Jarosław Fijałkowski został doceniony statuetką i tytułem „Wizjonera XXI wieku”.

Jarosław Fijałkowski został doceniony statuetką i tytułem „Wizjonera XXI wieku”.

Twórca koncepcji regionalnych hybrydowych centrów handlowych Quick Park oraz współtwórca jedynego w kraju funduszu Retail Parks Fund FIZ AN – Jarosław Fijałkowski, został uhonorowany nagrodą przyznaną przez redakcję tygodnika Wprost „Wizjoner XXI wieku”. Czytaj dalej

 

7 grudnia na scenie Teatru Stanisławowskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie doceniono wybitnych polskich managerów, którzy swoimi koncepcjami, realizacjami i dokonaniami kształtują trendy i współtworzą przyszłość Polski. Wizjonerzy XXI wieku to osoby, których dokonania i koncepcje wychodzą ponad ramy schematycznego myślenia.


Jarosław Fijałkowski został doceniony statuetką i tytułem „Wizjonera XXI wieku” w uznaniu za stworzenie pierwszego w Polsce deweloperskiego funduszu inwestycji zamkniętych aktywów niepublicznych – Retail Parks Fund oraz za stworzenie portfolio sieci kilkudziesięciu regionalnych hybrydowych centrów handlowych Quick Park, łączących 3 funkcje: galerii handlowej z pasażem, parku handlowego, do którego wejścia zlokalizowane są bezpośrednio z parkingu oraz wielosalowego kina. Dzięki projektowi Quick Park, mieszkańcy mniejszych miejscowości zyskują bezpośredni dostęp do popularnych marek, wcześniej dla nich niedostępnych, takich jak, m.in.: Reserved, Sinsay, Cropp, House, CCC, H&M, Supermarket Piotr i Paweł, Smyk, Rossmann, RTV Euro AGD, Empik czy OH Kino.


Jarosław Fijałkowski, doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych koncernach, takich jak BP, Echo Investment, Plaza Center i Parkridge CE Retail. W 2004 wraz z angielskimi partnerami założył firmę deweloperską Parkridge CE Retail, która zrealizowała sieć galerii handlowych pod nazwą Focus Mall. Równolegle założył razem z Aviva Investors fundusz Centaurus Fund, którego wartość aktywów przekroczyła miliard złotych. W 2013 roku zaprosił do współpracy osoby, z którymi współtworzył dotychczasowe projekty i założył spółkę inwestycyjno-deweloperską Real2B Development, skoncentrowaną na budowie i rozwoju sieci parków i centrów handlowych Quick Park. Pierwsze dwa projekty zostały właśnie przed kilkoma dniami otwarte w Strzegomiu i Mysłowicach, a kilka kolejnych jest w trakcie realizacji i ich otwarcie nastąpi za kilka miesięcy.


Jarosław Fijałkowski został doceniony statuetką i tytułem „Wizjonera XXI wieku”

Czytaj również: Czy warto inwestować w antyki?


Koncepcja Jarosława Fijałkowskiego dedykowana jest mieszkańcom mniejszych miejscowości, którzy wzorem mieszkańców wielkich miast, będą mogli na co dzień korzystać z możliwości i atrakcji, jakie oferują centra handlowe. Wszystko to w jednym miejscu z kwadransem na dojazd. Idea Quick Parków zmieni funkcjonowanie wielu średniej wielkości miast w kraju. W przygotowaniach i realizacji są także obiekty w Sulechowie, Olkuszu, Pułtusku, Kępnie, Turku, Oławie i w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Cechą charakterystyczną Quick Parków jest ich usytuowanie bezpośrednio przy głównej arterii komunikacyjnej i przy największych osiedlach mieszkaniowych. Miasta wraz z okolicznymi miejscowościami, które Grupa Real2B bierze pod uwagę nie przekraczają 100 tys. mieszkańców, z kolei podaż nowoczesnej powierzchni handlowej to max. 200 mkw. na 1 tys. mieszkańców.


Finansowanie na rozwój sieci Quick Parków jest pozyskiwane m.in. w ramach emisji certyfikatów funduszu Retail Parks Fund FIZ AN, pierwszego tego typu w Polsce funduszu zamkniętego, inwestującego w działania deweloperskie mające na celu wznoszenie centrów handlowych. Polscy inwestorzy indywidualni oraz firmy mają możliwość udziału w projekcie poprzez zakup certyfikatów, które są emitowane co miesiąc. Przewidywana roczna stopa zwrotu z inwestycji wynosi co najmniej 13 proc. netto. Od uruchomienia emisji pierwszych certyfikatów we wrześniu 2014 roku ich wartość wzrosła o 32,47% na koniec listopada 2016 roku. W 2017 roku fundusz zamierza pozyskać co najmniej 200 mln zł, czym podwoi obecną wartość aktywów.


- Wizjonerzy to ludzie wyjątkowi, z pasją, ambicjami by realizować swoje pomysły. Czasem wydawałoby się nierealne, czasem fantastyczne, czasem tak proste, że zastanawiamy się dlaczego nikt wcześniej nie zdecydował się ich zrealizować. Dlatego tym bardziej są wyjątkowi. W wyborze laureatów pomogli nam menedżerowie, eksperci, analitycy, a także osoby świata kultury i nauki – powiedziała podczas gali Rita Schultz, Dyrektor Zarządzająca ds. Projektów Specjalnych w PMPG Polskie Media, wydawcy tygodnika Wprost.

 

Czytaj również: PFRN z nowym partnerem biznesowym


W trakcie wieczornej gali obok Jarosława Fijałkowskiego nagrodzeni zostali także inni wybitni polscy managerowie:


Izabela Albrychiewicz, Prezes Zarządu Mec Polska, za wizję ciekawej przyszłości i umiejętne dostosowywanie biznesu do zmian rynkowych.

Grzegorz Brona, Prezes Zarządu CREOTECH - człowiek, który zamierza zbudować do 2020 roku pierwszego polskiego komercyjnego satelitę.

Przemysław Rasz, Wiceprezydent Icopal Europa - kreator budownictwa, z przemysłem budowlanym związany od 25 lat.

Piotr Woźniak, Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - jest jednym z pomysłodawców projektu budowy połączenia gazociągowego pomiędzy Polską a Norwegią.

prof. dr hab. nauk medycznych Henryk Skarżyński, Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu - twórca Światowego Centrum Słuchu, gdzie prowadzona jest działalność naukowa, dydaktyczna i kliniczna. Jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dokonał operacji wszczepienia implantu ślimakowego przywracając słuch osobie głuchej i uruchomił stały program stosowania implantów słuchowych.

Izabella Wałkowska, prezes zarządu Palstwil - w pięć lat od przejęcia firmy rodzinnej wprowadziła firmę na rynek międzynarodowy i podpisała kontrakt na renowację 200-kilometrowej linii kolejowej w Pakistanie.

Tadeusz Zielniewicz, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie - dzięki niemu możemy podziwiać rozkwit Łazienek Królewskich i ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających, którzy zaskakiwani są coraz to nowymi pomysłami i wydarzeniami. Efektem działań laureata jest m.in. wpisanie muzeum do sieci europejskich Rezydencji Królewskich ARRE.

Nagrodę specjalną przyznano firmie POLKOMTEL za usługę Numer ratunkowy PLUS i aplikację RATUNEK. Nagroda specjalna wręczana jest firmom, za wyjątkowe działania, których celem jest wspieranie i oddziaływanie na budowanie pozytywnej przyszłości.

2016-12-08
Źródło: multiAN / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1687 Grupa: Trudne tema... Niesamowicie wartościowe informacje znajdziecie odwiedzając stronę https://huhtamaki-outlet.pl/catering-die tetyczny-dla-zdrowego-stylu-zycia/
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 429 Grupa: Trudne tema... dietadieta
  • Palenie papierosów Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Zdecydowanie chciałabym rzucić!
  • fotografia biznesowa Liczba postów: 91 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • Angielski? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Nauka języka angielskiego przez Internet? Jeszcze kilka lat temu była to rzadko stosowana praktyka. Korzystano z niej w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, gdy nie...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >