Muzeum poświęcone alpinistom  -  wyjątkowy projekt autorstwa Zahy Hadid i Petera Irmschera

Muzeum poświęcone alpinistom - wyjątkowy projekt autorstwa Zahy Hadid i Petera Irmschera

MMM Corones to najnowsze i ostatnie muzeum w szeregu Messner Mountain Museum znajdujące się na szczycie płaskowyżu Kronplatz w Dolomitach. To niezwykłe, wbudowane w górę muzeum poświęcone jest alpinistom, którzy stworzyli historię wspinaczek wysokogórskich.

 

Muzeum Corones zostało zaprojektowane przez światowej sławy architektów Zahę Hadid i Petera Irmschera. Budynek doskonale wtapia się w otoczenie i płynnie łączy z górą, respektując otaczający krajobraz.

 

MMM Corones to najnowsze i ostatnie muzeum w szeregu Messner Mountain Museum

 

Jedność z górą

Zainspirowany górą, główny projektant, Peter Irmscher przeniósł szorstkość skały do wnętrza muzeum, zapewniając w ten sposób ciągłość wizualną. - Projekt został całkowicie podporządkowany zespoleniu wnętrza z naturą  – mówi Peter Irmscher.

 

Muzeum w górze  - zachwycający obiekt autorstwa Zahy Hadid i Petera Irmschera

MMM Corones to najnowsze i ostatnie muzeum w szeregu Messner Mountain Museum znajdujące się na szczycie płaskowyżu Kronplatz w Dolomitach

 

Powierzchnie wyciszające

Nie chcąc rezygnować z wizji monolitycznej konstrukcji, architekci wybrali płyty sufitowe ROCKFON® Mono® Acoustic, ponieważ idealnie pasowały do charakteru góry i pozwoliły na uzyskanie komfortu akustycznego pomimo twardych powierzchni.  - Trendy we współczesnej architekturze to materiały surowe i jednolite powierzchnie. Produkty ROCKFON Mono Acoustic doskonale odpowiadają tym trendom i możliwościom projektowania z uwzględnieniem akustyki – mówi architekt.

 

To niezwykłe, wbudowane w górę muzeum poświęcone jest alpinistom, którzy stworzyli historię wspinaczek wysokogórskich

Muzeum Corones zostało zaprojektowane przez światowej sławy architektów Zahę Hadid i Petera Irmschera

 

Ponad 1000 m² sufitu ROCKFON Mono Acoustic pozwoliło projektantowi zrealizować koncepcję artystyczną i pokonać akustyczne wyzwanie monolitycznej architektury. Całość satysfakcjonuje twórców i zachwyca odwiedzających.

 

Budynek doskonale wtapia się w otoczenie i płynnie łączy z górą, respektując otaczający krajobraz.

Muzeum Corones zostało zaprojektowane przez światowej sławy architektów Zahę Hadid i Petera Irmschera

Źródło: NiebieskiOcean / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 23 Grupa: Innowacje w... A co myślicie o przeszklonych elewacjach coś jak wykonują tutaj http://www.alsal.com.pl/oferta/systemy-e lewacyjne/ co prawda takie elewacje głównie są wykonywan...
  • Stalowe hale Liczba postów: 97 Grupa: Innowacje w... Spójrzcie sobie na ofertę firmy LLentab - firma z ogromnym doświadczeniem w stawianiu hal stalowych, ale nie bojąca się nowoczesnych rozwiązań.
  • Projekt hali magazynowej Liczba postów: 25 Grupa: Innowacje w... Pamiętaj jedynie, żeby w projekcie hali od razu pod uwagę wziąć wagę, np. taką: http://gawag.pl/ i żeby była odpowiednia do tego, w jakiej dziedzinie chcesz pro...
  • Domy jak z bali Liczba postów: 14 Grupa: Innowacje w... W kwestii ciekawych projektów domów z z bali, ale naprawdę kompleksowo wykonanych, polecam również www.DomyzBali.pl chętnie pomożemy i doradzimy :)
  • Jaka klimatyzacja? Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... A myslałeś o rekuperacji moim zdaniem będzie to lepsze rozwiązanie niż klimatyzacja :P

Ostatnio na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 16952 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 371

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >