Konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe

Ponad dwadzieścia kontraktów w kraju i za granicą realizuje obecnie spółka z Czarnej Białostockiej, wykorzystując swoje wszystkie zasoby ludzkie. By nadążyć z produkcją firma od zaraz zatrudni pracowników. Czytaj dalej

 

Promostal ma nowe kontrakty i chce zatrudniać 


- Potrzebujemy ludzi na montaże w kraju i za granicą oraz do produkcji na miejscu – mówi Grzegorz Polak, prokurent spółki. - Obecnie na montażach mamy 47 osób, z czego 29 w kraju i 18 za granicą. Jesteśmy gotowi zatrudnić ok. 15 osób od zaraz. Poszukujemy przede wszystkim ślusarzy ze znajomością rysunku technicznego oraz spawaczy. Znajomość języka angielskiego na pewno będzie dodatkowym atutem.Promostal realizuje obecnie 23 kontrakty, z czego dziewięć dla nowych klientów, pozyskanych w tym roku. Najważniejsze inwestycje za granicą spółka z Czarnej Białostockiej realizuje głównie na rzecz skandynawskich kontrahentów. Są to m.in. prefabrykacja i montaż konstrukcji hali utylizacji odpadów, o wadze 463ton  w Kopenhadze (Dania), prefabrykacja i montaż konstrukcji wsporczej silosów o wadze 235 ton za ponad 2,2 mln zł w Stenungsund (Szwecja), montaż konstrukcji dużej hali stalowej na dalekiej północy Szwecji o wadze  1400 ton, konstrukcja nośna przenośników taśmowych na zamówienie firmy norweskiej, którą spółka dostarczy do Svegle, a także prefabrykacja konstrukcji mostu pylonowego w Norwegii, dla litewskiego kontrahenta oraz terminal przeładunkowy Yara o wadze 330 ton dla norweskiego producenta nawozów.

 

 

 

Czytaj również: Konstrukcje stalowe

 

 Z kolei do najważniejszych inwestycji realizowanych przez Promostal na rynku lokalnym należy wykonanie, transport i montaż konstrukcji stadionu miejskiego w Białymstoku - za 30 mln zł. - Kontrakt zbliża się do końca, a jego realizacja przebiegła sprawnie pod względem organizacyjnym, logistycznym i technicznym – dodaje przedstawiciel spółki. - Wszystkie terminy zostały dotrzymane. Obecnie trwają prace wykończeniowe - montaż łączników,  zaprawki malarskie – przy których zaangażowanych jest 13 osób. Wszystkie prace zostaną zakończone do końca przyszłego tygodnia i zostaną zgłoszone do odbioru.Stadion to nie jedyna miejska inwestycja, w realizacji której uczestniczy spółka z Czarnej Białostockiej. Obecnie Promostal montuje stalową konstrukcję wsporczą urządzeń technologicznych miejskiej spalarni przy ul. Andersa, a wartość tego kontraktu to 5 mln zł. Z kolei dla Elektrociepłowni Białystok spółka wykona i zamontuje konstrukcje pod technologię: budowa instalacji katalitycznej redukcji tlenków azotu.W efekcie wartość sprzedaży zrealizowanej przez Promostal na koniec czerwca wyniosła już 40 mln zł, a wartość sprzedaży  prognozowanej w  2014 roku, wynikająca z podpisanych i realizowanych umów szacowana jest na 60 mln zł. - Spodziewamy się jeszcze większej kwoty, bo to dopiero połowa roku – mówi Grzegorz Polak. - Zapewne podpiszemy jeszcze umowy, których wykonanie rozpocznie się również w tym roku.

 

 

Czytaj również: W sierpniu rozpoczną się prace na budowie „Outlet Center” w Białymstoku

 


Promostal działa w branży konstrukcji stalowych od ponad sześciu lat. Poza krajowym podwórkiem najwięcej inwestycji realizuje na rynku skandynawskim. Na rynku szwedzkim, norweskim i duńskim Promostal wykonywał m.in. konstrukcje stalowe szkół, hal sportowych i produkcyjnych, mosty, wiadukty kolejowe, kładki dla pieszych ale też fasady biurowców czy urządzenia dla ekospalarni. Do największych inwestycji Promostalu należy hala produkcyjna huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii, a do najbardziej spektakularnych - prefabrykacja i montaż wiaduktu kolejowego w centrum Sundyberg w Szwecji Promostal  ma renomę również na rynku polskim – wykonał m.in. konstrukcję stacji uzdatniania wody w rafinerii Grupy Lotos,  rozbudowę i wymianę poszycia ścian hali ełckiej firmy Prodeko z grupy Ekoton Industrial Group, halę wystawową Expo XXI w Warszawie, halę produkcyjną Masterpress w Białymstoku czy konstrukcję mostu łukowego w Darłowie oraz mostu drogowego na krajowej drodze nr 65 w Waliłach w woj. podlaskim. Obecnie w Promostalu pracuje 160 osób . Przychody Promostalu w 2013  wyniosły 39 mln zł, a na koniec czerwca br. - 40 mln zł. 

 

 

Źródło: maszmedia / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16312 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >