Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu

Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu

Poddasze użytkowe często wyróżnia się wyjątkową atmosferą, którą tworzą m.in. odsłonięte belki stropowe oraz nieregularne kształty ścian i sufitów. Dzięki odpowiedniej aranżacji pomieszczenie to może stać się bardzo przytulnym i funkcjonalnym pokojem dla dziecka. Czytaj dalej

 

Przestrzeń zamknięta skosami dachu jest dla wielu dzieci ulubionym miejscem w całym domu. Najmłodszym przypomina magiczną krainę, która skrywa mnóstwo zakamarków (a przez to również tajemnic), starszym natomiast pozwala zaspokoić rosnącą potrzebę niezależności. Zanim jednak w pełni wykorzystamy potencjał nietypowego wnętrza i zamienimy go w dziecięcy pokój marzeń, nie zapominajmy o kwestiach podstawowych, takich jak prawidłowa termoizolacja poddasza.


Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu

Fot. Dekoria

Efektywne ocieplenie poddasza

Szczelna warstwa izolacji stanowi warunek konieczny komfortowego użytkowania pokoju na poddaszu. Jeżeli chcemy uniknąć błędów, których konsekwencją jest powstanie mostków termicznych i duże straty ciepła, to warto zastosować nowoczesne rozwiązanie w postaci izolacji natryskowej pianką poliuretanową Soudafoam SPF firmy Soudal. 


ilka_wskazowek_jak_wykonac_pokoj_dzieciecy_na_poddaszu,Pokoj_dla_dziecka,143905-czytaj.html

 

Czytaj również: Wyposażenie pokoju ucznia - jakie meble są niezbędne i jak je dopasować do wzrostu i wieku dziecka

 

Pianka ta skutecznie dociera do wszelkich miejsc trudno dostępnych, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę. W rezultacie ryzyko niekontrolowanej ucieczki ciepła zostaje praktycznie wyeliminowane. Ocieplenie natryskowe pianką Soudafoam SPF wyróżnia się także doskonałą izolacyjnością akustyczną – hałasy dobiegające z zewnątrz zostają zredukowane, dzięki czemu użytkownicy poddasza mogą spać spokojnie nawet w deszczowe noce. 

 

Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu

 

Pokój dla rodzeństwa

Kiedy zadbaliśmy już o długotrwałą szczelność dachu, warto zastanowić się, jak optymalnie rozplanować dostępną przestrzeń. W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się trzy strefy: zabawy, odpoczynku i nauki. Jeżeli pokój zamieszkiwany jest przez rodzeństwo, to możemy pokusić się również o zorganizowanie małych stref prywatności dla każdego dziecka. W wydzieleniu stref użytkowych pomocna będzie ścianka działowa. Jej montaż przeprowadzimy szybko i sprawnie przy pomocy kleju budowlanego Soudabond Easy marki Soudal. 


Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu


Nie wymaga on specjalnego gruntowania podłoża, nie spływa z powierzchni pionowych i nie wypacza klejonych elementów. Ma idealną przyczepność do różnego rodzaju materiałów budowlanych, a jego całkowite utwardzenie następuje już po około 60 minutach. Nowoczesny aplikator Genius Gun daje nam ponadto pełną kontrolę nad natężeniem strumienia kleju oraz zapewnia bardzo precyzyjną aplikację. 


Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu

Fot. Velux


Samodzielne prace wykończeniowe 

Nie zapominajmy, że ścianki działowe to również dodatkowa przestrzeń na półki i inne elementy wyposażenia wnętrza, których w pokoju dziecięcym przecież nie brakuje. Elementy te możemy zamocować bez śrub i wkrętów – wystarczy sięgnąć po klej Fix ALL Flexi marki Soudal. Fix ALL Flexi jest niezwykle uniwersalny i doskonale sprawdzi się również przy klejeniu i fugowaniu paneli, progów czy listew przypodłogowych. Charakteryzuje się on trwałą elastycznością, wysoką wytrzymałością spojenia i bardzo dobrą przyczepnością do niemal wszystkich podłoży. Jest także całkowicie bezpieczny dla zdrowia i środowiska (spełnia wymagania klasyfikacji Emicode EC1 Plus). W przypadku montażu ciężkich przedmiotów zalecany jest klej Fix ALL High Tack, który odznacza się ekstremalnie mocnym chwytem początkowym.

 

Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu

Czytaj również: Jak za pomocą farby wykreować bajkowy świat w pokoju dziecka?

 

Poddasze to oryginalna przestrzeń, która coraz chętniej adaptowana jest na cele mieszkalne. Można na nim urządzić nie tylko idealny pokój dziecięcy, ale również dodatkową sypialnię lub wygodne domowe biuro. Aby efekt był trwały i satysfakcjonujący, pamiętajmy o wyborze wysokiej jakości materiałów na każdym etapie przedsięwzięcia, począwszy od termoizolacji dachu, a skończywszy na pracach dekoracyjnych.


Kilka wskazówek jak wykonać pokój dziecięcy na poddaszu
Fot. Light Project 4U
Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >