Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Mieszkanie dla rodzin – na co zwracać szczególną uwagę?

Zamierzasz kupić mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się, jakie będzie najbardziej odpowiednie? Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze rodzinnego mieszkania.

Mieszkanie w stanie deweloperskim - na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze kluczy?

Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym, choć pełne zalet, nie jest też pozbawione wad. Długo wyczekiwane lokum dostępne jest w wariancie surowym lub z różnymi opcjami wykończenia. Mimo, że chcielibyśmy od razu odebrać klucze do własnego M, najpierw należy je dokładnie sprawdzić, aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Inwestycja w mikroapartament - dla kogo?

Jak mały może być apartament? Okazuje się, że nawet na 5 mkw. zmieści się łazienka z prysznicem i platforma z jednoosobowym łóżkiem. Takie mieszkanie pojawiło się w Rzymie w 2010 r. Było jednym z najmniejszych na świecie. Chińczycy poszli o krok dalej. W mieście Wuhan zbudowali kilkadziesiąt kapsułkowych mieszkań dwuosobowych o jeszcze mniejszej powierzchni. Idea mikroapartamentów do Europy i Azji dotarła z Ameryki, konkretnie z nowojorskiego Manhattanu.

Kupno nieruchomości pod przyszły wynajem - jak przeprowadzić transakcję, aby najwięcej zarobić?

Bardzo dobra lokata w banku pozwala zarobić 2,5% w skali roku, a inwestycja w mieszkanie na wynajem kilka razy więcej. Jeśli wybierzemy kupno nieruchomości to za gotówkę czy na kredyt? Tu zyski różnią się ponad trzykrotnie. Jedna z tych opcji pozwala zarobić ponad 17,0% rocznie, podpowiadamy która.

Jak mądrze i bez ryzyka inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości to dzisiaj jedna z najbardziej pewnych i opłacalnych form lokowania kapitału pieniężnego. Ekonomiści i eksperci z zakresu efektywnego zarządzania finansami zgodnie twierdzą, że nieruchomości mają większy potencjał inwestycyjny niż złoto i fundusze inwestycyjne. Te drugie są wysoce zależne od sytuacji na rynkach światowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości. Jak kupić, by zyskać? Na co zwrócić szczególną uwagę? O tym poniżej.

Kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim - ile będzie kosztować jego wykończenie?

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Jak podaje portal domiporta.pl, za mkw. wykończonego lokalu w jednym z dużych miast, zapłacimy od 1000 do 3000 zł. Czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie urządzone “pod klucz”? Gdzie szukać oszczędności?

Nowe apartamenty w Gdańsku – szansa na wysokie zyski?

W dobie niskooprocentowanych lokat coraz więcej inwestorów skłania się w kierunku inwestowania w nieruchomości. Dobrym przykładem jest tutaj Gdańsk, gdzie na wynajmie mieszkań można zarobić spore sumy. Kto może liczyć na najwyższy zysk?

Czy można kupić wiejską chatę za 50 tysięcy zł.

Są na rynku domy, których zakup nie wiąże się z posiadaniem budżetu rzędu kilkuset tysięcy złotych. Dysponując już 50-cioma tysiącami złotych możemy kupić nieruchomość, która po remoncie może być spokojną przystanią na lata.

Jakie kryteria wyboru powinni brać pod uwagę młodzi rodzice kupujący mieszkanie

Pierwsze mieszkanie to pierwsza poważna inwestycja, która będzie wam służyć przynajmniej kilka lat. To ekscytujący etap życia, wymagający jednak przemyślanych i przyszłościowych decyzji. Metraż, rozkład pomieszczeń, funkcjonalność i estetyka odgrywają kluczową rolę w procesie decyzyjnym o zakupie nieruchomości w bloku. Nie poprzestańcie jednak wyłącznie na wizji aranżacji własnych czterech kątów. Rodzice małych dzieci, lub osoby planujące powiększenie rodziny, powinny zwrócić szczególną uwagę na to, jak wygląda otoczenie bloku i jakie udogodnienia oferuje im deweloper.

Zwiększenie kwoty wolnej od podatku - jaki miałoby wpływ na zakup mieszkania?

Kwota wolna od podatku jest dość drażliwym tematem w kontekście rodzimego systemu podatkowego. Od czasu do czasu, krajowe media przypominają, że nasz kraj cechuje się bardzo niskim poziomem dochodów wyłączonych z opodatkowania. Polska wypada niekorzystnie nawet na tle Słowacji, Litwy oraz Rumunii. Wyższa kwota wolna od podatku z pewnością ułatwiłaby niektórym Polakom gromadzenie oszczędności na cele mieszkaniowe.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18602 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >