Mieszkanie przy warszawskim metrze

Mieszkanie przy warszawskim metrze

Szybki, sprawny i pewny transport jest kluczowym czynnikiem dla większości młodych ludzi szukających mieszkań w Warszawie. W mieście stołecznym, gdzie przedostanie się z poszczególnych dzielnic do centrum, czy na drugi koniec miasta stanowi nierzadko poważny problem, łatwy dostęp do metra urasta do kluczowego czynnika decydującego o atrakcyjności lokalizacji mieszkania, szczególnie dla pracujących mieszkańców i ich uczących się dzieci. Czytaj dalej

 

Mieszkania przy metrze – czy warto czekać?

 

Wielu deweloperów zachwalając zalety mieszkań oferowanych w ich inwestycjach wymienia lokalizację przy planowanym przedłużeniu II linii metra. Mając na uwadze ślimacze tempo inwestycji (zapowiadany I odcinek II linii metra miał być w pierwotnych planach gotowy na Euro 2012, prawdopodobnie będzie otwarty w lutym 2015 r.) deklaracje o terminach wybudowania przedłużonych odcinków można spokojnie przemnożyć x2 i tylko niepoprawni optymiści mogą brać je na serio. Tym niemniej warto zwrócić uwagę na planowany przebieg przedłużonej trasy, bo za kilka (kilkanaście….) lat mogą one w kluczowy sposób podnieść atrakcyjność mieszkania.

 

Czytaj również: Najcenniejsze Polskie Marki Superbrand

 

 

 

Źródło:  www.metro.waw.pl

Na ten aspekt powinni zwrócić uwagę klienci szukający mieszkań przykładowo na terenie Bemowa czy Białołęki. Okolice ulic Lazurowej, Powstańców Śląskich, czy Połczyńskiej, po podciągnięciu planowanego przedłużenia II linii metra mogą stać się porównywalne pod względem dostępności komunikacyjnej z Bielanami czy z Ursynowem, które dzięki przebiegowi I linii metra postrzegane są jako dzielnice bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Z drugiej strony, na dzień dzisiejszy nie ma planów budowy metra dochodzącego do północno-zachodniej części Białołęki. Stąd perspektywy lokalizacji w okresie najbliższych kilkunastu lat są zdecydowanie korzystniejsze dla Bemowa i osoby rozważające te 2 lokalizacje nie powinny mieć wątpliwości, którą wybrać. W tym jednak miejscu pojawia się kwestia ekonomiczna – ceny mieszkań oferowanych w tych 2 wspomnianych lokalizacjach już dziś uwzględniają czynnik komunikacyjny związany z metrem. Należy więc zadać sobie pytanie, czy warto zapłacić drożej i czekać na obiecaną poprawę dostępności komunikacyjnej przez kilkanaście lat? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a każdy klient odpowie sobie na nie indywidualnie, porównując subiektywną wartość czasu z rzeczywistymi  różnicami cenowymi. Jak dodaje Agata Polińska z serwisu otoDom.pl -ceny mieszkań zlokalizowanych przy ul. Lazurowej na Bemowie zaczynają się od ok. 6,300 zł/mkw., a kończą nawet na poziomie przekraczającym 9 tys. zł/mkw. Dla porównania, poszukujący mieszkań w południowo-zachodniej części Białołęki  - na Tarchominie, muszą liczyć się z porównywalnym poziomem cen.

 

Czytaj również: Najlepszy hotel w Łodzi


Aleksandra Kubicka, serwis otoDom.pl Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

2014-12-19
Źródło: emmerson / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >