Markizy – rozwiązanie problemu szybko nagrzewających się pomieszczeń

Markizy – rozwiązanie problemu szybko nagrzewających się pomieszczeń

Zbyt wysoka temperatura pomieszczeń biurowych lub mieszkalnych powoduje obniżenie efektywności pracy. Szczególnie w okresie letnim biura w budynkach firmowych albo domowe szybko się nagrzewają z powodu intensywnego promieniowania słonecznego. Czytaj dalej

 

Według zaleceń przepisów BHP (§ 30 rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów BHP) temperatura przy pracach biurowych nie powinna przekraczać 30°C. Dla wydajnej pracy umysłowej średnie wartości temperatury nie powinny odbiegać od przedziału 24–28°C. Kiedy panują upały, utrzymanie stabilnych temperatur w pomieszczeniach jest bardzo kłopotliwe, szczególnie dla pracodawców lub właścicieli własnych biur zlokalizowanych w biurowcach i prywatnych domach. Wielu przedsiębiorców ratuje się klimatyzacją, jednak tego typu urządzenia generują koszty w postaci dużego zużycia prądu, a do tego powodują liczne dolegliwości wśród pracowników – w tym przeziębienia i schorzenia wywołane suchym powietrzem. Alternatywą dla klimatyzatora jest markiza montowana po zewnętrznej stronie okna, która skutecznie ogranicza promieniowanie słoneczne i obniża temperaturę w pomieszczeniu.

 

Markizy – rozwiązanie problemu szybko nagrzewających się pomieszczeń

 

Problem wysokich temperatur we wnętrzach

Upalne i słoneczne dni są zmorą pracowników biurowych, podobnie jak ludzi w ich własnych domach. Wysokie temperatury mocno spowalniają procesy myślowe, redukują efektywność pracy i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Klimatyzatory wprawdzie obniżają temperaturę w biurach czy domach prywatnych, jednak ich używanie ma skutki uboczne. Do najbardziej znanych należą wysuszone spojówki i wielotygodniowe, niedające się wyleczyć przeziębienia.

 

Markizy – rozwiązanie problemu szybko nagrzewających się pomieszczeń

 

Czytaj również: Sposób na obniżenie temperatury we wnętrzu - rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe

 

Skąd wynika problem z wysokimi temperaturami w budynkach? Odpowiada za niego efekt podobny do tego obserwowanego w szklarni – energia promieni słonecznych nagrzewa wnętrza, przy czym szyby nie pozwalają na ucieczkę ciepła. Powoduje to podniesienie temperatury pomieszczenia przy zamkniętych oknach nawet do 45–50°C. Według szczegółowego raportu z badań skuteczności ochrony przed nagrzaniem pomieszczeń za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych, przeprowadzonych w Dziale Badań i Rozwoju firmy FAKRO, zastosowanie markiz zewnętrznych jest do 8 razy skuteczniejszą ochroną przed nagrzewaniem niż roleta wewnętrzna zacieniająca.

 

Markizy i ich niecenione zalety

Markizy to zewnętrzne zasłony okienne zbudowane z włókna szklanego powlekanego PCW. Materiał, z którego wykonuje się markizy, jest odporny na czynniki atmosferyczne. Działanie materiału opiera się na absorbcji promieni słonecznych i ich odbiciu. Dzięki temu promienie słoneczne nie przyczyniają się do nagrzewania pomieszczenia. Markizy absorbują nawet do 94% promieniowania słonecznego, co może powodować obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczenia o 10 stopni Celsjusza. Całości konstrukcji dopełniają profile – prowadnice. Markizy można  zamontować na oknach w biurach i domach.

 

Obniżanie temperatury pomieszczenia nie jest jedyną zaletą markiz. Mogą one skutecznie odbić promieniowanie , jednak nie ograniczają w znacznym stopniu dostępu światła. Dzięki markizom osoby pracujące w biurze i zwykli domownicy mogą cieszyć się naturalnym światłem i obserwować świat za oknem – zależy to od wyboru materiału o określonej przezierności. Markizy w wersji elektrycznej i ZIP są szczelne, dlatego bardzo dobrze chronią pomieszczenie przed owadami – działają jako moskitiery. Wielce istotną ich zaletą jest ochrona prywatności w ciągu dnia przed wścibskimi oczami sąsiadów.

 

Funkcjonalność w promocyjnej cenie

Doświadczeni producenci, tacy jak firma FAKRO, oferują markizy zewnętrzne sterowane ręcznie lub w sposób zautomatyzowany. Poszczególne warianty elektryczne mogą być sterowane pilotem lub specjalnym przełącznikiem ściennym. Jednak najlepszą formą sterowania jest inteligentna technologia automatycznej obsługi zasilana energią słoneczną (VMZ Solar). Specjalny układ elektroniczny i panel fotowoltaiczny regulują napływ promieni słonecznych. Podczas gorącego i słonecznego dnia system automatycznie zasłoni okna markizami, natomiast przy wysokim stopniu zachmurzenia uniesie je.

 

Markizy – rozwiązanie problemu szybko nagrzewających się pomieszczeń

 

Producent przygotował również specjalną promocję „cashback” obowiązującą w terminie 10 czerwca – 30 września 2019 roku. Przy zakupie markiz w promocji można otrzymać zwrot 100 zł lub 200 zł za sztukę, przy czym maksymalny próg zwrotu to kwota 1200 zł. Promocja obowiązuje przy zakupie minimum dwóch i maksymalnie sześciu egzemplarzy markiz. Aby wziąć udział promocji, należy do 31 października 2019 roku zarejestrować zakup na stronie producenta przez formularz zgłoszeniowy e-mail i dołączyć dowód zakupu. Zwrot określonej kwoty nastąpi w terminie 20 dni roboczych po pozytywnej weryfikacji.

 

Problem wysokich temperatur w pomieszczeniach biurowych i domowych można łatwo rozwiązać dzięki markizom do okien dachowych lub pionowych. Poza tym markizy do okien pionowych zabezpieczają  wnętrze przed insektami i osłaniają przed wzrokiem wścibskich sąsiadów w ciągu dnia. Są wygodne w użytkowaniu i nie ograniczają dopływu naturalnego światła do miejsca pracy. Markizy są także zdrowsze od klimatyzatora i tańsze w eksploatacji.

 

Więcej na ten temat tutaj>>

 

Czytaj również: Wymiana okien z dofinansowaniem w ramach programu - Czyste Powietrze

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • niesolidni, oszuści i kanciarze - poszukiwani Liczba postów: 1076 Grupa: Firmy budow... Właśnie, czy jest jakaś strona, która gromadzi nieuczciwe firmy czy osoby, które po prostu nie podchodzą do swoich obowiązków profesjonalnie? Chętnie bym się z....
  • Beton towarowy Liczba postów: 6 Grupa: Firmy budow... Jak na razie to nikt panu w tym wątku nie pomógł.To naprawdę jest bardzo źle. __________________________________ _______________ tanie przeprowadzki Kraków
  • Cięcie betonu- kogo wybrać? Liczba postów: 6 Grupa: Firmy budow... Tutaj na pewno mogę polecić Wam, żebyście wzięli pod uwagę ofertę przygotowaną przez firmę https://ciw.org.pl/ która wykonuje cięcie i wiercenie w betonie. Zaws...
  • Nowoczesne narzędzia Liczba postów: 89 Grupa: Budowa i re... Jeśli chcemy kupić naprawdę dobre narzędzia, które posłużą nam przed długie lata liczyć się musimy z ich ceną, ale jestem zdania, że warto wydać te kilkadziesią...
  • Miary ze stali nierdzewnej Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16187 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >