Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

3 porady dla osób, które kupują mieszkanie z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego cieszą się niesłabnącą popularnością, nawet w tych miastach, w których powstaje wiele nowych lokali na sprzedaż. Polacy doceniają stare budownictwo za lokalizację w centrum miasta, pobliską infrastrukturę oraz dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Sprawdź, na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę, gdy kupuje się mieszkanie z rynku wtórnego.

Duże mieszkanie, które można podzielić na 3 mniejsze, kiedy zajdzie taka potrzeba

Każdy kto myśli o kupnie mieszkania (czy to dla rodziny, czy pod najem) zwraca uwagę na atrakcyjności nieruchomości, a o tej decydują trzy czynniki: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Bosa 7 i Sielska 14 łączą w sobie te cechy, udowadniając, że poznański Górczyn to dobre miejsce na dobrą inwestycję. Projekty wybierane są zarówno przez rodziny, jak i inwestorów, nabywających lokal w celach uzyskania pasywnych dochodów. Szczególnie, gdy deweloper przygotował mieszkania, z których można wydzielić trzy odrębne lokale – teraz lub w przyszłości.

Kawalerki na wynajem – sposób na skuteczne inwestowanie?

Zakup nieruchomości to znakomita lokata kapitału, która nigdy nie straci na wartości. Ta forma inwestowania jest bardziej stabilna niż lokaty na rynku kapitałowym, zwłaszcza przy obecnym niskim poziomie ich oprocentowania. Jak wybrać mieszkania, które możliwie najszybciej zagwarantuje zwrot z inwestycji?

Nie lubimy kupować mieszkań na parterze - są jednak plusy takiej inwestycji

Wyższe opłaty za ogrzewanie, hałas, przechodnie zaglądający w okno czy groźba włamania - to częste wątpliwości związane z zamieszkaniem na parterze. Pomimo stosunkowo niższej ceny, trudniej znaleźć zainteresowanych najniższą kondygnacją. Czy warto inwestować w nieruchomości na parterze?

Wykup mieszkania zakładowego od A do Z

Wykup mieszkania zakładowego to kuszące rozwiązanie, które może stać się sposobem na spore oszczędności. Koszt takiego lokalu może zostać obniżony nawet o 95%! Sprawdź, komu przysługuje pierwszeństwo do wykupu mieszkania zakładowego i na jakich zasadach przyznawane są bonifikaty.

Mieszkanie dla rodzin – na co zwracać szczególną uwagę?

Zamierzasz kupić mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się, jakie będzie najbardziej odpowiednie? Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze rodzinnego mieszkania.

Mieszkanie w stanie deweloperskim - na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze kluczy?

Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym, choć pełne zalet, nie jest też pozbawione wad. Długo wyczekiwane lokum dostępne jest w wariancie surowym lub z różnymi opcjami wykończenia. Mimo, że chcielibyśmy od razu odebrać klucze do własnego M, najpierw należy je dokładnie sprawdzić, aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Inwestycja w mikroapartament - dla kogo?

Jak mały może być apartament? Okazuje się, że nawet na 5 mkw. zmieści się łazienka z prysznicem i platforma z jednoosobowym łóżkiem. Takie mieszkanie pojawiło się w Rzymie w 2010 r. Było jednym z najmniejszych na świecie. Chińczycy poszli o krok dalej. W mieście Wuhan zbudowali kilkadziesiąt kapsułkowych mieszkań dwuosobowych o jeszcze mniejszej powierzchni. Idea mikroapartamentów do Europy i Azji dotarła z Ameryki, konkretnie z nowojorskiego Manhattanu.

Kupno nieruchomości pod przyszły wynajem - jak przeprowadzić transakcję, aby najwięcej zarobić?

Bardzo dobra lokata w banku pozwala zarobić 2,5% w skali roku, a inwestycja w mieszkanie na wynajem kilka razy więcej. Jeśli wybierzemy kupno nieruchomości to za gotówkę czy na kredyt? Tu zyski różnią się ponad trzykrotnie. Jedna z tych opcji pozwala zarobić ponad 17,0% rocznie, podpowiadamy która.

Jak mądrze i bez ryzyka inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości to dzisiaj jedna z najbardziej pewnych i opłacalnych form lokowania kapitału pieniężnego. Ekonomiści i eksperci z zakresu efektywnego zarządzania finansami zgodnie twierdzą, że nieruchomości mają większy potencjał inwestycyjny niż złoto i fundusze inwestycyjne. Te drugie są wysoce zależne od sytuacji na rynkach światowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości. Jak kupić, by zyskać? Na co zwrócić szczególną uwagę? O tym poniżej.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18908 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >