Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

W Polsce wolimy nadal kupić mieszkanie niż je wynajmować

Wynajem mieszkania to popularna praktyka w Niemczech, Austrii czy Francji. W Polsce wciąż dominuje chęć posiadania lokalu na własność. Na wynajem decyduje się zaledwie 16 proc. społeczeństwa. Dlaczego tak mało?

Jakie domy są najchętniej kupowane przez Polaków

Kupujący domy na rynku wtórnym i pierwotnym kierują się nieco innymi kryteriami. Podczas gdy rynek nowych domów charakteryzuje zmniejszenie się średniego metrażu, to nabywcy domów z drugiej ręki preferują większe nieruchomości.

Co oferuje stan deweloperski w standardzie

Stan deweloperski jest najczęściej wybieraną przez klientów formą zakupu mieszkania czy domu. Jednak nie oznacza on zawsze jednakowego standardu. Dlatego przed zakupem nieruchomości warto się dowiedzieć co nam proponuje deweloper.

Kupując mieszkanie od dewelopera - co można zmienić w projekcie

Klienci na rynku nieruchomości, wybierając mieszkanie, doceniają swobodę w planowaniu przestrzeni. Możliwości dokonania zmian lokatorskich to dodatkowy atut w ofercie dewelopera, ale o to co dokładnie możemy zmienić

Kupno mieszkania z drugiej ręki – co warto sprawdzić?

Choć deweloperzy prześcigają się w coraz to nowych inwestycjach mieszkaniowych, nieruchomości z rynku wtórnego wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nabywców – głównie ze względu na niższe ceny i atrakcyjne lokalizacje. Przy ich zakupie trzeba zachować większą ostrożność. Zobacz, na co uważać!

5 prostych porad, jak przygotować mieszkanie do wynajęcia

Wiosna to czas, kiedy wiele osób decyduje się na zmianę mieszkania. Sezonowo rosnący popyt na lokum do wynajęcia można w pełni wykorzystać, wprowadzając proste i niedrogie modyfikacje, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania mieszkaniem przez potencjalnych najemców. Ponadto, pomogą one również podnieść jakość przestrzeni przeznaczonej do wynajęcia, czyniąc ją bardziej przyjazną dla nowych lokatorów.

Kupno nieruchomości w Hiszpanii – czy inwestycja za granicą się opłaca?

Inwestycja w nieruchomość jest poważną decyzją, bez względu na to, czy szukamy posiadłości na własny użytek, czy z myślą o przyszłym wynajmie. W każdym przypadku jednak od wielu lat istnieje przekonanie, że na nieruchomości nie stracimy i coraz więcej Polaków decyduje się na lokowanie kapitału również w hiszpańskich prowincjach. Jak wygląda obecny rynek w Hiszpanii i najważniejsze, czyli jakie są ceny nieruchomości?

3 porady dla osób, które kupują mieszkanie z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego cieszą się niesłabnącą popularnością, nawet w tych miastach, w których powstaje wiele nowych lokali na sprzedaż. Polacy doceniają stare budownictwo za lokalizację w centrum miasta, pobliską infrastrukturę oraz dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Sprawdź, na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę, gdy kupuje się mieszkanie z rynku wtórnego.

Duże mieszkanie, które można podzielić na 3 mniejsze, kiedy zajdzie taka potrzeba

Każdy kto myśli o kupnie mieszkania (czy to dla rodziny, czy pod najem) zwraca uwagę na atrakcyjności nieruchomości, a o tej decydują trzy czynniki: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Bosa 7 i Sielska 14 łączą w sobie te cechy, udowadniając, że poznański Górczyn to dobre miejsce na dobrą inwestycję. Projekty wybierane są zarówno przez rodziny, jak i inwestorów, nabywających lokal w celach uzyskania pasywnych dochodów. Szczególnie, gdy deweloper przygotował mieszkania, z których można wydzielić trzy odrębne lokale – teraz lub w przyszłości.

Kawalerki na wynajem – sposób na skuteczne inwestowanie?

Zakup nieruchomości to znakomita lokata kapitału, która nigdy nie straci na wartości. Ta forma inwestowania jest bardziej stabilna niż lokaty na rynku kapitałowym, zwłaszcza przy obecnym niskim poziomie ich oprocentowania. Jak wybrać mieszkania, które możliwie najszybciej zagwarantuje zwrot z inwestycji?


Stron: 58 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19153 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >