Jakie są główne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto je wybrać?

Jakie są główne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto je wybrać?

Meble na wymiar to możliwość swobodnego kreowania przestrzeni naszego mieszkania czy domu. Decydując się na ten sposób meblowania wybranych pomieszczeń możemy stworzyć maksymalnie oryginalną aranżację, doskonale dopasowaną do indywidualnych potrzeb i gustów. Meble na wymiar umożliwiają ponadto optymalne wykorzystanie wnętrza, wszelkich wnęk, skosów i zakamarków o nieregularnych kształtach i gabarytach – to szczególnie ważne w przypadku niewielkich mieszkań i pomieszczeń. Jakie jeszcze zalety mają meble na wymiar? Dlaczego meble na zamówienie to rozwiązanie cieszące się tak dużą popularnością?

Dowolne wymiary każdej szafy i szafki

Meble na zamówienie mogą mieć dowolny wymiar. Szerokość, wysokość i głębokość pojedynczego mebla, całego zestawu do zabudowy (np. kuchennej) lub poszczególnych elementów zestawu mogą się różnić między sobą oraz być dopasowane do gabarytów pomieszczenia. Meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie zarówno do bardzo małych pomieszczeń, w których standardowe meble po prostu zagraciłyby przestrzeń, dając równocześnie stosunkowo niewiele miejsca do przechowywania, jak i do dużych, otwartych przestrzeni nowoczesnych domów, których umeblowanie za pomocą klasycznych sprzętów mogłoby skutkować powstaniem nudnego w odbiorze wnętrza.

 

Jakie są główne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto je wybrać?

 

Bezdyskusyjną zaletą mebli na zamówienie jest również możliwość dopasowania ich wymiarów do indywidualnych potrzeb użytkowników – wysokość blatów i szafek, usytuowanie uchwytów i półek można dostosować do osób bardzo niskich i bardzo wysokich, osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dzieci.

 

Czytaj również: Innowacyjne, narożne szafki kuchenne, które kształtem nawiązują do toru wyścigowego

 

Jakie są główne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto je wybrać?

 

Indywidualny projekt, wygląd i charakter mebli

Decydując się na zaaranżowania dowolnego pomieszczenia meblami na wymiar mamy możliwość kompleksowego decydowania o ich wyglądzie. Wybieramy nie tylko rodzaje materiałów, które zostaną użyte podczas produkcji naszych mebli, ale również ich kolorów i faktur, sposobu łączenia poszczególnych elementów, rodzajów zawiasów / systemów zamykających oraz uchwytów (lub ich braku w systemach bezuchwytowych). Ponadto w meblach na zamówienie nie musimy się ograniczać do jednego rodzaju materiału, wykończenia czy koloru. Marzą nam się kolorowe akcenty w dużej  zabudowie kuchennej? A może jedna z szafek ma zdecydowanie odcinać się stylem lub fakturą od reszty? W meblach na wymiar każdy pomysł jest do zrealizowania!

 

Funkcjonalność – praktyczna strona mebli na wymiar

Meble do zabudowy mogą być dokładnie takie, jak chcemy nie tylko wizualnie, ale równie pod względem funkcjonalności. Planując urządzenie dowolnego pomieszczenia za pomocą mebli na wymiar mamy możliwość wymyślenia wnętrza maksymalnie dopasowanego do naszych potrzeb i upodobań, w którym żadna szafka, półka czy szuflada nie będą przypadkowe. Możemy zdecydować o wyposażeniu mebli na wymiar m.in. w dowolne oświetlenie dodatkowe (np. nad blatem kuchennym, ale również nad podłogą), lustra (w przypadku szaf i zabudowy garderoby) czy praktyczne uchwyty lub systemy bezuchwytowe (montowane tak, by mogły być np. z łatwością obsługiwane przez osoby leworęczne czy choćby miłośniczki długich paznokci). Ta funkcjonalność mebli jest niezwykle ważna zwłaszcza przy zabudowie kuchni, w której liczba i różnorodność zadań do wykonania bywa imponująca.

 

Jakie są główne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto je wybrać?

 

Doskonała jakość

Każdy mebel zrobiony na zamówienie przez doświadczonego producenta mebli będzie zaplanowany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach – gotowy produkt to bowiem najlepsza wizytówka i reklama firmy. W meblach ustandaryzowanych, tworzonych na masową skalę w fabrykach, nie ma możliwości sprawdzenia kompatybilności wszystkich elementów z danego zestawu. W meblach na zamówienie każdy korpus i front oraz pozostałe części mebla będą do siebie pasować, a wybrane elementy będą docinane i wykańczane podczas montażu, by zminimalizować ryzyko powstania jakichkolwiek niedoróbek (np. szpecących szpar czy zbędnych otworów, które następnie trzeba byłoby zaślepiać).

 

Jakie są główne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto je wybrać?

 

Niestandardowe rozwiązania – w zasięgu ręki

Meble na zamówienie to możliwość zastosowania rozmaitych, niestandardowych rozwiązań, które z reguły nie są dostępne w meblach gotowych. Mowa tutaj m.in. o różnego rodzaju wąskich wyciągach typu cargo (najczęściej stosowanych w kuchniach i zabudowie spiżarni, opcjonalnie również w garderobach), łączeniu elementów mebli na wymiar ze stałymi elementami aranżacji wnętrz (np. blat kuchenny będący równocześnie parapetem okna) czy tworzeniu półek / szafek i frontów dopasowanych do rodzaju i wielkości posiadanych sprzętów (przede wszystkim dużego i małego AGD, np. specjalnej szafki na kuchenkę mikrofalową lub ekspres do kawy, zabudowa lodówki czy piekarnika).

 

Jakie są główne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto je wybrać?

 

Za pomoc w napisaniu tekstu dziękujemy firmie Erton z Lublina, producentowi najwyższej jakości mebli na wymiar do wszystkich pomieszczeń w domu czy mieszkaniu.

 

Czytaj również: Przegląd blatów kuchennych - blaty kamienne

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • ceglana ściana w salonie Liczba postów: 153 Grupa: Najnowsze t... Taka ściana z cegły też przypadła mi do gustu ale reszta ścian musi być gładka.Dlatego zrobiliśmy właśnie takie połączenie.Zawsze malujemy sami i sami robimy ws...
  • Dobrze urządzona sypialnia Liczba postów: 21 Grupa: Wnętrza Zgadzam się, że dobór odpowiedniej pościeli która też jest estetycznym dopełnieniem całej aranżacji sypialni to ważny element. Dlatego jak będziesz na etapie je...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3011 Grupa: Porady i op... Dzięki za podpowiedzi. A gdzie najtaniej kupić najlepsze środki?
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 412 Grupa: Ciekawe pom... Ja i moja rodzina lubimy polskie morze i w tym roku znowu właśnie tam jedziemy. Tak jak w ubiegłym roku jedziemy do Rewalu, gdzie mamy już zarezerwowany ten sam...
  • Podłoga drewniana, kontra ogrzewanie podłogowe Liczba postów: 24 Grupa: Wnętrza Ogrzewanie podłogowe to indywidualna sprawa raczej. Jeśli jednak rozglądacie się za takim rozwiązaniem, to polecam wam sprawdzić firmę https://tom-el.com.pl/ po...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15757 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >