Materac do spania  - kieszeniowy, sprężynowy czy z pianki, który będzie najwygodniejszy?

Materac do spania - kieszeniowy, sprężynowy czy z pianki, który będzie najwygodniejszy?

Odpowiedni materac jest kluczowym elementem dla dobrego, fizycznego i psychicznego samopoczucia w ciągu dnia. Komfortowy, zdrowy i przyjemny sen pozwala naszemu organizmowi zregenerować się i odprężyć – właściwy wypoczynek nocą przekłada się na nasze samopoczucie za dnia. Kupując materac, stajemy przed wyborem surowca, z jakiego go wyprodukowano. Warto zdecydować się na taki, który sprosta naszym indywidualnym wymaganiom. Czytaj dalej

 

Wybierając materac, stajemy przed wyborem surowca, z jakiego jest wykonany. Jakie właściwości ma pianka termoelastyczna? Co to znaczy, że materac jest „kieszeniowy”? Wyjaśnia ekspert z Fabryki Materacy JANPO


materac do spania kieszeniowy, sprężynowy czy z pianki

 

Lateks dobry dla alergików

Lateks to naturalny surowiec z mleczka kauczukowego. Jedną z największych zalet materacy lateksowych są ich ekologiczne właściwości. – Są antybakteryjne i antygrzybiczne oraz nie gromadzą kurzu. To doskonały wybór dla tych, którzy borykają się z problemem alergii oraz osób o obniżonej odporności: seniorów, dzieci i chorych – mówi Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy JANPOL.

 

Jedną z największych zalet materacy lateksowych są ich ekologiczne właściwości

Czytaj również: Jakie łóżko jest najbardziej praktyczne w sypialni - tapicerowane, drewniane czy metalowe?

 

W połączeniu z syntetycznym lateksem, materac zyskuje niezwykłą elastyczność i trwałość struktury.


Nowa odsłona materacy sprężynowych

Wyjątkową jakość snu zapewniają materace kieszeniowe. Bazują na sprężynach, z których każda jest umieszczona w oddzielnej kieszonce. – Ugięcie jednej sprężyny nie wpływa na pozostałe. Materac kieszeniowy zapewni więc doskonały komfort parom i dopasowanie do kształtu ciał, zwłaszcza, jeśli ciężar jednej osoby znacząco różni się od drugiej – zauważa specjalista Fabryki Materacy JANPOL.

 

Wyjątkową jakość snu zapewniają materace kieszeniowe

 

Pianka, która otula

Materace piankowe to jedna z najszerszych grup materacowych w branży. Na szczególną uwagę zasługują technologie pianki termoelastycznej i Plantpur. – Oznacza to, że dopasowuje się do kształtów ciała pod wpływem nacisku oraz jego temperatury. Natomiast Plantpur to pianka zawierająca nawet do 50 proc. oleju roślinnego. Najbardziej ekologiczne, autorskie rozwiązanie – wyjaśnia Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy JANPOL. Materac z pianki Plantpur daje poczucie otulenia, idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała i zapewnia wyjątkowy komfort.

 

Czytaj również: Wygodne łóżka w eleganckim, angielskim stylu

 

materac piankowy dopasowuje się do kształtów ciała pod wpływem nacisku oraz jego temperatury

Źródło: Sfera Group / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16669 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >