Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Krakowski deweloper rozpoczyna walkę ze smogiem akcją - Zabij smog z Wawel Service

W ramach akcji „Zabij smog z Wawel Service” do każdego kupionego gotowego mieszkania zostanie ufundowane urządzenie antysmogowe. Według Światowej Organizacji Zdrowia Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM10 i rakotwórczym benzoapirenem, a drugie miejsce jeśli chodzi o skażenie pyłami PM2,5.

Na czym polega wycena nieruchomości?

Zamierzasz zakupić nieruchomość, korzystając z kredytu bankowego? Nie obejdzie się bez przygotowania jej wyceny. Sprawdź, na czym polega wycena nieruchomości i kto zajmuje się jej sporządzeniem.

Rządowy program dopłat do pierwszego mieszkania lub domu dobiega końca

Już od 2 stycznia 2018 roku do wzięcia będą pieniądze z ostatniej puli programu Mieszkanie dla Młodych. Ustawodawca przygotował dla beneficjentów 381 mln zł, a chętnych jest wielu. Szacuje się, że środki zostaną rozdysponowane w ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu dni.

Dlaczego najczęściej zmieniamy mieszkanie?

Nie ma mieszkań na całe życie. Na różnych jego etapach zmieniają się nasze potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe, które warunkują to czy nas w danym momencie stać bądź już nie stać na daną nieruchomość. Z jakich zatem powodów najczęściej zmieniamy mieszkanie?

Kupno domu - na co trzeba zwrócić uwagę

Kupując dom należy wziąć pod uwagę dużo więcej czynników niż przy zakupie mieszkania. Warto więc odpowiednio przygotować się do tego procesu. Podpowiadamy na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

Program Mieszkanie Plus - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

W wielu lokalizacjach w Polsce trwa już budowa osiedli w programie Mieszkanie Plus. Skierowany do średniozamożnych Polaków projekt umożliwi wynajem bądź zakup lokali, które powstają na gruntach Skarbu Państwa. Oto kilka przydatnych wskazówek, dla tych, którzy nie chcą kupować kota w worku.

Czego nie powie Ci sprzedający – przemyślany zakup mieszkania

Pierwszymi krokami na drodze do kupna mieszkania jest określenie budżetu, jakim dysponujesz, lokalizacji, która najbardziej Cię interesuje, wielkości mieszkania i pochodzenia nieruchomości (rynek wtórny lub pierwotny). W ferworze poszukiwań łatwo zapomnieć o wielu istotnych elementach, które mogą wpłynąć na Twój komfort po przeprowadzce, a o których właściciel mieszkania nie zawsze Cię poinformuje. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby podjąć dobrą decyzję.

W jakich dzielnicach Krakowa najchętniej chcemy mieszkać?

Kraków jest drugim największym rynkiem nieruchomości w Polsce. Potwierdzają to ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że w Stolicy Małopolski od stycznia do lipca br. oddano do użytkowania 6025 lokali mieszkalnych. Pierwsze miejsce zajęła Warszawa z wynikiem 8468 mieszkań.

O czym należy pamiętać wynajmując mieszkanie?

Właśnie rozpoczyna się najgorętszy okres na rynku wynajmu mieszkań. Na przełomie września i października większość studentów poszukuje nowego lokum, co przekłada się najczęściej także na wahania cen. Jak bezpiecznie znaleźć wartościową ofertę? O co zapytać, aby spełniła ona nasze oczekiwania i nie zrujnowała domowego budżetu? Poza skrupulatnością, znajomością prawa oraz cierpliwością, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych

Inwestycja w akcje jest zbyt ryzykowna. Obligacje dają niewielki zysk. Najwyższe oprocentowanie lokat sięga niewiele ponad 3%. Czy więcej można zyskać inwestując na rynku nieruchomości?


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17422 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 322

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >