Łatwy montaż zaworu czerpanego

Łatwy montaż zaworu czerpanego

Montowany na zewnątrz budynku zawór czerpalny to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, gwarantujące dostęp do wody do celów podlewania ogrodu czy mycia samochodu. Czytaj dalej

 

Wieczny zawór czerpalny – SCHELL POLAR II

Jego bezawaryjne funkcjonowanie wymaga jednak regularnego opróżniania części instalacji z wody, która zamarzając, może doprowadzić do zniszczenia armatury. Takiego ryzyka można uniknąć, stosując tzw. zawór długi, który nie wymaga odwadniania.

 

Armatura czerpalna montowana na zewnątrz jest wystawiona na działanie warunków zewnętrznych i ujemne temperatury, dlatego tak ważne jest jej dokładne odwodnienie w sezonie jesienno-zimowym i wczesną wiosną. Zamarzająca woda zwiększa swoją objętość, powodując niszczenie mechanizmu. Najlepszym sposobem na uniknięcie czasochłonnego, ręcznego zamykania dopływu wody jest montaż mrozoodpornej armatury SCHELL POLAR II. Dzięki starannie przemyślanej konstrukcji pełne odwodnienie mechanizmu następuje w momencie zakręcenia pokrętła umieszczonego na korpusie. Zawór został dodatkowo wyposażony w specjalny mechanizm na klucz, który uniemożliwia uruchomienie armatury przez osoby trzecie.

 

 

Czytaj również: Wpływ wody na skórę

Rozwiązanie z automatycznym odwodnieniem


W odróżnieniu od standardowej armatury czerpalnej, zawór długi zamyka się na końcu obudowy. Dzięki temu jego korpus pozostaje wypełniony wodą tylko do granicy ogrzewanego pomieszczenia. Natomiast część zaworu, która znajduje się w ścianie i na zewnątrz pomieszczenia, jest automatycznie odwadniana w momencie zamknięcia armatury. Dopływ wody można trwale odciąć za pomocą pokrętła lub przekręcając głowicę przy użyciu znajdującego się w komplecie klucza. Drugie z rozwiązań jest szczególnie użyteczne w przypadku obiektów użytkowanych sezonowo, jak np. domki letniskowe. Aby uniemożliwić jakąkolwiek manipulację przy zaworze przez osoby niepowołane, można zdemontować pokrętło. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stopów mosiądzu rozwiązanie jest bardzo żywotne, a jego wysoką szczelność gwarantują wytrzymałe uszczelnienia typu O-ring.

 


Czytaj również: Woda najwyższej jakości

 

Łatwy montaż


Zawór SCHELL POLAR II został zaprojektowany z myślą o szybkiej i łatwej instalacji, bez względu na rodzaj i grubość ściany. Mechanizm zaworu znajduje się w mosiężnym korpusie, który umieszcza się w odpowiednio przygotowanym przepuście w murze, którego spadek powinien wynosić 1º. Prefabrykowane rozwiązanie jest przystosowane do montażu w standardowej ścianie o grubości od 200 do 500 mm. W zależności od indywidualnej sytuacji montażowej można przyciąć korpus do wymaganej długości. Od wewnętrznej strony budynku należy zapewnić przyłącze wodne do podłączenia zaworu. W przypadku wymiany instalacji zawór podłącza się do istniejącego wyprowadzenia za pomocą kształtki gwintowanej G ½. Ostatnim krokiem montażowym jest nałożenie armatury czerpalnej i rozety na zewnętrzny mechanizm zaworu.

Źródło: schell / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17906 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >