Montaż siatki leśnej - jak to zrobić?

Montaż siatki leśnej - jak to zrobić?

Siatka ogrodzeniowa leśna wykorzystywana jest jako tani sposób ogrodzenia lasu, pola czy budowy. Czynnik ekonomiczny jest tu bardzo istotny. Warto jednak zaznaczyć, że profesjonalne siatki leśne charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością oraz zapewniają optymalne wskaźniki ochrony przed dostępem na ogrodzony teren. Wykorzystanie siatki leśnej jako ogrodzenia cieszy się dużą popularnością. Montaż siatki leśnej nie jest skomplikowany. Przed przystąpieniem do montażu należy jednak poznać kilka istotnych zasad. Czytaj dalej

Ogrodzenie z siatki leśnej: od czego zacząć?

Siatka ogrodzeniowa leśna jest montowana w nieco odmienny sposób niż klasyczna siatka ogrodzeniowa. Montaż jest zdecydowanie łatwiejszy, jednakże precyzja jest tutaj kluczowa i zapewnia ona zarówno długi okres użytkowania siatki, jak i pełne bezpieczeństwo i stabilność ogrodzenia. Montaż siatki leśnej odbywa się na specjalnie przygotowanych do tego słupkach. Chcąc dodatkowo zapewnić przyjemne wrażenia wizualne warto zakupić specjalny rodzaj siatki, jak na przykład siatka leśna ocynkowana. Ważnym walorem tego rozwiązania jest także większa odporność na czynniki atmosferyczne. Kluczowym działaniem jest prawidłowe rozmieszczenie oraz zamontowanie słupków do siatki leśnej. 

 

Montaż siatki leśnej - jak to zrobić?

Fot. pixabay.com


Montaż i rozmieszczenie słupków do siatki leśnej

Montaż słupków rozpoczyna się od wyznaczenia ich rozmieszczenia. Siatka leśna nie wymaga zbyt gęstego ich występowania. Optymalną odległością dla słupków przy montażu siatki leśnej są 3 metry. Słupki należy wkopać w ziemię na głębokość około 50 centymetrów. Słupki narożne natomiast powinny zostać wkopane na głębokość około 70-80 centymetrów oraz muszą mieć dodane zastrzały.

 

Montaż siatki leśnej do słupków betonowych

Siatka leśna może być montowana do słupków betonowych. To rozwiązanie jest jednak najbardziej obciążające finansowo i czasowo, dlatego decyduje się na nie najmniej osób.

 

Montaż siatki leśnej do słupków metalowych

Słupki metalowe stosowane są częściej, zarówno do montażu siatki leśnej, jak i ogrodzeniowej. Dostępne są także specjalne słupki metalowe przeznaczone wyłącznie do montażu siatek leśnych. Rozwiązanie to również wymaga zwiększonych nakładów pieniędzy. Słupki metalowe należy wkopać w ziemię według powyższych wytycznych. Najbardziej optymalnym sposobem jest ich zabetownowanie. Nie jest to jednak działanie konieczne. Montowanie siatki na słupkach metalowych odbywa się z użyciem specjalnego cienkiego drutu.

 

Montaż siatki leśnej na słupkach drewnianych

Wykorzystanie słupków drewnianych to najczęściej stosowany sposób przy montażu siatki leśnej. Słupki wkopuje się w ziemię na głębokość około 50 centymetrów, natomiast słupki narożne na głębokość około 70-80 centymetrów i uzupełnia je o zastrzały, które również należy wkopać w ziemię. Montaż siatki leśnej na słupkach drewnianych odbywa się z wykorzystaniem skrobli lub gwoździ wygiętych w literę u.

 

Naciąganie siatki leśnej

Montaż siatki leśnej nie wymaga zastosowania dodatkowych drutów. Naciąganie siatki należy prowadzić od razu podczas jej montażu do słupków. Trzeba także pamiętać, że w trakcie instalacji nie wolno blokować siatki na słupkach pośrednich. Jej zablokowanie może prowadzić do pękania siatki. Niezwykle istotna jest dokładność naciągania siatki leśnej na słupkach. Odpowiednie zamontowanie siatki pozwoli służyć jej nawet przez wiele lat.

 

Czytaj również: Plac budowy należy zawsze odgrodzić

 

Montaż siatki leśnej - jak to zrobić?

Fot. pixabay.com

 

Siatka ogrodzeniowa leśna - gdzie kupić w dobrej cenie?

Decydując się na wykonanie ogrodzenia lasu, pola, placu budowy lub innego terenu warto zainwestować w takie rozwiązanie, jak siatka ogrodzeniowa leśna. Cena za montaż ogrodzenia z siatki leśnej jest niezwykle przystępna. Chcąc jednak zapewnić długotrwałe użytkowanie i najwyższy poziom bezpieczeństwa grodzonego terenu, warto zakupić sprawdzone produkty. Doświadczony producent i dystrybutor siatek leśnych, które docenione zostały przez rzesze klientów, to firma Zampol (www.zampol24.pl). Oferta firmy zapewnia szeroki wybór siatek leśnych o różnych rozmiarach oraz niezbędnych akcesoriów do przeprowadzenia montażu. Produkty Zampol to najwyższa jakość, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo. Personel firmy Zampol to wykwalifikowani fachowcy i doradcy, którzy pomogą w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań. Rozważając inwestycję w siatkę ogrodzeniowa leśną warto skorzystać z oferty i doradztwa firmy Zampol.  

 

Czytaj również: Ogrodzenia tymczasowe - praktyczny element każdej inwestycji

 

Montaż siatki leśnej - jak to zrobić?

Fot. pixabay.com

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16259 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 251

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >