Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania? Przygotuj się do odbioru własnego M.

Kupno nowego mieszkania to nie tylko inwestycja na długie lata ale też spełnienie marzeń i wielka radość. Na odbiór własnego M trzeba się jednak przygotować, by długo oczekiwany dzień nie zamienił się w koszmar.

Kupno mieszkania w czasach pandemii. Czy to dobry moment?

Koronakryzys wprowadził ogromny chaos, którego efekty odczuwamy wszyscy. Co jednak z planami zakupu własnego M? Czy warto je odłożyć na później, a może należy przejść do działania?

Mieszkanie czy dom – na co się zdecydować?

Poszukiwanie wymarzonych czterech kątów to najczęściej żmudny proces. Co wybrać: mieszkanie czy domek? Każda z decyzji ma szereg plusów, ale obarczona jest też pewnymi konsekwencjami, z których każdy powinien zdawać sobie sprawę, zanim podpisze dokumenty zakupu.

Złe wiesci dla kupujących mieszkania - ceny nie spadną

Zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym mieszkań miniony rok upłynął pod znakiem wzrostów cen. Nie ustaje zainteresowanie zakupami inwestycyjnymi, a rynek kredytów hipotecznych mimo pandemii odnotowuje bardzo dobre rezultaty.

O czym należy pamiętać, szukając lokalu inwestycyjnego w Krakowie?

Wysoki wskaźnik inflacji i niskie oprocentowanie lokat oszczędnościowych sprawiły, że wiele osób decyduje się umieścić swój kapitał w mieszkania pod wynajem prosto od dewelopera. Warto pamiętać jednak, że nie każdy apartament będzie cechować się wysokim współczynnikiem zwrotu z inwestycji. W jaki sposób zmaksymalizować zyski z zakupionego mieszkania? Jakie czynniki mają największy wpływ na rentowność takiego zakupu?

Czy w obecnych czasach opłaca się kupować mieszkanie na wynajem?

Wynajęcie mieszkania zamiast kupna własnego „M” to dla wielu Polaków coraz ciekawsza alternatywa. Głównymi argumentami, przemawiającymi za najmem są brak zobowiązań w postaci kredytu hipotecznego oraz większa mobilność i swoboda przy zmianie miejsca zamieszkania. Jak w najbliższym czasie będzie się rozwijał sektor PRS (Private Rented Sector)? Czy pandemia zahamuje dotychczasowe tendencje?

Jakie nieruchomości najczęściej kupują Polacy?

Kryzys z jednej strony spowodował, że banki wprowadziły obostrzenia przy udzielaniu kredytów hipotecznych, wzmacniając tym samym rynek wynajmu. Z drugiej strony większa niepewność związana ze stabilizacją dochodów sprawia, że konsumenci często wolą nie ryzykować zaciągania wieloletnich kredytów hipotecznych i chętnie korzystają z tej opcji najmu.

Czy są szanse, że ceny mieszkań spadną ?

Rok temu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju odbyła się debata „Budownictwo, koło zamachowe gospodarki – polskie firmy deweloperskie –wyzwania, perspektywa 2020-23” z udziałem wiceministra inwestycji i rozwoju, Artura Sobonia. Firmy budowlane wytwarzają bezpośrednio 7,4 proc. PKB, ale poprzez efekty pośrednie generują dodatkowe 9,3 proc. PKB. Łącznie sektor budowlany przyczynia się do powstawania 288 mld zł wartości dodanej, czyli 16,8 proc. PKB. Branża ta tworzy bezpośrednio 6 proc. liczby miejsc pracy, a pośrednio łącznie 15 proc., czyli 2 mln 90 tys. zatrudnionych. Obecnie ten sektor może okazać się kołem ratunkowym dla naszej gospodarki.

W jakie nieruchomości najkorzystniej zainwestujemy swój kapitał?

Niespodzianka, jaką przygotował nam rok 2020 z pewnością zmieni bardzo dużo w naszej rzeczywistości. Jak ciężko zmiany odchorować będzie musiał rynek nieruchomości pokażą najbliższe miesiące. Kryzys wywołany COVID-19 wyhamował obserwowany od kilku lat w naszym kraju wzrost cen nieruchomości i ostudził popyt. Dla graczy rynkowych jest to jednak świetny moment na realizację transakcji po okazyjnych cenach. Słabe wyniki rynków kapitałowych i obniżenie stóp procentowych do poziomu bliskiego zera, decydujące o nierentowności lokat, zdają się tylko potwierdzać, że to właśnie nieruchomości są dziś najstabilniejszymi aktywami inwestycyjnymi.

Kupujesz nieruchomość? Oto kilka porad bezpiecznej transakcji!

Zakup nieruchomości nie jest łatwym procesem, dlatego koniecznym jest, aby dobrze się do niego przygotować. Jakie kroki musisz podjąć? Przygotowaliśmy poradnik, który z pewnością pomoże Ci przejść przez transakcję bez problemów.


Stron: 65 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16537 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 334

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >