Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Po pandemii trudniej kupić mieszkanie

Ciasne, ale własne – cztery kąty to wciąż marzenie milionów Polaków. Marzenie, którego realizację będą musieli odłożyć na później, dużo później. Na skutek pandemii banki mocno zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych. Czy upodabniamy się do naszych sąsiadów, Niemców, których mniej niż połowa posiada własne mieszkanie?

Najmodniejsza stołeczna dzielnica to Praga

Wciąż najbardziej atrakcyjną dzielnicą do zamieszkania dla osób poszukujących mieszkań w Warszawie jest Mokotów. Według brytyjskiego dziennika The Independent, warszawska Praga to najlepsza dzielnica spośród wszystkich miast Europy. Najciekawszym jej aspektem jest zachowana na prawym brzegu oryginalna, przedwojenna architektura, w odróżnieniu od zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, niemal całkowicie zniszczonej po II wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim. Natomiast magazyn Travel Supermarket ocenił Pragę jako czwartą najmodniejszą dzielnicę Europy, doskonale skomunikowaną z centrum za sprawą linii metra, miejskiej kolejki SKM, tramwajów i autobusów

Ile wynegocjujemy rabatu przy kupnie mieszkania w okresie pandemii?

Dla wielu potencjalnych klientów pandemia koronawirusa stała się dobrym momentem do większych niż zwykle negocjacji przy zakupie mieszkania. Czy rzeczywiście obecna sytuacja sprzyja negocjacjom?

Zaznaj szczęścia na Szczęśliwicach

Ochota-Szczęśliwice to bezsprzecznie jeden z najciekawszych regionów Warszawy. Dawna wieś przekształcona w część najgęściej zaludnionej dzielnicy miasta zachęca bogatą infrastrukturą handlowo-usługową, interesującą architekturą, a przede wszystkim mnóstwem zieleni i atrakcji, które zapewnia znany wśród Warszawiaków i nie tylko – Park Szczęśliwicki.

Flipowanie - zaawansowana technika inwestowania w nieruchomości

Jedną z coraz popularniejszych strategii inwestycyjnych staje się zakup mieszkanie na tzw. flipa. Co ma wpływ na flipowy sukces? Czy i kiedy warto zająć się flipowaniem? Czy inwestowanie na flipa jest odpowiednie dla każdego inwestora?

Mieszkanie lepszą inwestycją niż lokata?

W ciągu kilku ostatnich lat zakup mieszkania pod wynajem stał się popularnym sposobem na lokatę kapitału. Trend wciąż się umacnia. Dlaczego? Przede wszystkim jest to bezpieczna inwestycja, ponieważ ceny mieszkań zmieniają się wolniej niż ceny walut. Jednak to nie wszystko, lokata kapitału w nieruchomość daje większe przychody niż obligacje bankowe lub lokata.

W jakiej dzielnicy Gdyni kupić mieszkanie?

Chcesz kupić mieszkanie w Gdyni? Podpowiadamy, w której dzielnicy szukać wymarzonego mieszkania oraz gdzie warto zainwestować kupując lokal pod wynajem.

Zanim wybierzesz mieszkanie – sprawdź dewelopera!

Najważniejsze informacje, które powinny nas interesować to jak długo deweloper działa na rynku, ile zrealizował wcześniej projektów, a także kiedy nasz lokal zostanie oddany do użytku i jaka jest forma prawna gruntu. Należy również zwrócić uwagę na deklarowany czas podpisania aktu notarialnego, a więc przeniesienia własności nieruchomości

Kupić mieszkanie na rynku wtórnym czy pierwotnym?

Podjęliśmy decyzję, kupujemy mieszkanie. Niestety jest to dopiero początek drogi, jaką musimy przejść. Mieszkanie nowe czy używane? To pytanie stawia sobie każdy, kto chce kupić własne M. Wiele zależy od preferencji i oczekiwań. Jednak, jak pokazują badania coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Dlaczego?

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Kraków to miasto z niezwykłą historią, które przyciąga adeptów kultury, studentów spragnionych nocnego życia, turystów czy też fanów spacerów bulwarami wiślanymi. W dawnej stolicy Polski mieszka blisko 780 tys. osób, co plasuje ją na drugim miejscu największych polskich miast pod względem ludności. Miasto z roku na rok wciąż się rozwija i przyciąga kolejnych mieszkańców. Ale kto dokładnie szuka mieszkania w Krakowie? Jakie lokale najchętniej kupowane są w stolicy Małopolski? Sprawdź, jak wygląda sytuacja na krakowskim rynku pierwotnym.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16016 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >