Jakie szkolenia wybierać dla pracowników branży budowlanej, aby pozostać konkurencyjnym

Jakie szkolenia wybierać dla pracowników branży budowlanej, aby pozostać konkurencyjnym

Intensywny rozwój nowych technologii w budownictwie, wzrastająca liczba innowacyjnych produktów i nowe techniki wykonawcze sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Dla ponad 80% przedstawicieli branży budowlanej brak przeszkolonych wykonawców to przeszkoda w rozwoju biznesu. Rozwiązaniem są praktyczne warsztaty – na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkolenia? Czytaj dalej

 

Firmy budowlane, aby pozostać konkurencyjne w obliczu boomu inwestycyjnego, muszą na bieżąco poznawać nowe narzędzia i materiały, które umożliwią efektywniejszą i szybszą pracę na rzecz inwestora. Aby poznać produkt od podszewki, należy nauczyć się jego poprawnej aplikacji – taką okazję dają profesjonalne szkolenia dla wykonawców.

 

Czego potrzebuje branża?

Nowoczesne materiały budowlane są coraz lepszej jakości i cechują się coraz większą wytrzymałością. Aby jednak inwestor mógł efektywnie z nich korzystać i długo cieszyć się rezultatami prac, należy kształcić wykonawców w prawidłowych technikach aplikacyjnych.


jakie szkolenia wybierać dla pracowników branży budowlanej?


Dzięki edukacji wykonawców potencjał wysokiej jakości materiałów budowlanych będzie w pełni wykorzystany. Dlatego tak istotne jest, by wraz z rozwojem chemii budowlanej, zadbać o kwalifikacje wykonawców zajmujących się aplikowaniem produktów.


Jak wybrać właściwe szkolenie?

Podczas wyboru szkolenia warto zwrócić uwagę na jego merytoryczny i praktyczny aspekt. Nauka aplikacji produktu, samodzielne przetestowanie jego możliwości to zdecydowanie najważniejsze elementy szkolenia dla wykonawców. Aby stać się ekspertem, należy poznać produkt od podstaw, sprawdzić w praktyce sposób jego aplikacji i możliwe zastosowania. To możliwe tylko podczas praktycznych warsztatów.


jakie szkolenia wybierać dla pracowników branży budowlanej?

 

Czytaj również: Trwają zapisy na specjalistyczne szkolenia dla dekarzy


Dobre szkolenie praktyczne powinno odbywać się w specjalnie przygotowanym centrum szkoleniowym, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych panujących podczas prac wykonawczych.  Forma warsztatów jest najbardziej efektywną metodą, zwłaszcza, jeśli zostaną one przeprowadzone w niedużym gronie uczestników.


Rozwiązania dla branży budowlanej

Firma Caparol jako dostawcą nie tylko materiałów budowlanych, ale przede wszystkim profesjonalnych rozwiązań budowlanych. Marka kładzie duży nacisk na edukację, wsparcie merytoryczne i rozwój kompetencji wykonawców używających w pracy jej produktów. Szkolenia mark Caparol przeprowadzane są według następujących bloków tematycznych: farby do wnętrz, farby elewacyjne i systemy ociepleń, systemy posadzkowe i balkonowe DISBON, przegląd produktów CAPAROL. Możliwa jest także organizacja szkoleń dedykowanych współpracującym z firmą dystrybutorom zależnie od ich potrzeb.

 

Szkolenia są dwudniowe i odbywają się w centrum szkoleniowym w Kleszczowie i do końca 2018 roku są bezpłatne. Zapisy na nie odbywają się poprzez kontakt z regionalnymi doradcami techniczno-handlowymi Caparol Polska. Od stycznia 2019 zostanie także wdrożony cykliczny system szkoleń certyfikowanych dla uczestników Programu Partnerskiego „Liga Profesjonalistów”. Rejestracja na te szkolenia będzie odbywała się drogą elektroniczną.

 

Czytaj również: Zawód posadzkarz - jak zdobyć profesję, na którą jest duże zapotrzebowanie w budownictwie?

 

Więcej informacji na temat szkoleń jest dostępnych na stronie: http://www.caparol.pl/szkolenia/szkolenia.html

2018-12-10
Źródło: They PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17777 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >