Kryzys na rynku mieszkaniowym minął

Kryzys na rynku mieszkaniowym minął

W pierwszym kwartale bieżącego roku, w Warszawie sprzedano ponad 4 tysiące mieszkań z rynku pierwotnego. Czy wysoki wskaźnik sprzedaży jest oznaką nadchodzącego boom’u na rynku mieszkaniowym?

 

Według założeń z 2013 roku, w roku bieżącym miało sprzedać się ok. 13 tysięcy mieszkań na terenie całej Warszawy. Wyniki po I kwartale, które zazwyczaj są dużo słabsze od pozostałych pokazują, że kryzys na rynku mieszkaniowym minął. Jeśli taki wskaźnik sprzedaży będzie się utrzymywał lub stopniowo wzrastał, bieżący rok zakończy się z wynikiem około 17 tysięcy sprzedanych lokali mieszkaniowych.

 

 

Czytaj również: Nowe mieszkania w Lublinie

 

Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania naszą ofertą mieszkań w inwestycji Zakątek Cybisa na Ursynowie, której I etap planujemy oddać w I kwartale 2015 roku  – mówi Łukasz Majcher, kierownik działu sprzedaży z Grupy Włodarzewska, właściciela takich inwestycji jak Zakątek Cybisa na Ursynowie czy Osiedle Sportowa w podwarszawskim Brwinowie.

 

Wzrost zainteresowania ofertą mieszkań inwestycji Włodarzewska jest podyktowany korzystną ofertą cenową mieszkań (od 3 600 zł za metr kwadratowy na Osiedlu Sportowa w Brwinowie) oraz możliwością otrzymania dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Dodatkowo, w popularnym MDM od kwietnia zwiększono limit na ponad 6,1 tys. złotych, co mocno wpływa na popyt lokali mieszkalnych w Warszawie.

 

Czytaj również: Na osiedlu Sakura w Warszawie powstaną kolejne dwa budynki

 

Warto zastanowić się nad możliwością uczestnictwa w MDM – mówi Łukasz Majcher. Z naszej oferty mieszkań w Brwinowie korzystają ludzie młodzi, którym zależy na dobrej lokalizacji swojego M oraz szybkim dojeździe do Warszawy – dodaje Majcher.

Źródło: Media forum / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18318 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >