Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Czy kupując mieszkanie warto zainwestować w dodatkowy garaż na wynajem?

Liczba samochodów sukcesywnie wzrasta, a o wolne miejsce parkingowe jest coraz trudniej. Eksperci przekonują, że zakup garażu na wynajem to pewna i bardziej opłacalna forma inwestowania kapitału niż lokata w banku, a nawet wynajem mieszkania. Jak to wygląda w praktyce?

Mieszkanie dla studenta - lepiej kupić czy wynajmować dziecku przez okres studiów?

Kiedy dziecko idzie na wybrane studia, zaraz rodzi się pytanie gdzie będzie mieszkać i jakie będą wiązały się z tym koszty? Tymczasem akademickie miasta to świetny rynek dla inwestorów. Zamiast płacić komuś za najem kwatery warto pomyśleć o kupnie mieszkania dla młodego studenta.

Wybór dewelopera – krok po kroku

Oferty deweloperów są coraz bardziej kuszące – w cenie mieszkania klient często otrzymuje dodatkowe udogodnienia, np. miejsce parkingowe. Czym należy się kierować przy wyborze dewelopera, aby po pewnym czasie nie uznać podjętej decyzji za błędną?

Czy mieszkanie w bloku to dobra inwestycja?

Od kilkunastu lat obserwujemy jak dynamicznie zmienia się rynek nieruchomości zarówno pierwotny, jak i wtórny. Mamy szeroki wybór mieszkań w dobrych cenach, standardach i lokalizacjach. Firmy deweloperskie dopasowują lokale do oczekiwań potencjalnego klienta. Jak widać, doskonale im to wychodzi.

W poszukiwaniu idealnego mieszkania – wizyta na placu budowy

Decydując się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, możesz wybrać lokal w budynku już oddanym do użytku lub w takim, który znajduje się jeszcze w trakcie budowy. Podpowiemy Ci, jak przygotować się do wizyty na placu budowy, aby zakup mieszkania okazał się korzystnym posunięciem.

Czy warto kupić mieszkanie w centrum Warszawy?

Choć są droższe, niż mieszkania zlokalizowane w ościennych dzielnicach, apartamenty Warszawa centrum cieszą się ogromną popularnością. Ich cenę rekompensuje szereg zalet, wliczając w to idealne miejsce pod inwestycję, choć mają też swoje minusy. Czy warto zainteresować się kupnem takiego lokalu? Na jakie plusy możemy liczyć? Czy jest to opłacalne dla naszego portfela, z punktu widzenia osoby wynajmującej mieszkanie innym?

Lepiej kupić mieszkanie nowe, czy z drugiej ręki?

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Często zastanawiamy się, czy korzystniej jest kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, czy wtórnym? Coraz więcej osób jest zdania, że zakup nowego lokum to lepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość samodzielnej aranżacji wnętrza, obecność nowoczesnych udogodnień czy niższe koszty utrzymania.

Rynek pierwotny – dom czy mieszkanie?

Planując nabycie nieruchomości w celach mieszkaniowych wiele osób zastanawia się co będzie lepszym rozwiązaniem – zakup domu jednorodzinnego czy mieszkania. Podjęcie właściwej decyzji wymaga uwzględnienia wielu ważnych kwestii, jak np. indywidualne oczekiwania inwestora, czy liczebność rodziny.

Chcesz zainwestować większe środki, ale nie masz pomysłu? Co powiesz na mieszkanie pod Warszawą?

Z roku na rok Polacy stają się coraz bogatszym narodem. Spory wpływ ma na to podwyżka płac, rozwój zawodowy i nieustanne dokształcanie, ale również emigracja zarobkowa, głównie do Wielkiej Brytanii lub Niemiec. Około 50% osób nabywających obecnie mieszkanie kupuje je za gotówkę, pozostali zaś biorą kredyt hipoteczny. Jeżeli ty również masz do dyspozycji kilkaset tysięcy złotych i nie wiesz, w co mądrze je zainwestować albo masz zdolność kredytową, zdecyduj się na zakup mieszkania na wynajem.

Kupno mieszkania jako inwestycja kapitału

Wśród klientów na rynku nieruchomości nie brakuje takich, którzy kupują mieszkanie z myślą o bezpiecznym ulokowaniu kapitału. To nie tylko inwestycja finansowa, ale i pozwalająca zaplanować przyszłość.


Stron: 56 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18452 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >