Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

2019 rok w polskich wnętrzach przybiera różne oblicza. W części z nich nadal spotkamy jednobarwny minimalizm, surowy industrializm czy stonowany styl skandynawski. W innych do głosu dopuszczono bogate art deco oraz wyrażony mnogością wzorów, struktur i kolorów maksymalizm. Jak we współczesnych domach prezentują się schody? Zobacz najmodniejsze aranżacje. Czytaj dalej

 

We współczesnych domach mocne i odważne rozwiązania kontrastują z bezpiecznymi i dobrze znanymi formami, wzorami czy kolorami. Pytanie, gdzie w tym wszystkim jest miejsce na schody wewnętrzne? Jaka jest ich rola w dzisiejszym domu? W końcu - jak prezentują się w polskich wnętrzach, które urządzono zgodnie z tegorocznymi trendami aranżacyjnymi? Sprawdź i zainspiruj się galerią zdjęć.

 

Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

Fot. Rintal Polska

Obicie schodów betonowych stopniami z litego dębu w kolorze natura. Balustrada Szkło Tafla 2x8. Cena: od 17,2 tys. zł 

 

Duet z drewna i szkła, czyli styl minimalistyczny

Choć wielu projektantów zwiastowało koniec mody na minimalizm, wybory dokonywane przez Polaków urządzających swoje domy pokazały, że to nadal jeden z najbardziej lubianych i popularnych stylów.

 

Aranżując minimalistyczne wnętrze, kierujemy się zasadą: „mniej znaczy więcej”. Dlatego rozwiązaniem idealnym do tego typu przestrzeni są schody samonośne o ukrytej konstrukcji, w których ażurowe, pozbawione podstopnic drewniane stopnie montowane są bezpośrednio do ściany. Dla podkreślenia minimalistycznego charakteru wnętrza, takie schody warto wyposażyć w szklaną balustradę.

 

Czytaj również: Budujemy schody


Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

Fot. Rintal Polska

Schody Teno z balustradą Szkło Tafla 2x8. Konstrukcja ukryta w stopniu. Stopnie dębowe w kolorze natura, mocowane bezpośrednio do ściany nośnej. Cena: od 43,9 tys. zł


Naturalna kompaktowość, czyli styl skandynawski

Drugim nurtem, który na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach, jest styl skandynawski. Schody, które znajdują się w tak urządzonej przestrzeni wykorzystują drewno oraz białą i neutralną kolorystykę, aby manifestować miłość do niekrzykliwych, czerpanych z natury rozwiązań. Stają się newralgiczną częścią całości, współgrającą z każdym meblem i z każdym dodatkiem.

 

Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

Fot. Rintal Polska

Schody Milo z balustradą Weld Rurki. Konstrukcja i stopnie z mozaiki bukowej w kolorze bielonym. Cena: od 10,7 tys. zł 

 

Dom w fabryce, czyli styl industrialny

Uwielbienie naturalnych materiałów spowodowało wielki „come back” stylu industrialnego. Mimo że to aranżacja ciężka, przemysłowa, to umiejętne połączenie surowego metalu z ciepłym drewnem doskonale wypełnia nowoczesne apartamenty. Takie schody mogą równie dobrze prowadzić do strefy sypialnianej w domu jednorodzinnym, na antresolę luksusowego loftu, jak i do biura zarządu w części biurowej innowacyjnej fabryki.


Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

Fot. Rintal Polska

Schody Stella z balustradą Filo Metal. Konstrukcja metalowa w kolorze grafitowym. Stopnie z mozaiki bukowej w kolorze KN15. Cena: od 26,6 tys. zł 

 

Chic & Glamorous, czyli styl art deco

Luksus i elegancja mierzone najwyższą jakością materiałów oraz niecodziennymi rozwiązaniami, zarezerwowanymi wyłącznie dla wyjątkowych przestrzeni. To musi być powracający do łask styl art deco. Schody, które znajdują się w tym wnętrzu zasługują na miano dzieła sztuki, tak samo, jak wszystkie pozostałe elementy ubierające ekskluzywną przestrzeń. Biżuteryjny efekt zapewniają zarówno materiały, w szczególności metal i szkło, jak i forma schodów, która dla wzmocnienia efektu glamour może przybrać kształt wstęgi.

 

 Schody w najmodniejszych wnętrzach 2019 – trendy z polskich domów

Fot. Rintal Polska

 Schody Trio Bis z balustradą Zenith Szklany. Konstrukcja ze stali nierdzewnej. Stopnie szklane. Cena: od 65 tys. zł 

 

Jeszcze więcej, czyli styl maksymalistyczny

Na koniec jeden z najważniejszych trendów tego roku, czyli styl maksymalistyczny. Idealny do domów, w których ma być dużo, ciekawie i kolorowo. Takie wnętrze buduje się z dbałością o każdy detal. Wszystko co się w nim znajduje ma swoją historię i odpowiada o życiu i osobowości domowników. Choćby dlatego przy projektowaniu maksymalistycznych schodów jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i zasobność portfela. 


Najładniejsze polskie realizacje schodów we wnętrzach w 2019 r.

Fot. Rintal Polska

Schody Twin z balustradą Weld Profile. Konstrukcja metalowa w kolorze grafitowym. Stopnie dębowe w kolorze natura. Cena: od 29,8 tys. zł 

 

Czytaj również: Schody wewnętrzne w intensywnych, żywych kolorach

 

Wnętrza 2019 roku z jednej strony zaskakują tym, czego do tej pory nie znaliśmy, a z drugiej pozwalają cieszyć się bezpiecznymi i lubianymi rozwiązaniami. – Dziś, podczas aranżowania przestrzeni domowych coraz częściej chodzi nie tylko o trendy, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. Dzięki temu kreowane przestrzenie są unikatowe i odwołują do własnych, autentycznych emocji – podsumowuje Andrzej Zbąski, ekspert Rintal Polska.


Źródło: Rintal Polska / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16323 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >