Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Czy warto mieszkać na Pradze Południe?

Coraz częściej zastanawiasz się nad kupnem mieszkania w Warszawie? Marzysz o własnych, przytulnych czterech kątach, ale nie wiesz jaką dzielnicę wybrać? Praga Południe to doskonała opcja!

Inwestycja w mieszkanie na wynajem

Udało Ci się odłożyć pewną sumę pieniędzy i szukasz sposobu, by je korzystnie zainwestować? Dobrym rozwiązaniem może być zakup mieszkania na wynajem. Inwestycje w nieruchomości mogą przynieść nam zaskakująco wysokie zyski. Aby jednak było to możliwe, powinniśmy dobrze przemyśleć tę decyzję i się odpowiednio przygotować. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć decydując się na zakup mieszkania na wynajem.

W jakim momencie życia warto kupować mieszkanie?

Wraz z poprawą siły nabywczej Polaków, w odpowiedzi na wysoki popyt, na rynku mieszkaniowym zaczyna pojawiać się coraz więcej inwestycji mieszkaniowych. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że nowe osiedla pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Dzisiaj także wielu młodych ludzi podejmuje decyzję o zakupie własnego mieszkania. Jednak podjęcie tak ważnej decyzji nie jest proste. Tym bardziej, że jest wiążąca na wiele lat.

Nowe mieszkanie w Warszawie? Zobacz dzielnice warte uwagi!

Warszawa rozwija się w bardzo szybkim tempie, a poszczególne dzielnice przechodzą prawdziwą metamorfozę. Praga już nie jest tą Pragą sprzed kilku lat, a Centrum nadal drożeje. W jakiej dzielnicy ludzie najchętniej kupują nowe mieszkania w Warszawie?

Własne mieszkanie? Czemu nie od dewelopera?

Własne mieszkanie jest marzeniem wielu osób. W internecie aż roi się od ofert prezentujących nieruchomości na sprzedaż. Na co należy zwrócić uwagę i co warto przemyśleć wcześniej, zanim rozpoczniemy poszukiwania?

5 ważnych kroków przed zakupem mieszkania

Podejmując decyzję o kupnie nowego mieszkania, zwracamy uwagę na jego cenę, metraż czy adres. Jednak dla coraz większej liczby osób nie mniejszą rolę odgrywa także infrastruktura osiedla, najbliższe otoczenie, oraz dobre skomunikowanie z centrum. Jak się upewnić, że wymarzone M. w kameralnej i zielonej okolicy rzeczywiście spełni nasze oczekiwania i nie będzie wyglądało dobrze jedynie na wizualizacji? Eksperci podpowiadają, co warto sprawdzić i o co warto zapytać dewelopera przed podpisaniem umowy kupna.

Eksperci odpowiadają - jak kupić mieszkanie, aby na nim zarobić?

Do najpopularniejszych form lokowania kapitału zaliczyć dziś można mieszkania. Kupowane z reguły na rynku pierwotnym, lokale mieszkaniowe mogą służyć realizacji różnych strategii, spośród których największym powodzeniem cieszą się dwie: wynajem oraz house flipping, czyli nabywanie nieruchomości w celu ich zyskownej odsprzedaży. Inwestorzy zazwyczaj skupiają się na jednej z wymienionych strategii, choć zdarza się, że stosują obie. Na początek przyjrzyjmy się jednak pierwszej z wymienionych opcji.

Dom pod Krakowem w cenie mieszkania w mieście

Wzrost cen na rynku nowych mieszkań w dużych aglomeracjach sprawił, że coraz więcej Polaków zaczyna rozważać zakup domu na obrzeżach miast. Przykładem jest Kraków, gdzie w cenie 60 metrowego mieszkania można kupić znacznie większy dom z rynku pierwotnego.

Najlepsze osiedle do zamieszkania – czym się kierować podczas wyboru?

Najczęściej podczas wyboru mieszkania kierujemy się jego ceną i metrażem. Nie mniej istotna – o ile nie bardziej! – jest jednak jego lokalizacja. Jak wybrać najlepsze osiedle do zamieszkania?

Zakup nieruchomości, jako sposób na zabezpieczenie godnej emerytury w przyszłości

Dla coraz liczniejszej grupy Polaków inwestycje w nieruchomości stają się realną alternatywą dla niepewnych dochodów z przyszłej emerytury. Z wyliczeń Narodowego Banku Polskiego wynika, że w największych miastach nawet 70% zakupów mieszkań odbywa się za gotówkę. Znacząca część z nich - choć nikt do końca nie wie jaka – to inwestycje w mieszkania na wynajem. Eksperci NBP wskazują wprost – nieruchomości stały się nie tylko alternatywnym sposobem oszczędzania, ale też inwestycjami na przyszłość.


Stron: 54 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18021 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >