Miedziane schody we Florencji

Miedziane schody we Florencji

Galeria zaprojektowana przez architekta i malarza Giorgio Vasari początkowo mieściła prywatne kolekcje dzieł sztuki, zgromadzone przez ród Medicich.

 

Dziś uważana jest za pierwsze na świecie muzeum sztuki, które odwiedza ponad 1.5 miliona osób rocznie. Koneserzy sztuki z całego świata znają galerię z kolekcji zawierającej „Wiosnę” i „Narodziny Wenus” Botticellego czy „Wenus z Urbino” Tycjana. W projekcie renowacji i rozbudowy wykorzystano miedź aby uzyskać harmonijne połączenie z renesansowym stylem.

 

Czytaj również: Jak zamontować schody? Instrukcja montażu schodów

 

Galeria Uffizi jest jednym z najważniejszych na świecie muzeów sztuki włoskiej, a w szczególności sztuki renesansowej. Na to miano składa się przede wszystkim kolekcja dzieł wybitnych artystów, takich jak: Leonardo da Vinci, Giotto di Bondone, Michał Anioł, Botticelli, Piero della Francesca, Caravaggio i Rafael Santi.
Architekt Adolfo Natalini wybrał miedź na materiał schodów aby połączyć renesansowy styl galerii ze schodami, które mają istotne znaczenie wizualne w ukończonej już części projektu renowacji. Miedź jest materiałem wszechstronnym, który może być formowany na wiele sposobów i harmonijnie współgrać z szeroką gamą rozwiązań architektonicznych. 

 

 

Nowe miedziane schody znajdują się na dziedzińcu Vecchia Posta (Court of Vecchia Posta)   i jak opisuje je architekt są elementem architektonicznym „na kształt wieży z kamienia z wielkimi otworami, przez które przeziera rząd schodów z polerowanego mosiądzu.” Schody dodatkowo pełnią funkcję drogi ewakuacyjnej, co jest ważne dla rozbudowy galerii i przewidywanej większej liczby odwiedzających.

 

Czytaj również: Schody w mieszkaniu - jak odpowiednio dobrać schody do naszego wnętrza


Główną cechą schodów jest ich ciemnobrązowa barwa i „antyczny” wygląd uzyskany poprzez odpowiednie polerowanie miedzi, stosowane już w okresie Renesansu. To specjalne polerowanie, wykonane ręcznie przez mistrzów rzemieślnictwa, nadaje konstrukcji schodów niepowtarzalny wygląd i idealnie komponuje się z majestatycznym charakterem galerii. 

 

 

Źródło: Profile / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 14510 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • tworzywa Liczba postów: 36 Grupa: Firmy budow... Ja od ponad roku współpracuję z firmą www.galwanizer.pl. Najczęściej wykonują dla mnie srebrzenie stali oraz chromowanie tworzyw sztucznych. Posiadają ogromne d...
  • Nowy wózek widłowy Liczba postów: 53 Grupa: Budowa i re... Polecam zapoznać się z ofertą firmy https://euroczesci.pl/, która oferuję sprzedaż części ido wózków widłowych oraz oferują wózki widłowe oraz paletowe.
  • Koszt hali magazynowej Liczba postów: 697 Grupa: Moja budowa Ciężko określić jednoznaczne koszty ponieważ na końcową sumę wpływa wiele czynników. Podczas budowy hali korzystałem m.in. z usług firmy www.geomapa.info. Specj...
  • Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej? Pr... Liczba postów: 84 Grupa: Budowa i re... Polecam zajrzeć na stronę firmy bramygarazowe.olbud.info i zapoznać się z ich ofertą. Forma oferuję sprzedaż bram garażowych , przemysłowych oraz okien i drzwi....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19134 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 143

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >