Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Kupno mieszkania w stanie deweloperskim - co się dokładnie kryje pod pojęciem stan deweloperski?

Kiedy szukamy mieszkania z rynku pierwotnego, przeważnie bierzemy pod uwagę fakt, że poza odłożonymi na zakup nieruchomości pieniędzmi, będziemy potrzebowali także środków na wykończenie mieszkania. Możemy oszacować kwotę, lecz jeśli nie mamy na co dzień do czynienia z remontami, nie zawsze będziemy w stanie dokładnie wyliczyć, jakich nakładów potrzebujemy. Wówczas najlepiej będzie zorientować się, w jakim stanie zastaniemy mieszkanie po odbiorze kluczy.

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego – najlepszy deweloper w Krakowie

Duże miasto, takie jak Kraków, charakteryzuje się stale zwiększającą się liczbą mieszkańców. Nic w tym dziwnego, w końcu ludzie z całej Polski przyjeżdżają tam w poszukiwaniu możliwości lepszego zatrudnienia i zrobienia kariery zawodowej, a także po to, żeby skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej licznych uczelni. Rosnąca liczba mieszkańców oznacza coraz większe zapotrzebowanie na nowe lokale, w których mogliby oni mieszkać.

Czy coraz bardziej popularna forma pracy zdalnej zmienia nasze preferencje zakupowe mieszkań?

Coraz więcej pracodawców zgadza się na pracę zdalną. A to zmniejsza znaczenie codziennych dojazdów i ich wpływu na brane pod uwagę lokalizacje przy wyborze mieszkania. Ekonomicznie korzystniejszy może okazać się więc zakup mieszkania na dobrze skomunikowanych z centrum miasta przedmieściach, szczególnie gdy dysponują one odpowiednią infrastrukturą społeczną – taką, która nie zmusza do spędzania godzin na dojazdach.

Mieszkanie na wynajem - w jaki sposób można zwiększyć rentowność inwestycji

Z analiz wynika, że aż 31 proc. mieszkań na rynku wtórnym jest nabywanych w celach inwestycyjnych. Wraz z coraz większą konkurencją na rynku najmu właściciele lokali starają się obniżać koszty eksploatacyjne związane z utrzymaniem mieszkania.

Zakup pierwszego mieszkania na rynku wtórnym - na co musimy zwrócić szczególną uwagę?

Deweloperzy budują coraz więcej, a klienci na rynku pierwotnym kupują lokale już na etapie dziury w ziemi. A gdyby tak pierwszego mieszkania poszukać na rynku wtórnym? Jak podjąć właściwą decyzję i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak po zakupie mieszkania lub domu pozbyć się uciążliwych służebności?

Kwestia służebności obciążających nieruchomość mieszkaniową, najczęściej pojawia się w kontekście działek zabudowanych domami. Jeżeli chodzi o lokale mieszkalne, to może być z nimi powiązana jedynie służebność mieszkania. W przypadku działek, mamy natomiast do czynienia z szerokim wachlarzem różnych służebności (np. służebnością drogi koniecznej i służebnością przesyłu). Wiele osób decyduje się na zakup domu nie przywiązując większej wagi do istniejących służebności. Tacy nabywcy działki zabudowanej domem dopiero po pewnym czasie zaczynają rozważać możliwość pozbycia się kłopotliwych obciążeń. Wyjaśniamy, czy zlikwidowanie służebności ustanowionej za czasów jednego z poprzednich właścicieli domu jest możliwe bez większych kosztów. Wyjaśniamy, czy takich obciążeń można się pozbyć.

Radzimy, jak można zaoszczędzić podczas kupna mieszkania

Polacy chcą kupować mieszkania, ale kredyty drożeją. Chcąc zachęcić nabywców, deweloperzy proponują korzystne dla nich rozwiązania, między innymi finansowanie 20/80. Wsparciem jest przy tym bezpłatna pomoc doradcy.

Kupujesz mieszkanie w Warszawie? Którą dzielnicę wybrać? Podpowiadamy!

A więc decyzja zapadła! Czas na własne miejsce do życia. Tylko którą ze stołecznych inwestycji wybrać, skoro jest ich tak wiele, a każda ma swoje wady i zalety? Wyselekcjonowaliśmy cztery najlepsze dzielnice, które warto rozważyć, jeśli szukasz mieszkania w Warszawie.

Jak sfinansować zakup mieszkania od dewelopera?

Zakup nowego mieszkania w nowoczesnej inwestycji deweloperskiej to marzenie wielu młodych osób. Niestety ceny mieszkań ciągle utrzymują się na stosunkowo wysokim poziomie w odniesieniu do przeciętnych zarobków. Ludziom młodym, którzy dopiero rozpoczynają życie zawodowe jest szczególnie trudno pozyskać pieniądze na swoje pierwsze mieszkanie. Na szczęście jest kilka dobrych sposobów na to by stać się właścicielem wymarzonego mieszkania.

Luksusowe apartamenty - jaka lokalizacja, na co zwrócić uwagę,

Warszawa przyciąga wiele osób, które chcą się rozwijać zawodowo i kulturalnie. To przyczynia się do znacznego rozwoju rynku nieruchomości. Apartamenty luksusowe na Mokotowie, kameralne kamienice na Pradze, nowoczesne wieżowce w Śródmieściu, czy mieszkania idealne dla rodzin na Woli. Nowe inwestycje powstają na terenie całego miasta, więc mieszkańcy często zastanawiają się, którą dzielnicę wybrać. Ogromną popularnością cieszy się Mokotów i od wielu lat króluje we wszystkich rankingach. A dlaczego warto tam zamieszkać?


Stron: 60 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15894 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >