Mieszkanie w stanie deweloperskim - dlaczego warto je kupić?

Mieszkanie w stanie deweloperskim - dlaczego warto je kupić?

Polacy na tle Europy przodują w wykupie własnościowych mieszkań, gdyż wg danych Eurostatu z 2019 aż 84% naszych rodaków mieszka “na swoim”. Przyczyną mogą być nasze kulturowe cele - dla większości z nas sukcesem życiowym jest posiadanie własnego mieszkania, szczególnie tego w tzw. nowym budownictwie. Podpowiadamy, czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim i jaką przewagę mają one nad tzw. rynkiem wtórnym. Czytaj dalej

 

Mieszkanie stan deweloperski - nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie dla rodziny

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, masz pewność, że zostało ono zaprojektowane wg najnowszych technologii, biorąc pod uwagę funkcjonalność przestrzeni, praktyczny układ pomieszczeń oraz energooszczędne rozwiązania. Stając się pierwszym właścicielem mieszkania w stanie deweloperskim, nie musisz obawiać się ukrytych wad, niedoskonałości związanych z wykończeniem czy dużych inwestycji, których często wymagają starsze mieszkania. Te, zazwyczaj posiadają zbyt małe i niefunkcjonalne pomieszczenia, a sam ich układ i rozmieszczenie nie dają możliwości stworzenia przestrzeni przyjaznej rodzinie. Brak miejsca na garderobę oraz funkcjonalnych skrytek sprawiają, że starsze mieszkania z rynku wtórnego, pomimo tej samej powierzchni użytkowej, nie dają takich możliwości zorganizowania przestrzeni co mieszkania w stanie deweloperskim.

 

Czytaj również: Mieszkania w pobliżu terenów zieleni coraz chętniej wybierane

 

Mieszkanie w stanie deweloperskim - dlaczego warto je kupić?

 

Mieszkania w stanie deweloperskim - elastyczność w wykończeniu i aranżacji wnętrza

Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera, masz wpływ na to, jak będzie ono wyglądało. We wczesnym etapie masz szansę, zastanowić się, na którym piętrze chcesz mieszkać, ile pokoi potrzebujesz i jak zostanie zaaranżowana przestrzeń. Mnogość inwestycji, które powstają w ostatnich latach, pozwala także wybrać najlepszą dla Ciebie i Twojej rodziny lokalizację. Ta zazwyczaj jest bardzo atrakcyjna - bliskość do punktów handlowych, szkół i komunikacji miejskiej, deweloperzy starannie analizują, gdzie najlepiej będzie się mieszkać.

 

Kameralność mieszkań w stanie deweloperskim

Lata świetności „wielkiej płyty” wymusiły na Polakach mieszkanie na dużych osiedlach, które dziś wydają nam się zbyt mało kameralne. Nowe mieszkania od dewelopera mają dużo więcej przestrzeni wokół, nie są tak blisko osadzone, stąd ich większa kameralność i możliwość zachowania prywatności. Wiele osób zarzuca deweloperom, że tworzą zamknięte przestrzenie, lecz dzięki temu mieszkanie na nowym osiedlu jest dużo bardziej bezpieczne, co powinno być szczególnie ważne dla osób z dziećmi lub seniorów.

 

Kupno mieszkania - bezpieczeństwo transakcji i pomoc przy finansowaniu

Deweloperzy, tacy jak firma Eko Bud Dom, która aktualnie ma w ofercie nowoczesne apartamenty Manhattan oraz domy szeregowe Słoneczne Przedmieście w Czechowicach-Dziedzicach, dokłada wszelkich starań, aby ułatwić osobom, które nie wiedzą jak kupić mieszkanie od dewelopera i jak uzyskać na nie kredyt. Podpisywanie umów oraz rozmowy zawsze odbywają się w sposób klarowny, tak, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom jak największy komfort. Pomocne dla osób, które nie mają doświadczenia z bankami, jest także możliwość skorzystania z usług Doradcy Kredytowego, który współpracuje z firmą deweloperską.

 

Mieszkanie w stanie deweloperskim - dlaczego warto je kupić?

 

Czytaj również: Jak przygotować się do zakupu mieszkania?

 

Mieszkanie od dewelopera, a może z rynku wtórnego? - to pytanie powinno już na starcie zaprzątać naszą głowę, jeśli jesteśmy na etapie zmiany zamieszkania. Nikt za nas nie podejmie tej decyzji, stąd tak ważne, jest rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

Życzymy Udanych Decyzji!

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >