Moduły świeżej wody ze zintegrowaną funkcją kaskadową

Moduły świeżej wody ze zintegrowaną funkcją kaskadową

Zapotrzebowanie na wodę ciepłą w takich miejscach jak obiekty sportowe lub pływalnie to wielkość niemal niepoliczalna. W budynkach użyteczności publicznej czy instalacjach przemysłowych coraz częściej stosuje się moduły świeżej wody ciepłej.

 

Instalacje kaskadowe jako kompletne pakiety


Moduły świeżej wody ze zintegrowaną funkcją kaskadową


Pozwalają one w higieniczny i dostosowany do aktualnego zapotrzebowania sposób dostarczać podgrzaną wodę użytkową. Podgrzewanie wody podczas przepływu pozwala wprawdzie na przerwy w użytkowaniu, ale w przypadku czasowego znacznie zwiększonego zapotrzebowania, system taki może niekiedy dojść do granic wydajności. Właściwym rozwiązaniem tego problemu jest hydrauliczne połączenie ze sobą w układzie Tichelmanna kilku węzłów świeżej wody ciepłej, sterowanych za pomocą funkcji kaskadowej. Dlatego firma Taconova poszerza swoją ofertę produktów z zakresu techniki systemowej o węzły kaskadowe do świeżej wody ciepłej ze zintegrowaną funkcją kaskadową.


Węzły TacoTherm Fresh Mega K i TacoTherm Fresh Tera K są od razu wyposażone w regulator kaskadowy wraz z interfejsem CAN-BUS, zawór strefowy oraz niezbędny zestaw czujników zbiorników. Pracują one w trybie nadrzędny-podległy: węzeł nadrzędny przy temperaturze dopływu oraz Delta T w wysokości 50 K zapewnia (w zależności od wersji) znamionową wydajność poboru do 22 l/min (TacoTherm Fresh Mega) lub do 32 l/min (TacoTherm Fresh Tera). Oba dodatkowe węzły są włączane rotacyjnie, w zależności od zapotrzebowania przez regulator kaskadowy. W celu zapewnienia komfortu korzystania z ciepłej wody oraz dezynfekcji termicznej istnieje możliwość sterowania zewnętrzną pompą obiegową przez regulator kaskadowy.

Czytaj również: Bezproblemowy montaż w dowolnym momencie

 

 

Czytaj również: Nowa jakość wody

 

 

 

 

 

Źródło: taconova / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19298 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 268

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >