Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Jak Rekomendacja S wpłynie na udzielanie kredytów?

Rekomendacja S jest skierowanym do banków dokumentem wydanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jego treść dotyczy dobrych praktyk w obszarze kredytów hipotecznych. Jakie ma znaczenie dla potencjalnych kredytobiorców?

Odwrócona hipoteka – wady i zalety

Obecnie wiele osób szuka możliwości zarobku na posiadanej nieruchomości. W przypadku emerytów ogromną popularnością cieszy się odwrócona hipoteka. Taka umowa pomaga uzyskać dochód z mieszkania po przeniesieniu jego własności na rzecz banku. W krajach zachodnich cieszy się ona ogromną popularnością. Natomiast w Polsce jeszcze nie jest dobrze znana. Co więc warto wiedzieć na jej temat?

Banki udzielają coraz więcej kredytów - trwa hossa w kredytach mieszkaniowych

Wszystkie rodzaje kredytów dla osób indywidualnych zanotowały w kwietniu dynamiczne odbicie – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Największy wzrost odnotowano w kredytach gotówkowych, których udzielono blisko dwa razy więcej niż rok temu. Z kolei kredytów mieszkaniowych było o jedną trzecią więcej niż w kwietniu 2020 roku. – Po raz drugi w tym roku ich wartość przekroczyła 7 mld zł miesięcznie i to mimo tego, że w kwietniu w porównaniu do marca były dwa dni robocze mniej – mówi dr hab. Waldemar Rogowski, główny analityk BIK. We wszystkich kategoriach kredytów hossa dotyczy przede wszystkim produktów wysokokwotowych, co oznacza, że Polacy pożyczają coraz większe sumy.

6 prostych kroków do zwiększenia zdolności kredytowej do zakupu mieszkania

W 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej aż trzykrotnie obniżała wysokość stóp procentowych, dzięki czemu nasza gospodarka miała lepiej poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii Covid-19. W konsekwencji do rekordowo niskiego poziomu spadło oprocentowanie kredytów hipotecznych,co sprawiło, że stały się one wyjątkowo tanie, a zakup mieszkania na wynajem wyjątkowo opłacalną inwestycją i to mimo pandemii. Tylko w samym IV kwartale 2020 r. wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych przy wsparciu pośredników zrzeszonych w Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) wyniosła aż 8,3 mld zł, co wskazuje na ogromne zainteresowanie produktami tego rodzaju. Z drugiej strony aż 45% konsumentów w naszym kraju przyznaje, że ich dochody zmniejszyły się w wyniku pandemii, a tylko 1% badanych zauważył więcej gotówki w portfelach[1]. W konsekwencji spadła siła nabywcza naszego społeczeństwa. Problemem jest także pogorszenie się zdolności kredytowej wielu osób. Co zrobić, by ją szybko poprawić i zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego na kupno własnego mieszkania? Podpowiadają eksperci ZFPF.

Kredyt mieszkaniowy - 6 kroków, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową w

Ceny nieruchomości rosną nieprzerwanie od kilku lat, napędzane ofertą niskooprocentowanych kredytów hipotecznych. Konsumenci wykorzystują sprzyjającą koniunkturę zaciągając nowe kredyty. W 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej aż trzykrotnie obniżała wysokość stóp procentowych, dzięki czemu nasza gospodarka miała lepiej poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii Covid-19. W konsekwencji do rekordowo niskiego poziomu spadło oprocentowanie kredytów hipotecznych, co sprawiło, że stały się one wyjątkowo tanie, a zakup mieszkania na wynajem wyjątkowo opłacalną inwestycją i to mimo pandemii.

Ranking kredytów na remont mieszkania / domu 2021

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to czas, kiedy mamy dużą ochotę do działania. Jedną z aktywności może być przeprowadzenie remontu. Zazwyczaj wiąże się to jednak ze sporymi kosztami, więc najpierw warto pomyśleć, jak taki remont sfinansować? Dobrym rozwiązaniem może być wzięcie kredytu na ten cel. Jakie są najkorzystniejsze obecnie oferty? Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu zobowiązania?

Jak Polacy pożyczają pieniądze?

Statystyczny Polak posiadający kredyt lub pożyczkę, uzyskane w ten sposób pieniądze przeznacza przeważnie na zakup sprzętu RTV/AGD bądź remont i wyposażenie mieszkania, pracuje zawodowo, a jego dochód nie przekracza 5 tys. zł - taki profil posiadającego zobowiązania finansowe Polaka wyłania się z badania Krajowego Rejestru Długów pt. „Jak pożyczają Polacy”. Większość pożyczających zaciąga takie zobowiązania odpowiedzialnie, ale co czwarty czasami sprawdza, czy będzie w stanie je spłacić lub w ogóle tego nie robi.

Mniejsze restrykcje dla kredytobiorców niż na początku pandemii

Banki łagodzą polityki dotyczące oceny zdolności kredytowej i przyznawania wsparcia finansowego na zakup mieszkania lub domu. Najwięksi gracze na rynku wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób marzących o własnych czterech kątach. Do jakich zasad sprzed lockdownu wracają banki? Jakie nowe rozwiązania wprowadzają? Oto najważniejsze zmiany, które zostały wdrożone w ostatnich kilku tygodniach.

Promocyjny leasing na samochody elektryczne i hybrydowe

Rynek samochodów elektrycznych wzrósł w Polsce o 140 proc. r/r. Z tego względu na to zdecydowano się przedłużenie promocyjnej oferty finansowania pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5t - elektrycznych 100 proc. oraz aut hybrydowych 102 proc.

Kredyt na remont domu? Pamiętaj o tych 5 rzeczach

Jak wskazują wnioski z badań, wielu Polaków wykorzystuje lockdown na remontowanie do-mów, mieszkań i prace ogrodowe. Chcesz konstruktywnie wykorzystać ten czas i wreszcie odświeżyć wnętrze, ale nie dysponujesz wolnymi środkami? Sięgnij po kredyt gotówkowy. W artykule wskażemy 5 rzeczy, o których warto pamiętać przed podpisaniem umowy z ban-kiem.


Stron: 55 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17083 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >