Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Luksusowe apartamenty - jaka lokalizacja, na co zwrócić uwagę,

Warszawa przyciąga wiele osób, które chcą się rozwijać zawodowo i kulturalnie. To przyczynia się do znacznego rozwoju rynku nieruchomości. Apartamenty luksusowe na Mokotowie, kameralne kamienice na Pradze, nowoczesne wieżowce w Śródmieściu, czy mieszkania idealne dla rodzin na Woli. Nowe inwestycje powstają na terenie całego miasta, więc mieszkańcy często zastanawiają się, którą dzielnicę wybrać. Ogromną popularnością cieszy się Mokotów i od wielu lat króluje we wszystkich rankingach. A dlaczego warto tam zamieszkać?

Decyzja kupna - dom czy mieszkanie, jeśli nie możesz wybrać zobacz co będzie tańsze w utrzymaniu

Podejmując decyzję o tym, gdzie będziemy mieszkać, zawsze musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najważniejszym z nich jest: dom czy mieszkanie? Wybór ten będzie m.in. uzależniać lokalizację naszych wymarzonych czterech kątów, a przede wszystkim wpływał na to, z jak kosztowną inwestycją będziemy musieli się zmierzyć. Panuje powszechna opinia, że budowa domu jest droższa niż zakup mieszkania. Jednak nawet te o zdecydowanie mniejszych metrażach i dostępne poza stolicą, mogą kosztować więcej niż dom. Warto wziąć także pod uwagę koszty utrzymania. Często o tym zapominamy, a przecież będą one nas dotyczyć nawet dłużej niż spłacany kredyt. Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty zawsze jest tańsze niż utrzymanie domu jednorodzinnego?

Co warto wiedzieć o rynku mieszkań na wynajem i jak sfinansować taką inwestycję

Jak wynika z danych zebranych przez NBP, w II kw. tego roku aż 4 na 10 nowych mieszkań zostało zakupionych w celach inwestycyjnych. To nadal jeden z lepszych sposobów na zainwestowanie środków, szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę wyjątkowo niskie oprocentowanie lokat bankowych (1,34 proc., najniższy poziom w historii) i prognozowany wzrost inflacji (do 3,5 proc. już od przyszłego roku). Rynek najmu mieszkań w Polsce ma się dobrze, a nawet świetnie. Wciąż utrzymuje się popyt na nieruchomości tego rodzaju. Obecnie średni koszt najmu jest blisko o 10 proc. wyższy niż przed rokiem i zdecydowanie przewyższa comiesięczny koszt związany ze spłatą kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup lokalu, co jest dobrą wiadomością dla wynajmujących. Aby mieszkanie na siebie zarabiało, nie może stać puste, czyli trzeba pomyśleć o odpowiednim najemcy. Szczególnie teraz, gdy rozpoczął się kolejny rok akademicki, warto pomyśleć o udostępnieniu lokum studentom, którzy coraz częściej rezygnują z mieszkania w akademikach i wybierają prywatne M.

Bezpieczne mieszkanie – czyli jakie? Na co zwrócić uwagę?

Poczucie bezpieczeństwa to jedno z najważniejszych aspektów rozważanych w czasie wyboru mieszkania do kupienia. Poczucie to dotyczy zabezpieczenia przed włamaniami, kradzieżą, pożarem oraz innymi zdarzeniami losowymi. Chcąc zabezpieczyć siebie, rodzinę i mienie należy dokładnie sprawdzić ofertę dewelopera, aby podjąć najlepszą decyzję.

Szeregówki Wrocław - cena, lokalizacja, standard wykończenia - czyli najważniejsze elementy, na które zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania lub domu we Wrocławiu

Marzenia o własnym domu, o własnym mieszkaniu nie muszą pozostawać tylko marzeniami. Nie muszą też być związane z ponoszeniem kosztów, które tak naprawdę przerastają daną osobę. Istotnym elementem w tym względzie jest znalezienie odpowiedniego miejsca, odpowiedniego inwestora, odpowiedniego domu, mieszkania. Tak naprawdę tutaj nie liczy się samo mieszkanie, dom, ale na pewno istotnym elementem jest otoczenie, na pewno bardzo istotnym elementem jest również dostępność komunikacyjna.

Jakie dzielnice Warszawy są najchętniej wybierane do zamieszkania

W Warszawie znajdziemy szereg lokalizacji, które cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem nabywców mieszkań. Gdzie najczęściej poszukujemy mieszkań, a gdzie naprawdę dochodzi do największej liczby transakcji na rynku wtórnym?

Czy za mieszkanie z ogródkiem zapłacimy więcej?

Czy mieszkania z ogródkami usytuowane na parterze są droższe od lokali znajdujących się na piętrach? Ile trzeba dopłacić za ogródek u dewelopera? W których inwestycjach znajdziemy takie oferty?

Zakup mieszkania: od dewelopera czy z rynku wtórnego? Zobacz różnice

Mieszkania kupowane bezpośrednio od dewelopera mają szereg zalet w stosunku do mieszkań z rynku wtórnego. Najważniejsze to brak podatku od czynności cywilnoprawnych, szybka naprawa usterek oraz niższe koszty eksploatacyjne. Łatwość wykończenia mieszkania, w zależności od tego, w jakim stanie je kupimy, to sprawa nieco bardziej złożona.

Kupić dom czy mieszkanie - przedstawiamy za i przeciw obu opcji

Letnie miesiące to nie tylko czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. To także już tradycyjnie okres remontów i przeprowadzek. Jesienią z kolei niemała grupa stanie pierwszy raz w życiu przed koniecznością wyboru własnego lokum. Podejmując decyzję o tym, gdzie będziemy mieszkać, zawsze musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najważniejszym z nich jest: dom czy mieszkanie? Wybór ten będzie m.in. uzależniać lokalizację naszych wymarzonych czterech kątów, a przede wszystkim wpływał na to, z jak kosztowną inwestycją będziemy musieli się zmierzyć. Panuje powszechna opinia, że budowa domu jest droższa niż zakup mieszkania. Jednak nawet te o zdecydowanie mniejszych metrażach i dostępne poza stolicą, mogą kosztować więcej niż dom. Warto wziąć także pod uwagę koszty utrzymania. Często o tym zapominamy, a przecież będą one nas dotyczyć nawet dłużej niż spłacany kredyt. Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty zawsze jest tańsze niż utrzymanie domu jednorodzinnego? To sprawdzają eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

Mieszkania kupowane grupowo - nowy sposób na inwestowanie

Niskie oprocentowanie lokat bankowych zachęca do poszukiwania alternatywnych źródeł deponowania kapitału. Jednym ze sposobów inwestowania jest zakup mieszkania i czerpanie korzyści z najmu. Jednak to droga inwestycja, na którą wiele osób po prostu nie stać. Rozwiązaniem może być crowdfunding nieruchomości, gdzie próg wejścia zaczyna się już od 10 tys. zł.


Stron: 59 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17984 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >