Naprawdę jasne poddasze

Naprawdę jasne poddasze

Nierzadko, z uwagi na nietypową konstrukcję przestrzeni, trudno osiągnąć oczekiwany efekt jasnego poddasza. Jest jednak kilka sposobów, aby móc cieszyć się przestronnym, słonecznym pomieszczeniem.

 

Montować z… i nad głową


Jeden z najlepszych sposobów to okna zamontowane w dachu. Takie rozwiązania są bardzo efektywnym sposobem doświetlenia poddasza, ponieważ przepuszczają nawet do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach. Ważne jednak, aby powierzchnię okien dostosować do wielkości pomieszczenia, pamiętając, że 1m2 szyby jest w stanie doświetlić 8-12 m2 poddasza.

 

 

Czytaj również: W największej fabryce klocków na świecie i kopalni złota w Meksyku!


Łączyć wielokrotnie


Dla pełnego efektu naprawdę jasnego poddasza warto zainwestować w ciekawą, nowoczesną i efektywną aranżację – połączenia wielokrotne okien. Za ich sprawą wnętrze nabiera charakteru, a jakość życia na poddaszu znacznie rośnie dzięki odpowiedniemu doświetleniu. Idealne do projektowania wielokrotnych połączeń, tworzących oryginalne, nowoczesne aranżacje są np. Okna RotoTronic. To produkty, które sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, w konstelacjach dwu-, trzy- czy czterokrotnych, wpływając w ten sposób na całkowite nasłonecznienie poddasza i swobodny przepływ świeżego powietrza. Ta szczególna propozycja marki Roto to również nieograniczone możliwości aranżacyjne ze względu na nowoczesny design i kolor zewnętrznego oblachowania (antracyt metallic), a także szeroki wybór oklein drewnopodobnych, podkreślających szczególny charakter wnętrza. – podpowiada Paweł Hryniewicz, Product Manager marki Roto.

 

Czytaj również: Idealnie dobrane okna

 

Takie wielokrotne połączenia to idealny wybór do przestronnego salonu czy kuchni na poddaszu. Świetnie sprawdzają się w miejscach trudno dostępnych, zapewniając lepszy przepływ światła tam, gdzie zazwyczaj go brakuje.

Możemy łączyć je w dowolny sposób, w zależności od rodzaju pomieszczenia i potrzeb domowników – poziomo, pionowo, kolankowo lub kalenicowo, uzyskując w ten sposób różnorodne aranżacje.

Źródło: roto / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >