Niemodna, drewniana boazeria powraca do łask

Niemodna, drewniana boazeria powraca do łask

Moda na drewnianą boazerię panowała w latach 90. i, chociaż na pewien czas zniknęła z polskich domów, w ostatnim czasie powróciła w wielkim stylu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to efektowne i naturalne wykończenie, które doskonale wpisuje się w istotę szalenie modnych w ostatnim czasie trendów: skandynawskiego oraz industrialnego. Czytaj dalej

 

Drewno bez wątpienia jest najczęściej wybieranym materiałem na boazerię. To ponadczasowe rozwiązanie, które dodaje wnętrzu ciepła oraz charakteru. Najchętniej wybieranym tradycyjnym gatunkiem drewna na boazerię, ze względu na stosunkowo niską cenę i łatwość w wybarwianiu na dowolne kolory, jest świerk. Zainteresowaniem cieszą się również boazerie wykonane z dębu, jesionu czy gatunków egzotycznych. Nie tak popularnym jeszcze w Polsce rozwiązaniem jest boazeria wykonana z thermo drewna, które odznacza się niezwykłą estetyką wykonania oraz jest odporne na wilgoć oraz wahania temperatur, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowane w kuchni, łazience czy nawet w saunie.

 

niemodna boazeria powraca do łask

 

Czytaj również: Panele ścienne w modnym antracytowym kolorze

 

Tego rodzaju rozwiązanie występuje w naturalnych barwach drewna oraz w kilku odcieniach modnych szarości, które w ostatnim czasie są tak chętnie wykorzystywane w budownictwie mówi Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.


Bogaty wybór drewna i mnogość sposobów montażu

 

Jeszcze kilkanaście lat temu boazeria najczęściej występowała w postaci cienkich profili drewnianych o pomarańczowym zabarwieniu. Nie ma wątpliwości, że ten styl w ostatnich latach znacząco uległ zmianie. – Można powiedzieć, że w przypadku aranżacji wnętrz i sposobów montażu drewnianej boazerii ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Profile mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie. Na rynku dostępny jest duży wybór kolorów, a także różne szerokości desek. Boazeria może pokrywać całą ścianę, bądź jedynie jej część. Obecnie coraz częściej poszukiwanym rozwiązaniem na ściany we wnętrzach są deski postarzane, malowane na kolory imitujące spatynowane drewno, na szczęście i takie produkty są już dostępne na polskim rynku. Dzięki szerokim możliwościom wyboru gatunków drewna i kształtów na boazerię każdy jest w stanie dopasować jej rodzaj do wnętrza i tym samym osiągnąć najbardziej satysfakcjonujący efekt – dodaje Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.

 

Czytaj również: Dekoracyjne panele na ścianę z motywem drewna, cegły i kamienia

 


Źródło: PR Calling / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17990 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >