Kupno działki budowlanej - porady – lista artykułów

Działka leśna

Usunięcie drzew i krzewów może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości . Kwestię tą reguluje ustawa o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 roku (Dz. U. 2004 nr 92 poz. 880).

Infrastruktura społeczna

Sąsiedztwo to sprawa niesłychanie istotna. Czy nie ma fermy kurzej, gołębnika, psów, głośnego i towarzyskiego sąsiedztwa. Sama dzielnica może być „nieciekawa” co może mieć wpływ na konieczność wykupienia ochrony w firmie ochroniarskiej.

Warunki gruntowo-wodne

Warto skorzystać z porady geologa, by wypowiedział się o warunkach gruntowo-wodnych np. czy działka nie jest zalewowa, o podłożu gliniastym. Geolog ustali poziom wody gruntowej, nośność gruntu, możliwości wykorzystania kondygnacji podziemnych.

Decyzja o warunkach zabudowy

O wydanie takiej decyzji może wystąpić osoba zainteresowana kupnem działki, czyli każdy. Jeśli wniosek dotyczy budownictwa mieszkaniowego, decyzja zostanie wydana bezpłatnie.

Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego a zagospodarowanie działki

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dostępny jest w wydziale architektury urzędu gminy. Jest to przepis prawa miejskiego, uchwalany przez radę miasta lub gminy.

Księgi wieczyste - dział

Księgi wieczyste są jawne i przeglądanie ich jest bezpłatne. Nie wolno ich wynosić na zewnątrz, można je przeglądać jedynie na miejscu. Jest to zazwyczaj duża sala z miejscem do siedzenia i wygodnego przeglądania zawartości księgi.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze działki pod dom

Budowa domu to skomplikowany proces, wymagający wielu starań i poświęceń z naszej strony. Ale za to nagrodą są własne cztery kąty. Decyzja o wyborze gruntu pod budowę domu, to jednocześnie wybór lokalizacji na lata.

Działka nad jeziorem

Domy jednorodzinne za miastem zyskują coraz więcej zwolenników. Ale dziś nie wystarczy już odseparować się od wielkomiejskiego gwaru.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15873 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >