Magnetyczne zamki do drzwi

Magnetyczne zamki do drzwi

Ofertę nowej kolekcji magnetycznych zamków wyróżnia wyjątkowo cichy zatrzask. Dzięki temu świetnie sprawdzą się one zarówno w biurach, jak i mieszkaniach. Uniwersalny i ponadczasowy design zamków oraz ich prosta forma sprawiają, że okucia te bez problemu wkomponują się w dowolną aranżację. Czytaj dalej

 

Erice Line Magnetic firmy CDA Polska to dwa modele zamków różniących się od siebie kształtem. Wariant TGML35S charakteryzuje się lekko zaokrąglonym bokiem, natomiast TGML15S ma minimalistyczny, prostokątny kształt. W ramach kolekcji do każdego z nich przewidziano spójną pod względem designu przeciwkasetę. Seria obejmuje także specjalne zaczepy dedykowane zamkom, przydatne w sytuacji, gdy drzwi zostaną zamontowane w ościeżnicy.


magnetyczne zamki do drzwi

 

Czytaj również: Dom w stylu rustykalnym - klamki, okucia i estetyczne dodatki dopełnią sielski klimat

 

W przeciwieństwie do standardowych zamków, ich magnetyczny wariant posiada bolec, które pozostaje schowany wewnątrz kasety, gdy drzwi są otwarte. Wysuwa się on samoczynnie dopiero wtedy, gdy skrzydło zostanie zamknięte. Odpowiada za to niewielki, specjalny magnes znajdujący się w przeciwkasecie. Powoduje on ryglowanie zamka dopiero po spasowaniu się z ościeżnicą. Dzięki temu jego języczek nie wchodzi w kontakt z profilami lub ścianami w czasie zamykania drzwi.


magnetyczne zamki do drzwi

 

Czytaj również: Elektroniczny zamek, przeznaczony do szklanych drzwi

 

Z uwagi na sposób funkcjonowania zamków, okucia Erice Line Magnetic świetnie sprawdzą się przy każdym rodzaju skrzydła drzwiowego. Będą odpowiednie do montażu na szkle o grubości 8, 10 lub 12 mm. Dostępne są w wykończeniu anoda, satyna, a także eleganckim anoda czarna, która wyróżnia się matowym, głębokim kolorem. Oba modele posiadają otwór na wkładkę oraz klamkę.


Źródło: Insight PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17669 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >