Kosiarka spalinowa – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Kosiarka spalinowa – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Kosiarka spalinowa – zakup tego urządzenia jest jednym z częstszych wczesną wiosną. To przede wszystkim propozycja dla osób, które mają większe trawniki. Nie trzeba bowiem martwić się długością kabla i można kosić bez przeszkód. Kosiarka tego typu działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania. Jest to bardzo komfortowe. Czytaj dalej

Kiedy warto kupić kosiarkę spalinową?

Jak już wspomniano, najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem sezonu wiosenno – letniego, kiedy to regularne koszenie jest wręcz wymagane. Kosiarki spalinowe wyróżniają się dużą mocą, szybką pracą i wygodą. Ich silnik działa, ponieważ spala się paliwo. Zwykle jest to olej opałowy. Jako, że kosiarki spalinowe można nabywać z szerokim zakresem mocy silnika, każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mieć możliwość znalezienia modelu wprost pod swoje potrzeby. Kosiarki spalinowe faktycznie ułatwiają codzienną pracę w ogrodzie.
Nic dziwnego, że jest to chętnie kupowany model pośród wielu innych.

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem - parametry kosiarki spalinowej

Przed zakupem konkretnej kosiarki spalinowej należy zwrócić uwagę na jej parametry.
Silnik i napęd to podstawy. Ponadto, decydując się na rodzaj kosiarki jaką jest kosiarka spalinowa należy większy akcent położyć na wagę urządzenia. W porównaniu do modeli ręcznych, kosiarki spalinowe są cięższe, ponieważ wpływa na to sama obecność napędu. Dlatego należy wybierać modele o jak najmniejszej masie. Można będzie wtedy wykonywać swobodne ruchy podczas koszenia. Szybciej też schowa się je do garażu.

 

Kosiarka spalinowa – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

 

Czytaj również: Kosiarka do trawy - jak wybrać odpowiedni model?

 

Nie bez znaczenia są także koła w kosiarce. Muszą być trwałe, jak i powinny gwarantować przyczepność do podłoża. Koła mogą być wykonane z plastiku, aluminium lub ze stali.
Warto też wybierać kosiarki z kołami większymi, ponieważ to też wpływa na swobodniejsze manewrowanie kosiarką podczas koszenia. Jeśli ktoś ma duży trawnik to na pewno jest to dla niego ważne. Dostępne w sklepach modele mają średnicę od 13 do 23 centymetrów.
Ponadto, klienci mogą decydować się na zwrotne koła skrętne lub koła rowerowe o średnicy 40 centymetrów. Eksperci podpowiadają, że dobrze będzie decydować się na kosiarki
z łożyskami kulkowymi, o czym również warto wiedzieć. Jedno jest pewne: im większe są koła, tym sprawniejsze można wykonywać ruchy w trakcie koszenia i mniej się zmęczyć.

 

Pozostałe parametry, jakie również warto uwzględnić to: szerokość robocza, moc oraz możliwość zbierania ściętej trawy.

 

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

Kosiarki spalinowe, dostępne na przykład pod adresem https://www.castorama.pl/ dostępne są w dwóch wersjach: z napędem lub bez. Urządzenia ręczne wymagają samodzielnego pchania kosiarki. Natomiast, kosiarki z napędem wyposażone są w dodatkowy silnik i to właśnie on odpowiada za wprowadzenie maszyny w ruch. Jeśli więc ktoś wie, że ma sporo trawnika do koszenia to na pewno okaże się to dla niego lepszą alternatywą. Trzeba jednak równocześnie liczyć się z tym, że kosiarki z napędem należy poddawać regularnemu serwisowaniu. Głównie chodzi o serwis układu tnącego oraz napędu.

 

Kosiarka spalinowa, w której będzie znajdować się napęd ułatwi pielęgnowanie trawnika, ponieważ koszenie trawy będzie przyjemniejsze i łatwiejsze. Nawet jeśli wobec tego ktoś musi kosić trawę długo to nie powinien się obawiać, że będzie to dla niego uciążliwe.
Na pewno jest to ważne dla osób starszych i kobiet. Warto jedynie przed zakupem rozeznać się w tym, jakie są dostępne rodzaje silników, by wybrać dla siebie jak najlepszy model.

 

Kosiarka z koszem czy mulczująca?

Bez wątpienia, kosiarki, które wyposażone są w zbiornik do zbierania skoszonej trawy znacznie przyspieszają prace podczas koszenia oraz oszczędzają siły osoby koszącej.
Funkcja mielenia z wyrzutem bocznym to funkcja spotykana w kosiarkach większych.
Jeśli więc ktoś ma dużą powierzchnię do skoszenia to na taki model powinien się zdecydować. Rozdrobniona trawa jest równomiernie rozrzucona i tworzy się naturalny nawóz. Mulczowanie to naturalny sposób na odżywienie trawnika. Skoszona trawa pozwala nie tylko na ograniczenie odpadów z koszenia. Należy jedynie używać do tego suchej trawy. Dzięki temu pokos nie ulegnie zgniciu. Jeśli zastosuje się tak zwane przenawożenie, to trawa też będzie rosła wolniej. Zawsze wobec tego należy zwracać uwagę na rodzaj gleby.
Wilgotna nie domaga się częstego mulczowania. Natomiast, mulczowanie jest wskazane na glebach piaszczystych. Poprawi ich gęstość i pulchność.

 

Przed zakupem kosiarki spalinowej należy dokładnie zapoznać się z wytycznymi odnośnie tego, co należy sprawdzić. Warto dodać, że jeśli powierzchnia przydomowego trawnika wynosi ponad 1000 metrów kwadratowych to warto zdecydować się na model z napędem. Obudowa kosiarki powinna być łatwa do czyszczenia, a także odporna na korozję.
W popularnych sklepach ze sprzętem ogrodniczym nie brakuje modeli kosiarek, jakim warto przyjrzeć się bliżej. Trzeba poznać wszystkie wyznaczniki, nim wybierze się najlepsze dla siebie rozwiązanie.

 

Czytaj również: Beczka na deszczówkę – o korzyściach i prawidłowym doborze elementów

 

Sprawdź ofertę kosiarek spalinowych w sklepie https://www.castorama.pl/

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15810 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >