Kryzys na rynku mieszkaniowym minął

Kryzys na rynku mieszkaniowym minął

W pierwszym kwartale bieżącego roku, w Warszawie sprzedano ponad 4 tysiące mieszkań z rynku pierwotnego. Czy wysoki wskaźnik sprzedaży jest oznaką nadchodzącego boom’u na rynku mieszkaniowym?

 

Według założeń z 2013 roku, w roku bieżącym miało sprzedać się ok. 13 tysięcy mieszkań na terenie całej Warszawy. Wyniki po I kwartale, które zazwyczaj są dużo słabsze od pozostałych pokazują, że kryzys na rynku mieszkaniowym minął. Jeśli taki wskaźnik sprzedaży będzie się utrzymywał lub stopniowo wzrastał, bieżący rok zakończy się z wynikiem około 17 tysięcy sprzedanych lokali mieszkaniowych.

 

 

Czytaj również: Nowe mieszkania w Lublinie

 

Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania naszą ofertą mieszkań w inwestycji Zakątek Cybisa na Ursynowie, której I etap planujemy oddać w I kwartale 2015 roku  – mówi Łukasz Majcher, kierownik działu sprzedaży z Grupy Włodarzewska, właściciela takich inwestycji jak Zakątek Cybisa na Ursynowie czy Osiedle Sportowa w podwarszawskim Brwinowie.

 

Wzrost zainteresowania ofertą mieszkań inwestycji Włodarzewska jest podyktowany korzystną ofertą cenową mieszkań (od 3 600 zł za metr kwadratowy na Osiedlu Sportowa w Brwinowie) oraz możliwością otrzymania dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Dodatkowo, w popularnym MDM od kwietnia zwiększono limit na ponad 6,1 tys. złotych, co mocno wpływa na popyt lokali mieszkalnych w Warszawie.

 

Czytaj również: Na osiedlu Sakura w Warszawie powstaną kolejne dwa budynki

 

Warto zastanowić się nad możliwością uczestnictwa w MDM – mówi Łukasz Majcher. Z naszej oferty mieszkań w Brwinowie korzystają ludzie młodzi, którym zależy na dobrej lokalizacji swojego M oraz szybkim dojeździe do Warszawy – dodaje Majcher.

Źródło: Media forum / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 548 Grupa: Inwestycje Przy budowie takich obiektów właśnie bardzo często wykonywane są specjalistyczne instalacje, np. gazowe. Tak więc bez dwóch zdań potrzebna jest firma z fachowym...
  • Obligacje Mieszkaniowe Liczba postów: 589 Grupa: Inwestycje Czy ktoś ma doświadczenie z inwestowaniem w obligacje? Mam na myśli to - https://www.big.biz.pl/emitent-obligacji -przewaga-rynkowa/ Pierwszy raz widzę, gdzie mo...
  • Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie? Najlepsze lokal... Liczba postów: 356 Grupa: Inwestycje Jeżeli chodzi o lokalizację korzystałem z usług tego dewelopera w Krakowie . Mają jedne z lepszych ofert mieszkań pod względem wykonania i metrażu.
  • Nowoczesne hale magazynowe - jedna już wynajęta! Liczba postów: 158 Grupa: Inwestycje Jeśli kupujesz gotową halę magazynową to nie masz takich problemów. W bazie JARTOM są takie hale, które nie wymagają żadnej ingerencji w inwestycje. W sensie -....
  • Proekologiczna malarnia proszkowa Liczba postów: 36 Grupa: Inwestycje W temacie malowania proszkowego czyli kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne i dla tego warto wejść na stronę tej firmy www.techni-kor.pl, która swidczy taki...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18071 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 374

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >