Jaki stolik kawowy wybrać?

Jaki stolik kawowy wybrać?

Stół to jeden z najbardziej podstawowych mebli, który towarzyszy nam przez całe życie. Przy nim spotkamy się: często lub rzadziej, ale jedno jest pewne – nie może go zabraknąć w żadnym domu. Mały, duży, okrągły lub prostokątny – stara się łączyć ludzi za każdym razem. Dlatego też do jego wyboru przykładamy szczególną wagę. Jednym z typów stołu, który możemy zakupić do naszego mieszkania jest stolik kawowy.

 

Niewielki przeważnie, stolik kawowy, jak sama nazwa wskazuje, służy do picia kawy albo herbaty, i z zasady jest częścią wyposażenia pokoju dziennego lub salonu. Chcesz zmienić swój pokój dzienny przy pomocy niebanalnego stolika do kawy? Odkryj stylowe produkty do domu, dzięki którym poczujesz się jak u siebie w sklepie https://www.wonder.pl/. Witryna ta oferuje szeroką ofertę stolików, przy których mała czarna wypita w towarzystwie lub samotnie po południu, zyska zupełnie inny wymiar. Stolik, na który ostatecznie się zdecydujemy, powinien być dostosowany do charakteru pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Znaczenie będą miały jego wymiary, materiał z jakiego został wykonany, a także kolor i faktura blatu oraz podstawy. Łatwiej oczywiście nabyć stolik do pustego, np. nowego mieszkania, które urządzamy od A do Z, niż do istniejących już aranżacji, ale dla chcącego nic trudnego – opcji jest naprawdę dużo. Wystarczy mieć odrobinę gustu i trochę gotówki, by nasze marzenia uległy spełnieniu.

 

Jaki stolik kawowy wybrać?

 

Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny

Dobrze dobrany stolik kawowy może stać się intrygującym elementem aranżacyjnym w każdym mieszkaniu. Pamiętajmy, aby współgrał z otoczeniem w taki sposób, który nam najbardziej odpowiada. Nie powinien on się zbytnio narzucać, gdyż jak sama nazwa wskazuje, jest on w pewnym sensie elementem dodatkowym, służącym spotkaniom nieformalnym, w najbliższym gronie. Dopasowany do innych mebli oraz kolorów panujących, np. w salonie ma zapraszać do intymniejszego kontaktu w przyjemnej atmosferze, a aromat kawy czy jaśminowej herbaty unoszący się nad jego blatem, ma tę delikatność podkreślać.

 

Czytaj również: Jak przeprowadzić metamorfozę wnętrza z wykorzystaniem farby metalicznej

 

Jaki stolik kawowy wybrać?

 

Stolik kawowy – z jakiego materiału?

Materiałów, z jakich obecnie wykonuje się stoliki kawowe, jest naprawdę wiele. Stal, aluminium, szkło, tworzywa sztuczne, czy dobrze znane drewno wielu gatunków, dają nam różne opcje do wykorzystania. Jedyną zaporą będzie tutaj nasza wyobraźnia, charakter pomieszczenia, no i – last but not least – zasobność portfela. Stoliki pochodzące od znanych projektantów oraz projektantek mogą kosztować naprawdę dużo. Mebel wykonany ze szkła wtopi się w otoczenie i uwypukli, np. stary dębowy parkiet albo dywan o intrygującym wzorze, który chcemy wyeksponować. Sprawdzi się on zapewne w nowoczesnym wnętrzu. Z kolei stolik do kawy z drewna, na czterech nogach będzie propozycją klasyczną, dobrze komponującą się ze starszymi meblami, np. po babci. Stal i aluminium to domena ultranowoczesnych wnętrz, z minimalistycznym wystrojem. W takiej sytuacji warto podkreślić charakter naszego stolika, np. małą rzeźbą z brązu albo kamienia lub minimalistycznym wazonem z samotną różą. Stoliki kawowe wykonane z tworzywa sztucznych – kolorowe i w nietypowych kształtach – mogą stanowić element wystroju, na który każdy zwróci uwagę. Oczywiście taka propozycja nie każdemu przypadnie do gustu, ale na pewno rzuci się w oczy i pozostanie w pamięci. Szukajmy zatem takich rozwiązań, które będą nas satysfakcjonowały w jak najpełniejszym stopniu.

 

Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?

Stolik kawowy to nie stół, a więc powinien być w miarę mały. Jego wysokość powinna zamykać się w granicach 40-50 centymetrów, czyli w zwyczajowej wysokości mebli o charakterze wypoczynkowym. Jeśli stolik ma być ustawiony, np. przy kanapie jego długość powinna stanowić jedną trzecią, ewentualnie połowę długości takiej kanapy. Wtedy prezentuje się on w miarę lekko i nie przytłacza całości. Mały stolik kawowy idealnie sprawdzi się w małych wnętrzach, czyli w większości polskich mieszkań. Biorąc pod uwagę ceny obecnie panujące na rynku nieruchomości, stoliki kawowe będą coraz bardziej popularnym elementem wystroju wnętrz.

 

Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Wybór kształtu stolika powinien być dostosowany do pomieszczenia oraz innych mebli, które będą z nim koegzystowały. Pamiętajmy o tym, by pozostawić odpowiednią ilość miejsca pomiędzy nim, a innymi meblami, tak by przechodzenie nie odbywało się na ścisk. Powinno to być przynajmniej pięćdziesiąt centymetrów wolnego miejsca. Inaczej grozi nam plama z kawy na ulubionym dywanie, a to na pewno nie będzie przyjemnym zwieńczeniem dnia. Okrągły, kwadratowy, owalny, czy w kształcie łzy – wszystko zależy od tego, czego szukamy i jaki stolik chcemy mieć pod naszym dachem. Dobry wybór to nasz wybór.

 

Czytaj również: Kolekcja nowoczesnych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz

 

Jaki stolik kawowy wybrać?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15825 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >