych interaktywnych map,Indoorway opracował też intuicyjny panel analityczny. Ponadto twórcy Indoorwayprzygotowali cztery darmowe aplikacje rozpowszechniane na zasadach open source,które każdy może wdrożyć w swojej przestrzeni bez dodatkowego wsparciaprogramistycznego. Pomogą one m.in. zgłosić usterkę czy znaleźć współpracownikóww budynku. Więcej informacji na stronie: indoorway.com.

 

Czytaj również: Zakładanie spółki typu LLC (Limited Liability Company) - dlaczego warto zrobić to w Nevadzie

2020-05-12
Źródło: Indoorway / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16198 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >