Najmodniejsze i najlepsze okna 2020/2021 roku – pięć inspiracji

Najmodniejsze i najlepsze okna 2020/2021 roku – pięć inspiracji

Wybór stolarki okiennej nie jest prosty i wymaga znajomości wielu parametrów. Oprócz tego wszyscy zwracają także uwagę na panujące współcześnie trendy. Pewne z nich zostały mniej docenione, a inne wręcz przeciwnie – okazały się hitem 2020 roku i z całą pewnością utrzymają się także w 2021 roku. Z artykułu dowiesz się, jakiego rodzaju okna wybierano najczęściej w ubiegłym roku, oraz na co konsumenci najczęściej zwracali uwagę. Czytaj dalej

Moda na duże przeszklenia w domach 

Jest duże zainteresowanie oknami o wysokości nieco tylko mniejszej niż ściana. Montuje się takie modele niewiele nad podłogą i sięgają do sufitu. Wybierane są chętnie i przeszklenia szersze niż tradycyjne. W nowoczesnej stolarce okiennej widać także rezygnację z podziałów, jeśli nie są one konieczne. To samo okno może mieć dwie szyby i ramę między nimi albo jedną wielką szybę. Coraz częściej wybiera się to drugie. Przez taki sam otwór okienny wpada wtedy więcej światła. Duże przeszklenia to trend roku 2020 i pewnie wielu lat późniejszych. Zyskuje się dzięki temu: 

 

  • więcej światła dla wnętrza, 
  • większe wrażenie przestronności, 
  • lepsze samopoczucie, 
  • większe poczucie komfortu. 

 

Okna z ciemnymi wewnętrznymi ramami 

Ciemne barwy to wybór zapewniający wrażenie przytulności i elegancji. W ostatnim czasie ich rola w aranżacji wnętrz znacznie wzrosła. Miało to wpływ i na wybór okien. Dużym zainteresowaniem cieszą się okna z ciemnymi ramami od wewnątrz. Modne są ramy w ciemnych odcieniach szarości, nawet zbliżone do czerni. Trendy 2020/2021 to także okna w ciemnych kolorach drewna. Ten wybór wnosi ze sobą nie tylko to, co zapewniają ciemne kolory, ale też ciepło i naturalność. 

 

Czytaj również: Systemy okienne spełniające nowe Warunki Techniczne 2021

 

Najmodniejsze i najlepsze okna 2020/2021 roku – pięć inspiracji

fot: okna-pasywne.pl

Jasna szarość ciągle na czasie 

Elegancka i neutralna jasna szarość na dobre zadomowiła się we wnętrzach. Aranżacja w tym kolorze to idealny wybór do niedużego salonu. Jeśli okno jest szare (i najlepiej duże) to łatwo uczynić wnętrze wytwornym. Moda na takie okna nie mija. W nowoczesnej stolarce okiennej dba się o zaspokojenie potrzeby komfortu. Rola szarości pozostanie więc znacząca. Jasnoszare okna ładnie wyglądają w zestawieniu z niebieskim czy zielonym, czyli kolorami obecnie często wybieranymi do wnętrz. 

 

Okna, które chronią przed hałasem 

Okno, które zapewnia dobrą izolacyjność cieplną to już standard. Obecnie wymagania są większe. Powinno ono także zabezpieczać przed hałasem. Nie ma to znaczenia w spokojnej okolicy. Jednak w miastach coraz popularniejsze są okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Wybiera się takie, w których ma ona wartość co najmniej 40 dB. Im lepsze parametry, tym wyższa cena, jednak jest to gwarancja ciszy i spokoju we własnym domu.  

 

Okna z nawiewnikami 

Nawiewnik to taki element, który sprawia, że do wnętrza stale napływa świeże powietrze. Przy dużej szczelności okien i rozpowszechnieniu tradycyjnej wentylacji jego znaczenie rośnie. Zasadą wentylacji grawitacyjnej jest, że powietrze wpada przez okna w pokojach. Uchodzi przez kratki wentylacyjne w kuchni i w łazience. Coraz więcej wagi przykłada się do kwestii jakości powietrza. Dlatego trendy 2020/2021 na okna do pokoju to modele z nawiewnikami. To kolejny modny wybór, którym można się zainspirować. 

 

Współczesna stolarka okienna nadąża za potrzebami. Potrafi je zaspokoić, bez względu na to, jakie one są. Nadąża też za modą, choć to, by mieszkać modnie, także współcześnie można uznać za potrzebę. Każda z wymienionych propozycji jest warta sprawdzenia, jeśli szukamy modnych okien. 

Czytaj również: Okno z balustradą - kiedy warto zastosować portfenetry?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16548 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >