Łazienka nie musi być biała – ocieplaj przestrzeń kolorami i nie tylko…

Łazienka nie musi być biała – ocieplaj przestrzeń kolorami i nie tylko…

W aranżacji łazienki w naturalny sposób pojawia się, a często nawet dominuje, biel, do tego najmodniejsze obecnie trendy każą skupiać się na stonowanych barwach i minimalizmie w wystroju wnętrza. Jak w tej sytuacji sprawić, aby łazienka nie była tylko skromnym, sterylnym pomieszczeniem? Czytaj dalej

 

Ciepła i subtelności można jej dodać na wiele sposobów. Przestrzeń staje się bardziej przyjazna między innymi dzięki właściwemu oświetleniu, matowym powierzchniom, roślinom, barwnym dodatkom, tkaninom, owalnym kształtom, drewnianym elementom we wnętrzu, a także ciepłej kolorystyce.


Modny, ciepły beż i brąz

Barwy ziemi, drewna, piasku to kolory natury, które świetnie łagodzą „surowość” ceramiki i armatury łazienkowej. Wnętrze zyskuje dzięki nim na przytulności, a kolorystyka jest na tyle bezpieczna aranżacyjnie, że łatwo dopasować do takich ścian i podłóg zarówno meble, jak i dodatki. W łazience bardzo dobrze sprawdzają się płytki ceramiczne przypominające wyglądem naturalny kamień.


Travertino Silver by My Way - Łazienka, Salon, Przedpokój

Łazienkowe płytki ścienne i podłogowe imitujące trawertyn (fot. Ceramika Paradyż).

 

Przyjazna, beżowo – brązowa kolorystyka ścian może jeszcze bardziej ocieplać wnętrze, jeśli „podbije się” ją odpowiednim wzorem, na przykład motywem patchworkowym, który często gości obecnie w swojskich wnętrzach urządzanych w stylu eko.


Adaggio/Adago - Łazienka

Płytki ceramiczne inspirowane stylistyką patchworku i wiklinowej wyplatanki (fot. Kwadro Ceramika).


„Miękkości” i przytulności dodaje przestrzeni nie tylko ciepły brąz, ale również subtelny, kwiatowy deseń płytek w korespondujących z brązem odcieniach.


Doppia/Doppio - Łazienka

Beż i brąz oraz oryginalne dekoracje ścienne o strukturalnej powierzchni (fot. Kwadro Ceramika).

 

Czytaj również: Łazienka komfortowa i ponadczasowa


Biała łazienka nie wygląda na zimną i sterylną, jeśli podłoga w takim wnętrzu wykonana jest z drewna lub płytek drewnopodobnych, najlepiej w ciepłym, czekoladowym lub na przykład miodowym odcieniu albo w pięknym kolorze drzewa orzechowego. Pomagają również drewniane dodatki.


Drewno, drewno, drewno…

Drewniane elementy wystroju wnętrza zawsze ocieplają przestrzeń. Pasują one również – wbrew pozorom – do śnieżnobiałej ceramiki i zimnej, srebrnej armatury łazienkowej. Drewno wspaniale komponuje się z bielą, a także z najmodniejszymi teraz, minimalistycznymi szarościami i beżem. Jest uniwersalne, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się je obecnie w różnych, topowych stylach aranżacyjnych.


Noce by My Way - Łazienka, Salon, Przedpokój

Płytki o satynowej powierzchni imitujące deski z drzewa orzechowego (fot. Ceramika Paradyż).


Modne, eleganckie, surowe wnętrza w stylu industrialnym, bazujące na tak zwanej cementowej stylistyce, bardzo dobrze komponują się z elementami drewnianymi, które czynią taką szarą, minimalistyczną przestrzeń przyjaźniejszą.


Andante/Andee - Łazienka

Modna, industrialna szarość „ocieplona” drewnem (fot. Kwadro Ceramika).


Żółcienie, pomarańcze i czerwienie

Typowe, ciepłe i przy tym bardzo energetyczne barwy to czerwień, pomarańcz i kolor żółty. Dodają one wnętrzom charakteru i ocieplają przestrzeń, ale też nieco ją pomniejszają, jeżeli dominują w pomieszczeniu. Zazwyczaj nie stosuje się ich w monochromatycznych aranżacjach łazienek, ponieważ nadmiar tych barw może być trochę przytłaczający i zbyt pobudzający. Najczęściej czerwone, żółte lub pomarańczowe są tylko wybrane elementy, dla których wspaniałe tło stanowi jakaś neutralna barwa.


Zonda/Zon - Kuchnia, Łazienka, Salon, Przedpokój

Ocieplający wnętrze żółty kolor na jednej ze ścian łazienki (fot. Ceramika Paradyż).


Sprawdzone są kompozycje maksymalnie dwóch / trzech nasyconych barw z bazową szarością, czernią lub bielą we wnętrzu łazienki.


Reflette - Kuchnia, Łazienka

Białe wnętrze wzbogacone mozaiką ciepłych kolorów (fot. Ceramika Paradyż).


Przytulne tkaniny i obłości

Fantazyjnie udrapowana firana w oknie łazienki, zasłona z miękkiej, lejącej tkaniny w pokoju kąpielowym, a nawet ścienne płytki ceramiczne o fakturze naśladującej splot różnych tkanin sprawiają, że sterylna przestrzeń zyskuje przyjazne oblicze. Szczególnej subtelności i ciepła dodają jej jeszcze zazwyczaj obłe kształty: okrągłe lustra, wanny czy dekory.


Attiya - Łazienka, Salon, Przedpokój

Płytki ścienne inspirowane strukturą tkaniny (fot. Ceramika Paradyż).

 

Czytaj również: Czy szkło w łazience to bezpieczne rozwiązanie?


Belat/Belato - Łazienka, Salon, Przedpokój

Obłe kształty dominujące w aranżacji (fot. Ceramika Paradyż).


Zieleń, złoto i dodatki

Niezależnie od stylu wnętrza i dominującej w nim kolorystyki, rośliny zawsze czynią pomieszczenie ciekawszym i przyjaźniejszym dla oka. Przestrzeń łazienkową skutecznie i efektownie ocieplają również złote lub mosiężne dodatki.


Bellicita/Purio - Łazienka

Wyrazisty, ciepły akcent dekoracyjny w jasnym wnętrzu łazienki (fot. Ceramika Paradyż).


Modul/Purio - Łazienka

Zieleń i drewno dodające chłodnej aranżacji nieco ciepła (fot. Ceramika Paradyż).


Elanda/Elando - Kuchnia, Łazienka

Złota armatura w biało – beżowej łazience (fot. Ceramika Paradyż).


O czym jeszcze warto pamiętać?

Chcąc urządzić ciepłe wnętrze lub mając zamiar ocieplić nieco aranżację białej łazienki, dobrze mieć na uwadze także – poza odpowiednią kolorystyką, kształtami, fakturami i dodatkami – dobór „miękkiego”, ciepłego światła oraz zastosowanie matowego, a nie przejrzystego szkła (na przykład w kabinie prysznicowej).



Więcej aranżacji na www.kwadroceramika.com

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 


Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >