Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Wielka płyta – czy rzeczywiście jest pozbawiona zalet?

Z raportu PKO Banku Polskiego wynika, że mieszkania z wielkiej płyty dominują wśród transakcji na rynku wtórnym. Duże zainteresowanie tymi lokalami najlepiej świadczy o tym, że nie są one pozbawione atutów. Jeżeli poszukujesz mieszkania, zobacz, dlaczego nie należy skreślać mieszkań z wielkiej płyty.

Dlaczego osiedla zamknięte powoli odchodzą do lamusa?

Osiedla grodzone, kiedyś utożsamiane z bezpieczeństwem, dziś powoli odchodzą w zapomnienie. Przyczyną odwrócenia trendu są z jednej strony sami mieszkańcy, dla których bezpieczeństwo jest obecnie synonimem dobrych relacji sąsiedzkich, jak i dostępność miejsc, w których te kontakty można nawiązywać. Z drugiej strony kierunek ten jest również wspierany przez rady miejskie, które wprowadzają uchwały zabraniające grodzenia osiedli – takie przepisy obowiązują od zeszłego roku np. w Krakowie. Czy otwarte osiedla wracają do łask? Jakie preferencje mają obecnie w tej kwestii kupujący?

Czy warto kupić mieszkanie z problemem praw do gruntu, nawet jeśli cena jest atrakcyjna?

W samej w Warszawie w blokach spółdzielczych może być lekko licząc kilkadziesiąt tysięcy mieszkań, których wartość jest dużo niższa od rynkowej. Dlaczego? Bo banki nie udzielą kredytu na ich zakup. Do Sejmu trafił projekt ustawy, która ma rozwiązać ten problem.

Mieszkanie w stanie deweloperskim - dlaczego warto je kupić?

Polacy na tle Europy przodują w wykupie własnościowych mieszkań, gdyż wg danych Eurostatu z 2019 aż 84% naszych rodaków mieszka “na swoim”. Przyczyną mogą być nasze kulturowe cele - dla większości z nas sukcesem życiowym jest posiadanie własnego mieszkania, szczególnie tego w tzw. nowym budownictwie. Podpowiadamy, czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim i jaką przewagę mają one nad tzw. rynkiem wtórnym.

Mieszkania w pobliżu terenów zieleni coraz chętniej wybierane

Zachodnia część Warszawy przeżywa w ostatnim czasie renesans pod względem rozwoju oraz nowych inwestycji deweloperskich. Ta część powiatu jest nie tylko świetnie skomunikowana z centrum i posiada doskonałą infrastrukturę, ale jest również bogata w okoliczne tereny zielone.

Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się mieszkania dwupoziomowe

Apartamenty dwupoziomowe dotychczas kojarzyły się z luksusowymi projektami mieszkaniowymi dostępnymi w Europie Zachodnie, ale obecnie bez trudu można je znaleźć w Polsce, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Co więcej przestrzenie te cieszą się rosnącym zainteresowaniem, gdyż stwarzają klimat domu jednorodzinnego - mieszkania dwupoziomowe oferują zamieszkującym dwa piętra do wykorzystania. „Domowe” wrażenie potęgują również schody łączące jego poziomy. Podobnie jak w domu jednorodzinnym, każdy z mieszkańców znajdzie tu miejsce tylko dla siebie, jak również obszar do realizacji wspólnych zajęć.

W czasach pandemii kupujących mieszkania nie ubywa

Czy po wprowadzeniu nowych ograniczeń spadło zainteresowanie zakupem nowych mieszkań? Czy od wiosny zwiększyła się ilość osób kupujących inwestycyjnie, lokujących gotówkę w nieruchomości? Czy wśród klientów deweloperów pojawili się zagraniczni inwestorzy?

Jakie mieszkanie wybrać?

Z pewnością czas pandemii to okres wzmożonego zainteresowania domami i mieszkaniami. Widać spory ruch u developerów oraz w firmach projektowych czy też budowlanych. Wiele osób zamienia dwupokojowe mieszkanie na domek z ogródkiem, a posiadanie własnego terenu zielonego staje się doskonałą alternatywą dla zatłoczone centrum. Tu oczywiście trzeba spełnić szereg wymagań, a jednym z nich jest minimalna działka pod budowę domu 2021. Z drugiej strony rozbudowują się peryferie miast i bez problemu można znaleźć trzypokojowe mieszkanie w nowoczesnym budownictwie i poczuć się tak, jakby mieszkało się na odludziu. Ma to swoje plusy.

Mieszkania w Sulejówku – 4 korzyści, jakie daje zamieszkanie w podwarszawskim miasteczku

Warszawa, jak na stolicę Polski przystało, to spore centrum kulturowe i naukowe. Jest tam również sporo łatwiej o pracę, niż w innych rejonach kraju. Także osoby o rozrywkowym trybie życia znajdą w tym mieście coś dla siebie, niezależnie od tego, jaki typ zabawy uwielbiają. Jednak mieszkanie w Warszawie oznacza duży ruch, hałas i życie w ciągłym biegu, a tego wiele osób pragnęłoby uniknąć. Rozwiązaniem jest znalezienie mieszkania w Sulejówku, będącym satelickim miasteczkiem stolicy. Jest to miejsce, które pozwoli na odpoczynek od wielkomiejskiego gwaru, a jednocześnie jego położenie nie będzie przeszkodą w pracy, studiowaniu czy nauce w stolicy Polski.

Czy zakup nieruchomości do remontu to zawsze dobry pomysł?

Jeśli chcecie zaoszczędzić, to decydujecie się na zakup nieruchomości do remontu, czy to domu czy mieszkania. Oczywiście musicie sobie zdawać sprawę, że oszczędność może być tu pozorna, bowiem napraw może być więcej niż wskazuje na to obecny właściciel. Zatem zakup nieruchomości do remontu będzie dobrym pomysłem? Poznajcie nasze wnioski.


Stron: 66 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >