Krakowska dzielnica Krowodrza coraz chętniej wybierana na zamieszkanie

Krakowska dzielnica Krowodrza coraz chętniej wybierana na zamieszkanie

Kraków jest zdecydowanie miastem magicznym. Co roku przyciąga nie tylko masę turystów z całego świata, ale też studentów, inwestorów, czy innych nowych mieszkańców. Rosnąca liczba krakowian to także nowe mieszkania, które są przez nich kupowane. Co ciekawe, najbardziej rozchwytywanymi dzielnicami wcale nie są te leżące w ścisłym centrum, ale te nieco od niego oddalone. Na tej liście znalazła się m.in. Krowodrza. Czytaj dalej

 

Kraków miastem nieruchomości

Kraków jest drugim polskim rynkiem nieruchomości mieszkaniowych. Według statystyk prześciga nas w tej kwestii tylko Warszawa. Jak wskazuje Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, dotyczy to zarówno liczby nieruchomości, jak i ich cen. Średnia stawka za mkw. lokalu mieszkalnego w Krakowie to około 7,3 tysiące złotych.

 

Które dzielnice są zatem najpopularniejsze i jakie mieszkania są tam najczęściej kupowane? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, m.in. dlatego, że poszczególne części miasta znacząco się od siebie różnią.


Jak informuje portal RynekPierwotny.pl, najwięcej inwestycji mieszkaniowych znajduje się na terenie Podgórza. Popularne są także Dębniki, Podgórze Duchackie oraz Prądnik Biały. Sporo inwestycji powstaje na Grzegórzkach oraz w Krowodrzy. Warto jednak dodać, że są to najdroższe lokalizacje. Najtańszymi dzielnicami są natomiast Nowa Huta, Bieżanów Prokocim, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie i Swoszowice.


krakowska dzielnica Krowodrza coraz chętniej wybierana na zamieszkanie

 

Czytaj również: Rozpoczęła się przebudowa krakowskiej Plazy


Najpopularniejszym typem mieszkań w całym kraju są lokale dwupokojowe o wielkości 38-50 mkw. oraz trzypokojowe o powierzchni 50-60 mkw. W najdroższych dzielnicach rośnie natomiast odsetek mieszkań większych powierzchniowo oraz tych z wyższej standardowo półki (RynekPierwotny.pl).

- W atrakcyjnych obszarach miast klienci coraz częściej pytają o duże metraże mieszkań. Dlatego w naszej nowej inwestycji Mazowiecka 72, zlokalizowanej w dzielnicy Krowodrza, w ofercie mamy mieszkania 3-pokojowe o powierzchni ponad 80 mkw. - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.


Co takiego ma w sobie Krowodrza?

Przy wyborze mieszkania jedną z kluczowych kwestii jest lokalizacja. Krowodrza pod tym względem prezentuje się naprawde nieźle. Do centrum miasta mamy zaledwie 2,5 km. W najbliższej okolicy nie brakuje także mniejszych punktów handlowych oraz centrów biznesowych. Stosunkowo niedaleko jest stąd też do kilku krakowskich uczelni. Z tego powodu dzielnica ta cieszy się niemałą popularnością wśród przyjezdnych studentów.

 

- Ogromną zaletą Krowodrzy jest węzeł komunikacyjny. Mieszkańcy tej dzielnicy mają blisko pętlę tramwajową i autobusową oraz stację kolejową. Wszystkie te czynniki powodują, że Krowodrza uchodzi za niezwykle wygodne miejsce do życia, co jednocześnie przekłada się na ceny mieszkań - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo Ewa Foltańska-Dubiel.


krakowska dzielnica Krowodrza coraz chętniej wybierana na zamieszkanie

 

Czytaj również: Dworzec w Zakopanem będzie nowoczesnym centrum komunikacji


Warto bowiem zaznaczyć, że ceny nieruchomości w tych okolicach nie należą do najniższych. Z najnowszego raportu ronin24 (na podstawie danych portalu KRN.pl) wynika, że cena za metr kwadratowy wynosi tam około 8040 zł. To czyni Krowodrzę trzecią najdroższą dzielnicą w Krakowie. Wyprzedza ją tylko Stare miasto (11190 zł/ mkw.) oraz Grzegórzki (9741 zł/ mkw.).


Cena to nie problem

Patrząc po liczbie sprzedawanych w tych okolicach mieszkań oraz planowanych nowych inwestycji, można dojść do wniosku, że wysokie ceny nieruchomości w Krowodrzy nie odstraszają potencjalnych klientów.


- Bliskość starego miasta, centrów biznesowych, handlowych oraz przede wszystkim dobrze funkcjonująca komunikacja miejska powodują, że wiele osób woli zapłacić więcej, aby mieszkać właśnie w tych okolicach. Tyczy się to także osób, które kupują tam nieruchomości pod inwestycje - podkreśla Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Źródło: Prime Time PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Spółka PointPark Properties rozszerza swoją działa... Liczba postów: 10 Grupa: Inwestycje A powiedzcie mi proszę jeżeli znacie się na temacie spółek, bo znalazłem stronę http://gielda-spolek.pl/ na której spółkę można kupić albo także sprzedać. Chcę....
  • Zakup mieszkania bez zagrożeń Liczba postów: 96 Grupa: Inwestycje Pośrednicy mieszkaniowi to dobra sprawa, szukanie na własną rękę jest lekkim zagrożeniem jeśli nie znamy się na temacie. Lepiej to komuś powierzyć, ale też nadz...
  • Jak powinien wyglądać nowoczesny biurowiec? Liczba postów: 33 Grupa: Inwestycje Na pewno ważne jest to jak taki budynek od zewnątrz się prezentuje, dlatego wybór materiału na elewacje jest tak istotny. Myślę że płyty warstwowe od Kingspan h...
  • Nowa hala produkcyjna w Kaliszu Liczba postów: 35 Grupa: Inwestycje I skoro jesteśmy przy płytach warstwowych to w takim razie najlepiej postawić na Kingspan https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produk ty/plyty-warstwowe . System z....
  • Wywóz odpadów Liczba postów: 51 Grupa: Inwestycje Jeśli natomiast posiadacie odpady zawierające w sobie metale szlachetne, jak platy, srebro i tym podobne to można jest odsprzedać w tym skupie https://zlomwegli...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17634 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >